bugün

entry'ler (343)

dusunen palyaco

yine nick değiştirmiş olan yazar. kardeşim desem daha doğru olur.

sözlük yazarlarının itirafları

sevgi mi nefret mi adını sen koy , gözleleri gözlerime kavuşmamış güzel ; 5. yılımız kutlu olsun.

bekaret

arayanların sahrada yaşayan kutup ayisinin kulak deliginde bulabilecigi meseledir.

hiç gelmeyecek birini beklemek

mesele gemi degil biz beklemeyi seviyoz desem klişeden ölürmuyum diye merak ettigim önerme.

herkes nickine yakışanı yapsın

o zaman yak bi sigara.

uyumak acıları dindirmez

+geçiyomu peki içince
-geçirmiyor unutturuyor anlik, bi nevi anestezi.
Halil Sezai.(incir reçeli 2)
bilmem anlatabilmmi.

aniden gelen emekli olma isteği

en son 5 sene önce aklıma gelendir.Hala da aklımda olan ve hiç çikmayacak olandir.zira 18 yaşında olmamdan mutevellit ruhum ihtiyar dediğimdir.

sigara içenlerin enayi olduğu gerçeği

cok da sikimde olmayan dunyada 20 yil daha az yasasam bisey degismeyceginden her solugum nikotin olsun dedigimdir.

mutluluk

sessizliktir mutluluk,bir bardak sıcak cay,bir dal sigaradır.

günün sözü

ruzgarda kibritle sigara yakmak gibiydi seni anlamak belki de sadece cakmak lazimdi.

hiç aşık oldun mu sorusuna verilecek cevaplar

aşık olmak var hiç aşık olmak var.ben kimdim ki hiçin biriydim.Hiç aşık oldum ben evet.

3 yıldır sevgilisi olmayan adam

3 yildir sevgilisi olmayan kadin arayandir.swh

yalnızlığın tarifi

yalnizken mutlu olacak kadar yalniz ve bir o kadar alismis.

konuşurken çok arapça kelime kullanan tip

osmanlica kelimeleri arapca sanan baslik sahibidir.kelimenin kokeni arapca olabilir lakin unutulmamali osmanlica 500 yil kullanilmis bir dildir.ve 1950 li yillarda o anlamadiginiz kelimeler konusma dilidir.son olarak sahsi gorusum turkceyi yozlastirdiginiz avrupa dillerinden calinti kelimelerle olusturdugunuz dile gore osmanlica gayet guzel,kulaga hos ve ifade edilisinde derin ve anlamlidir.

kış geliyor

bir baska deyisle winter is coming.

yazarların kafayı dagıtma yöntemleri

cay,sigara,terlik,pijama,sandalye,balkon.

sözlük yazarlarının itirafları

aşkın mevsimi yaz değil kış,yaşı da 17 dir.

sikerim böyle hayatı deyip koşmak

yağmur ya da kar da atistiriyorsa taktigin kulaklik rakiya meze gibidir kosarken.

aşk

en son 1956 da Kuzey Atlantis'in güneyinde görülmüş,tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber araştırmalar devam ediyor.

insanlar neden mutlu değiller

çünkü bir eksik var hayatlarında.