bugün

(bkz: 23 nisanı mı kutlarsın kutlu doğum haftasını mı) *
(bkz: hadi biz işimize devam edelim)
tabiki atatürk kurtarılır zira hz. Muhammed (s.a.v) kurtarılmaya ihtiyacı yoktur.

cevaplanabilir. zira cevap bilindiktir.
ikisini de bırakır kendi götümü kurtarırım gibi bir cevap verilmesi olası soru.
ataturk gibi bir kisi, kendisini o suya dusurecek basit bir hata yapmayacagindan dolayi yanitsiz olan soru. muhammed desen, onu varsa allah kurtarsin, ben karismam. **
sorulandır.
-ataturk u mu kurtarirsin hz muhammed i mi?
+ikisini de kurtaramam abi
-niye?
+kurtulupta bizim şu halimizi göreceklerine denizde boğulmayı tercih edeceklerdir.
çok salakça bir sorudur. bu iki insanın denize düştüğü şu ana kadar görülmemiştir. *
(bkz: lan arabistan ın çöllerinde denizi nerde bulacaz)
madem allahın adamıdır allah kurtarsın diye verilecek cevap. *
ahmet cakar ımsı bir soru.

-feldkamp mı zico mu gürcan.
(bkz: beni kim kurtaracak)
askeri liselere giriş sınavının sözlü aşamasında adaylara yöneltilmiş olduğu rivayet edilen sorudur.
-ataturk u mu kurtarirsin hz muhammed i mi?
+seni kurtarmayacağım kesinde
-...
+ne la ne
küçükken anneni mi daha cok seviyorsun yoksa babani mi aptallama sorusunun başka versiyonu. anne desen baba eşooğlusuna bak der baba desen anne surat yapar. ikisini de seviyorum desen soruyu soran niyeti bozuk kötü adam yooooooohhh sadece biri diye diretir. en doğrusu amcaya çıkarıp pipiyi göstermektir. zaten sen göstermemiş olsan da o sorudan sonra ona da sıra gelecektir. yani efenim niyet bozuktur. daha da yanisi hem müslümansın hem türksün göster ürksün.
gereksiz bir anket sorusudur. yıllardır her iki yüce insan da çeşitli kesimler tarafından, saçma siyaset politikalarına malzeme edildiği için zaten bu haldeyiz.en azından birinin yolundan gidilseydi ülkenin gelir düzeyi de gelişmişlik düzeyi de bu durumda olmazdı. işte bu yüzden her ikisinin de mantalitesi ve yaptıkları yerine, sadece isimleriyle çıkar sağlama derdinde olduğu için bazı gereksiz insanlar, ikisini de rahat bırakır; zamanında bize göstermeye çalıştıkları doğru yollardan giderek ülkeyi bu düştüğü durumdan kurtarırdım!
mümkünse, "ıssız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey nedir?" sorusuyla birleştirip tedavülden kaldırılmalıdır. bu sorular zaten dilden dile m i yayılıyor, çocuklara okulda mı öğretiyorlar yoksa 400 yıllık osmanlı geleneği olan simit sarayları gibi efsane midir? bunda yıldır çözemedik.

misal;

+ ıssız adadayken suya düştün* bir baktın hz. muhammed, atatürk bir de sen varsın.* hangisini kurtarırsın?
- kendimi kurtarırım.
+ mantıklı.
benim babam senin babanı döver abuklamasının +18 versiyonu. temel sıkıntı, atatürkçüler ile dincilerin birbirlerine öcü olarak gösterilmesinden kaynaklanıyor aslında. bu iki kesim, atatürkçülerin diğer güruhu ultra yobaz, atatürk düşmanı, rezil kepaze olarak görmesi ile dincilerin atatürkçüleri allah'sız gomnis zannetmesinin birleşiminden oluşuyor. ve tabi ki karşıt fikirler ve şahıslara bok atılmadan önceki referans da her iki grubun yol gösterici olarak seçtikleri liderler oluyor. peki bir x bireyi, hem atatürk hem de hz muhammed'e çok değer veren, aklı başında biri ise n'olcak?

kısaca ken vs ryu'nun modifikasyonu abartılmış versiyonudur bu soru. hayır ortaya doğan görünümlü şahin çıkmasa yine tamam diycem de, durum o kadar vahim.

ha unutmadan;

askldjlaskjdşaskdşadka(tanım)
küçükken sorulan " anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı? " sorusunun update edilmiş hali gibi duruyor. ve anlaşılıyor ki bu soruyu soran amca ya da teyze hala ölmemiş.
çocukken street fighter'da chun-li ile mortal kombat'ta sonya 'yı yarıştıran insan beyninin sınırları aşması durumudur.
(bkz: denizden babam çıksa yerim)
- ataturk u mu kurtarirsin hz muhammed i mi?
+ freud' u.
+ hangisi küfür ediyorsa onu.
+ mustafa' yı.
+ anneni.