bugün

(bkz: hiçbir şey)

o laiklik dediğin şey tek taraflı işlemiyor hacı.

inançla yönetimin alakası yok.
kemalizm diye bir şey olmazdı çünkü laiklik karşıtı eylemlerin odağı diye bir şey olmazdı.
şimdiki yobazlardan iyi olacağı kesindir.
dünya toplumları içinde en özgür ve medeni ülke oluşacağı kesindir.
şuankilerden daha iyi olurdu. inançlarla yönetimi karıştırmadığı için.
neye inanacağını bilmeyen bir başbakanımız olurdu.
(bkz: din siyaset anket)
(bkz: üçü bir arada)
bilim'e önem ve değer verilecektir. bilinçli bir toplum yaratmak için kendini yiyecektir.
din üzerinden nemalanan o kadar büyük bir kesim varken kuvvetle muhtemel suikaste uğrar.
şu an ateistlerin yaşadığı durumu yaşar olurdum. birşey farketmezdi.
zaten var şu anda. ayrıca bir makdül aramaya gerek olmayan durumdur.

tayyeep islami çok iyi kullanan bir ateisttir.
türban serbest olacak.

evet, karışmayacak kimsenin kafasına, herkes kafasına göre takılacak.
omuzlarında iki melek ile dolaştığına ve cinler diye yaratıklar olduğuna inanan bir başbakandan daha iyidir akıl sağlığı açısından.

ekonomik sosyal uluslararası vs işleri bilemem ama, 14 yaşında kız sikmeyi sünnet ve sevap sayanlar girdikleri hapisten hiçbir zaman çıkamazlardı bundan eminim.
türkiye'de gerçek devrim manasına gelebilecek durumdur. çünkü gelen bütün başbakanlar az da olsa çokta olsa müslümandı. müslüman kimliğini öne çıkaranlar daha çok rağbet gördü ve daha çok götürdü götüreceğini.

ateist başbakan gelse mükemmel olur. çünkü dini duygular tamamen devlet yönetiminden def edilir. yüce olan allah değil halk olur, insan olur. ayrımcılık, ırkçılık azalır ki bu bir çok sorunu temelden çözer. fethullah ve benzerleri insanımızı ve ülkemizi sömüremez. belli bir süre sonra zihni daha açık bir toplumumuz olur. velhasıl başbakanın ateist olması bir umuttur ama türkiye içinde bir ütopyadan öte değildir.
başkanlık sistemi bilmem ne diye zırvalamazdı...
ne olamayacağını biliyorum. ateist bir başbakan gelse, tayyeap gibi kendisine ait olmayan ve hayatı boyunca da haketmeyeceği tbmm çatısı altında, necmettin erbakan öldü diye kuran okumazdı.
bir arkadaşım cuma namazına gidemeyecek. evet evet öyleymiş. benimde içinde bulunduğum müslüman dini bunu emredermiş. "ülke başında müslüman başbakan yoksa cumaya gitmeyin, isterseniz gidin. ama kabul olmayacak" yazıyormuş kuran'da. sordum, madem öyle dedim. yurtdışında mesela amerika, almanya gibi ülkelerdeki müslümanlar cuma namazını kılamayacaklarmı dedim. yok dedi. daha da soru sormadım o cevaptan sonra.
bana göre insanın dini kalbindedir. insan doğruu yanlışı düşünerek anlayabilir. sen yaptığın işin doğru olduğunu düşünüyorsan gerçekten inanarak. o şey ne kadar yanlış olursa olsun günaha girmessin. benim dinim budur. allah herkese akıl fikir vermişti düşünmemiz için.
gelelim tekrardan konumuza. ateist başbakan bu ülkenin başında bir bilemedin iki yıl kalır. ülkem dinine aşık. şuanda ülke başındaki başbakana bakıldığında, neden o koltukta oturduğunu anlamaz zor değil. adam müslümanım diyor ve %40 oyu direk cebe atıyor. ülkem bu durumdayken ateist bi başbakan iki yıl zor durur efenim.
şahane olur harika olur of ya nasıl istedim bak şimdi nasıl da güzel olur. *
(bkz: bunların hepsi amerikanın oyunu).
siyasi kazanımlarını din üzerinden yapmadan elde ettiği için oy tabanına şirin gözükme adına dini liderlik yapma gibi saçma bir amacı olmayacak, hiç bir dini gurubun adamı olmadığından kimseye gebe olmamış olacak, her dine eşit uzaklıkta olduğu için çeşitli dini guruplar arasında eşitlik ilkesini uygulayarak devletin her dinden vatandaşa dininin gerekliliklerini yerine getirecek ortamı sağlayacak, dini değerlere saygılı olmakla birlikte eğitim sistemindeki dogmatik çarpıklıkları ortadan kaldırarak modern, sistematik, rasyonel ve bilimsel bir eğitim modeli getirecek, diplomasi alanında sırf müslüman diye kendi ülkesinin çıkarlarını riske atarak ümmetçilik zihniyetiyle hareket ederek dünya kamuoyunda ülkesi için antipati toplamayacak vatandaşı yurtdışına çıktığında terörist muamelesi görmeyecek, başörtülü insanların vicdan anlayışına saygı gösterdiği gibi toplumda mini etek giyen insanlarında aynı oranda saygı gördüğü, kadınların kıyafetleriyle yargılanmadığı bir düzen getirecek.
en kötü ihtimalle tayyip ve çetesi olmazdı. en azından din suistimal edilmezdi.
din sahiplerini kıtır kıtır kesip ibadethanelerini günah mekanlarına dönüştürmeyecekse hiç gelmesin.
yani neye faydası var öyle ateist başbakanın? ateist olmasının ne hikmeti var?
Eline kutsal kitap alıp miting yapmayacağı için iyi olabilir.
Ahırları kapatır.
çalarken en azından islam dinini kullanmaz. daha saygılı bir hırsız olurdu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar