bugün

müslüman amcanın atest berbere verdiği ayardır.

--spoiler--

Ateist Berber ile Müşterisi Arasındaki Konuşma

Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...

Berber: "Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."

Adam: "Peki neden böyle diyorsun?"

Berber: "Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.

Adam: "Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"

Berber: "Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."

Adam: "Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

Berber: "Hımmm... Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

Adam: "Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. işte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”

--spoiler--

edit: atayisler akıllanmamış galiba.
görsel
sonra yaşlı adam gülümsedi yavaşça kalktı, usturaya uzandı ve usturayı adamın götüne soktu (bkz: huzur irfan)
--spoiler--
ve o andan sonra ateist berber artık hiç kimseye değdirmedi
--spoiler--
edit: başlık başa.
Yapmak için önce ateist berber bulmak gerektiren davranış. benim bildigim berberler, badem bıyıklı dindar Abilerimiz olur.
http://inciswf.com/1306014808.swf
ben de o amcaya şu ayarı veriyorum:

- filistin, ürdün ve mısır israil'i yenmek için ve çocuklarının ölmemesi için allah'a o kadar dua ettiler ve sonuç: israil bire üç olmasına rağmen üçünü de yendi ve müslüman çocuklar öldü.

not: ateist değilim ve allah'a inanırım ama dindarların bu hayatta başarısız olmalarının da bir nedeni mutlaka vardır diye düşünüyorum.
alabildigine dumduz bir mantiktir. kedi 4 ayak ustune duser, tereyagli ekmegin yagli tarafi duser. bunlari birbirine ters sekilde bagliyayip dinamoya takalim. al sana sonsuz enerji. bu mantikla bu da mumkun. (bkz: troll)
berberin zaaflarını tanrıya yüklemek hatasına düşmüş yazar.
bu mantıklar ya tanrı bize gelecek güçte değildir, ya da tanrı bizi umursamamaktadır. sanırım ikisi de güzel şeyler değil.
Saçma sapan bir hikayedir ve muhtemelen ateistlerce inananlarla dalga geçmek için uydurulmuştur.
atayiz berber durur mu yapıştırdı lafı. "elimde ustura varken benimle dalaşma adamın götünden kan alırlar kamil kaaan"

edit: daha anlaşılır oldu mu?
berber biraz durur düşünür daha sonra usturasıyla daha güzel bir ayar verir.
bir şeyin var olması için ona inanan bir kişinin bile olması yeterlidir.
(bkz: Hadi dağılın beyler şimdi)
yani sakatlar! yoksullar hastalar allaha gitmedikleri için düşkün durumdalar. Sabah aksam kuran okuyan engelli annelerine ne demeli? Bu sonuca ulaşan flashtv ve kanal7vari bu hikaye için ramazan ayının gazına gelmiş ergen arkadaşımıza teşekkür etmeliyiz. Olay örgüsünün başarısızlığına örnek olaydır.

iletinin kanalda görünümü sudur; berber varsa allah da vardır. Komiktir.
aslı şöyledir ki yaşlı adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. berber işini bitirdikten sonra yaşlı adam ile birlikte dışarıya çıktı. yaşlı adam gülümsedi ve gökyüzüne baktı. ondan sonra eğilip Yerden bir avuç humuslu, hafif nemli toprak aldı. Ve berberin götüne soktu. *
bozuk ayardır.

yıllardır bu ve buna benzer feyz hikayeleri anlatır muhafazakarlar.

ama bu zannedersem en aptalcasıydı.

zaten bundan feyz alan, insan da yakar, recm de eder, kafa da keser...
elmayla-armut kıyaslamasından da vahim kıyaslama denebilir anca.
birde şurdan bakalım;
http://www.youtube.com/watch?v=q1lg10VhXUc *
ateist bebelere diye okudum.

edit: hayır neden eksilersiniz anlamam, nasıl bir kuyruk acısı amk.
biraz saçma olan ayardır. belki de parası yoktu garibanın amk.
hayali ayardir.
hikayenin devaminda ise, dukkana genc iri goguslu bir kadin girdi. "aranizda ateist var mi sevisecegim onunla" dedi. yasli dindar hemen cevabi verir. " allah belami versin ki ateistim."
ayarın ne demek olduğunu bilmenin önemini gösteren bir hikayedir.

(bkz: gül gül öldüm)
tam olarak ayar sayılmaz. ayar, o an verilir. berber lafını söylemiş, adam cevap vermemiş. metne göre gereksiz bi tartışmaya girmek istemediği için. eyvallah. ama adam işi bittikten sonra dışarıya çıkmış, sakallıyı görmüş, dükkana görü dönmüş, bak böyle böyle demiş. madem gereksiz bi tartışmaya girmek istemiyon geri dönme, konu kapansın. madem ayar vermek istiyon, o an ver. düşünüp düşünüp te ayar verilmez.

not: tarafsız gözle yorumladım.
"adam allahın püf noktasını bulmuş hacııı, daha ötesi yok bunun"

şeklinde berber çırağı repliği ile son bulabilecek stv dizi senaryosudur.
(bkz: bir hocanın laik gence verdiği ibretlik ayar)