bugün

http://www.medyafaresi.co...i-ataturk-engel-oldu.html

atatürk'e mason diyen, demeye çalışan, deme haddini kendi bulanların okuması gereken bir yazı. çamur atmadan önce sorarlar adama sen islam alemi için naptın diye? klasik olacak ama bu ülkede şu an insanlar dinini özgürce yaşıyorlarsa bunu atatürk'e borçludur. e be dürzü şimdi buraya kadar okuduysan attığım linke de baktıysan hala kafanda nankörce düşünceler varsa en büyük kafir sensin benim gözümde. haydi git şimdi!

Atatürk'e mason diyenlere kapak budur, buyrun efenim.
"tarih bize öğretir ki bütün dinler milletlerin cehaletleri yardımıyla utanmaksızın tanrı tarafından gönderildiği söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."

" benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir adeta halkı bir kapana kıstırırlar. "

şu sözleree bakarak atatürk'ün aslında bayağı zeki bir adam olduğunu anlayabiliriz. ben de ateist olduğunu düşünüyorum olmayabilir de bu tamamiyle bir varsayım. çünkü adam zeki ve mantıklı inançlı olma ihtimali çok düşük. deist falansa bilemem. *
biz o konuya da değindiydik.

(bkz: dünyayı yöneten masonlara çalım atan büyük lider)
Atatürk' ün soy ağacına bakıldığında, yahudiliğe rastlanmamaktadır. Masonik bağları olan birisi de olmamıştır Atatürk.

Aksine Said Nursi masondur. Yeşilay'ın (Hilal-i Ahdar) kurucusudur, ki bu da masonik bir örgüte (IOGT: International Organisation of Good Templars) bağlıdır. ismet inönü masondur. Ancak Atatürk, masonluğu kapatmak için çok uğraşmıştır. Dönemin milletvekili masonları bunun kaçınılmaz olduğUnu gördüklerinde kendileri kapatmışlardı mason locasını. Çünkü daha sonra tekrar açılırsa her şeyleri kendilerine geri iade edilecektir yasalar çerçevesinde.

Mason locasını kapatan birisi nasıl mason olabilir?

Mason olduğuna dair en büyük iddia ise, Atatürk' ün gittiği okul olan Şemsi Efendi mektebinin kurucu olan Şemsi Efendi' nin yahudi kökenli, daha sonra müslüman olan birisi olmasıdır. Böyle olsa dahi oraya giden kişinin mason olmasını beklemek? Hele ki masonluk faaliyetlerine karşı olduğu gözler önüne serilen birisi için komplo teorisinden öteye gidememektir.
ben ne anlatıyorum aylardır:

(bkz: atatürk ü öldüren doktor mason üstadı mim öke)

(bkz: atatürk ün mason localarını kapatması)
atatürk ün ne derece seküler bir karakter olduğunu bilmeyen ergen düşüncesidir.

bu sözü söyleyen sevgili arkadaşıma daha güzel bir kapak hazırlamak geldi içimden;

http://galeri3.uludagsozl...iyenlere-kapak_220991.jpg
yukarıdaki adamların karnı ağrıyor sanırım hım?

(bkz: üçüncü derece nizam duruşu)

ve rab dedi ki elini koynuna sok!
(bkz: tevrat)

al sana kapak istediğin yere tak!
http://www.yazarport.com/...ataturk-masondu-diyenlere

al sana kapak kıldan ağarmış götüne tak derler adama da ben demiyorum saygımdan efendim. (bkz: genç yalakalar rahatsız) daha fazlası için (bkz: genç şakirtler rahatsız)

edit: daha kısası için http://dabbetularz.blogsp...2/ataturk-masonmuydu.html
(#19980717)
olmayan kapakttır. atatürk gençliğinde masondur ama çok erken yaşlarda ayrılmıştır. daha sonra türkiyeyi masonlardan temizlemiştir.
#20015138 bu şakirte kapak yapsan ne yapmasan ne. boş verin herkese yetecek kadar oksijen var. *
çüşşşş ohaa... amk denilesi başlıktır.

(bkz: masonun daniskası)

http://www.youtube.com/watch?v=TJeYglDxbDs

bu video da ki fotoğraflar da mı photoshop?
körü körüne atatürk eyyamcılığı yapan zevatların saçmalığıdır. ilk dönem ittihat terakki teşkilatına bakıldığında haim naum'un faaliyetleri, sonradan kendisinin tasviyesi bilinen bir gerçektir. ha buradan bu adamlar masondu sonucu çıkmıyor ancak ittihat ve terakki bütün grupları kullanmıştı o dönemde. masonlarda bunlardan biridir. atatürk mason olsa ne olmasa ne. ha şimdi kalkıp da loacaları kapattı bak mason değil ayağı yaparsanız hataya düşersiniz. locaların kapatılması farklı bir olay. çıkar çatışması diyelim.
tekke ve zaviyelerin kapatılmasıyla bağlantılı olan kapaktır.

cumhuriyet ilk kurulduğu zaman, ülke büyük bir savaştan çıkmıştı. bu savaşın bıraktığı kötü etkileri en kısa zamanda atması gerekiyordu, bunun için tekke ve zaviyeler kanunu dediğimiz kanun çıkarıldı. tabi tekke ve zaviyelerin kapatılması sadece ekonomi için değildi ama en geçerli sebeplerden biri buydu. çünkü bu derneklerde öyle yoğun para vardıki; bu paralara devlet el koyabilirse eğer istenen bir çok atılım gerçekleştirebilirdi. işte bu yüzden tekke ve zaviyeler kapatılıp bütün mal varlıklarına ve hazinelerine el kondu. ancak bu kanunun adı her ne kadar tekke ve zaviye olsa dahi, kanunun kapsadığı kurumlar arasında mason locaları da vardı. atatürk döneminde mason locaları dahil bir çok kurum kapatıldı ve mal varlıklarına el konuldu. devlet bu el koyduğu mal varlıklarıyla ekonomik atılımlar yapabildi ve bunları değerlendirebildi.

işte bu sebepten atatürk'ün mason olması gibi bir ihtimal söz konusu değildir. çünkü mason olsaydı eğer zaten locaları falan kapatmasına gerek kalmazdı, yeni cumhuriyetin masraflarının çoğunluğunu mason localarına üye zenginler karşılayabilirdi ya da yine atatürk mason olsaydı kendi locasına olan saygısından böyle bir yasa çıkarmazdı.

bu tür bilgiler tarih kitaplarında okutulmaz ama bunlar tarihi gerçeklerdir. bunları hiç kimse ört pas edemez. ancak bütün bu olanlara bakıp bile mustafa kemal atatürk'ün saygı duyulacak nitelikte zekaya sahip olduğunu görebiliriz. işte zaten mason locaları bu yüzden saygı duyar atatürk'e.