bugün

1,74 metre boyu ve hayli fazla olan kilosu ile sabitlenmiş gerçektir.
yani öyle at üstünde resmedildiği gibi uzun boylu heybetli değil, kısa boylu tıknazdır.
ama bu bile bazılarının zoruna gider. ne var bunda kardeşim, kötü bir şey mi diyoruz?
(bkz: cep herkülü)
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)

büdüt: ahahaaha "1,74 kısa değil uzun bi kere tmmı .s" diyen bile var amk. olm bırakın la ütopyayı, dünya daha güzel. dünyada yaşayın biraz.
Bazı onun bunun çocuklarının bugün rahat rahat nefes almasını değiştirmeyen gerçektir.
Önemli olan boyu değil işlevi sözünü hatırlatmıştır. Çünkü her türlü yobazları zikertmiştir.
hiç olmazsa biliniyor olan gerçektir.
napeleonuda siklememişlerdi zamanında.
Tarih deki bir çok önemli insanın zaten boyu kısadır.ki bu hiçbir şeyin ölçütü de değildir.
dünya tarihini açıp bakmamış sadece atatürke bugün ne bok atsak diye uyanan arkadaşlar için bir kültür şoku vereyim . bununla ilgili bir istatistik yapılmış beyler ve tarihe geçmiş ne kadar devlet adamı varsa kısa ya da orta boylu çıkmış . yani atalarında dediği gibi devede de boy var ama eşek çekiyor .
1, 74 ün kısa olduğunu düşünenlerin zırvası.
eğer bunu diyen akp'li ise tayyip uzun da ne halta yarıyor diye karşılık verilebilir. (bkz: her lafı tayyip e getirmek)
Atatürk size ne yaptı da boyu nerenize battı diye sormak istediğim gerçektir.
kurtarıcımıza bok atacak başka bişey bulamadınızmı dedirtir.adamın boyu küçük sizin ise o lanet olası sikik akıllarınız.
1.74 ise kısa boylu değildir. lakin ben daha kısa diye biliyorum. he, isterse 90 santim olsun bunun bir önemi yoktur tabi. ben 2 metre olsa da sevmem, seven 90 santim olsa da sever.
vahdettin, abdülhamid gibi sarayda balla lokumla büyümedi o. yetimdi babasızdı fakirdi süt parasıyla kitaplar alıyordu. yurttaşları için fabrika açtı, süt içsinler diye.

ennihayetinde 1.74 kısa diyen öküzler
sizin buz mavisi gözleriniz varmı ya da sapsarı bir kurda benziyormusunuz? hayır sokak köpeklerine benziyorsunuz.
o heykeller gercek boyut degil biliyosun di mi dedirtir. demekki boy onemli degildir burdan bu da anlasilir. onun sayesinde ananiz babaniz bellidir.
Atatürk'ü, Atatürk yapan onun boyu, kaşı, gözü değildir.fikirleridir, düşünceleridir, icraatlarıdır.işi gücü şekilcilik olan yozlaşmış beyinlere duyurulur.
boy değil işlev konusu gündeme getirir. bir o kadar da yerde var sana da yeter bana da. evet. *
(bkz: avarel dalton)
(bkz: joe dalton)
1.60lık sübyanları üzmüş gerçektir.
atatürk ün türkiye cumhuriyeti ni kurduğu gerçeğinin yanında bir anlam ifade etmeyendir.
(bkz: devede de boy var ama)
174 kısa bir boy sayılmaz. 170 olsa hadi neyse diyecem, hastalığı yüzünden aldığı kilolarla biraz kısa görülmüştür evet... adını hatırlayamadığım bir Türk halkının Antropolojik özelliklerini taşıyor.
ulan sevmiyorsunuz tamam da kısa olsa ne olacak uzun olsa ne olacak.
not : türk milliyetçisi,atatürkçü veya onun gibi birşey değilim. atatürkü de ne sevmişliğim ne de sevmemişliğim vardır. o da bir insandır sonuçta.
gerçektir. *
bunu dahi kaldıramayan andavallar oldukça daha çok eğleneceğiz.
- boyu da kısaymış.
+ e uzun demedik ki...
stalin diye biri vardı eskiden. 1.68 boyu vardı.
(bkz: stalin in boyu)