bugün

büyük bölümü yurtdışından destek alır.

burdaki saflar da oyunu görmeden atatürk'e dil uzatırlar.
büyük ortadoğu projesini desteklerler.
bir kemalist tarafından tecavüz edilmiş olmaları.
hepsinin babası farklıdır..
anaları aynı.
ergenekoncudur.
çoğu realisttir....

küçük bir azınlık da ibneliğine yapar...

ama tapınmamak lazım tabiki...
genelde saçları sakalları birbirine karışır ve gül suyu kokarlar. **
türkiye düşmanları.
+peder, amına koyam para suyunu çekti kızlarla diskoya gidecez para at bakam.
-tamam oğlum.

bunun yerine,

+baba, harçlığım bitti, kitap almak zorunda olmasam seni sıkıntıya sokmazdım.
-tamam oğlum, önemli değil helal olsun sana.

evet alttaki diyalogtaki kişilerin ortak özellikleridir.
edit: bu arada dil uzatmayız sadece eleştiririz.
babalarının belli olmaması.
tam tersi ise; atatürkün arkasına sığınıp onun üzerinen siyaset yapan babasızların, bu tür şeyleri ortaya atmalarıdır.
analarının izmir kerhanesinde 22 numarada çalışıyor olması.

ayrıca bu gruba katılmak isteyen adaylar için de, tercih sebebidir.
Türk milli varlığına düşmandırlar...
Kurtuluş savaşı dönemindeki milli varlığa düşman cemiyetlerin günümüzdeki mensuplarıdır.
yurdumuzu emperyalist işgalden kurtaran Kuvayı milliye ile de savaşmışlar, vatanımızı kurtaran aziz türk ordusuna karşı damat ferit gibi hainlerin ve emperyalizmin desteği ve işbirliği ile 22 isyan gerçekleştirmişlerdir.
yurt dışında destekleri olan bu insanlar, milli türk varlığının düşmanı ve emperyalizmin maşasıdırlar.
bunların üstünden servetine servet katan çeşitli önderleri, akıl babaları vardır.
hurma bıyıklarına gurban olduklarım.
hiçbirinin hayatı boyunca bir başarısının olmaması, boş insanlar olmaları.
(bkz: hazımsızlık)
alkolün insanı canavar yaptığını sanıyorlar heralde.
öcüüü
babalarının ingiliz, fransız olmalarını tercih ederler, Nuray Canan Bezirgan gibi.
(bkz: şerefsizlik) adının ahmet,mehmet,veli,kamil olmasını kısaca türk olarak doğmanı sağlayan atatürk ve silah arkadaşlarına(bak silah arkadaşları diyorum çünkü atatürk bir supermen değildi ki öyle bir iddiamız da olmadı hiçbir zaman)böyle pervasızca dil uzatma ancak şerefsizlikle nitelendirilebilir.
beyni leblebiden küçük,olayları idrak edemeyen,başkalarının yönlendirmesiyle konuşan insancıl yaratıklar olmalarıdır.
omurgasız olup kafadan bacaklılar familyasına dahil olmaları da en önemli ortak noktalarından birisidir bunların.

sonradan gelen not: bu nedenle bu tipleri takmayınız efendim, bir kalamardan, bir sümüklüböcekten zeki değillerdir.
-sadece dikkat çekmek, sözlük içersinde "ben farklıyım" havası yaratmak. (mümkün mü? neden olmasın? bazı yaşlarda böyle şeyler olabiliyor. kendini toplumun dışında tutup "ben farklıyım" "ben özgürüm, "düşünce özgürlüğü yok mu?" diyen ergenler grubu diyebiliriz. tamam da o düşünce özgürlüğü atam sayesinde var)

-tarih okumamış, atatürk'ü hiç ama hiç bilmiyordur. (mümkün mü? hayır)

-unutkanlık hastalığı vardır. (atamı başka biriyle karıştırıyor olsa gerek)

benim bulabildiğim bahaneleriniz ancak bunlar olabilir ki atama dil uzatma gibi bir hatada bulunuyorsunuz.
kaldı ki sev demiyorum. araştır, oku, bil, öğren diyorum. her yaptığını tasvip etmeme gibi bir hak bulma kendinde. o devirde, o koşullar altında emin ol ki yapabileceklerinin en iyisini yapmıştır. bu cumhuriyetin nasıl, hangi şartlar altında kurulduğunu iyi öğren çocuk. saygıda kusur etme.
batılılaşma dersin..

- kemalizm' derler, halbuki batılılaşma çok sevdikleri osmanlı döneminde el ayak öperek yaşanmaya başlanmıştır.

laiklik dersin..

- fransız icadı derler, mamafih ezanından tut okuduğu duaya kadar arapça kalmalıdır.

şapka dersin..

- gavur icadı derler, halbuki padişahları başka milletten aşırmıştır çok sevdikleri fesleri, sarıkları. gönüllerinde yer etmiş büyük adamlar hep bedevi kılıklıdır.

atatürk' dersin, mal varlığı derler. batmıştır birkere ama bütün serveti yurt içinde olup sağlığında ve yokluğunda ülke için kullanılmıştır. oy verip meclise gönderdikleri insanlar gibi çifte vatandaş olup avrupa bankalarında gizli hesapları yoktur.

uzar gider böyle.. iftiracı, yalancı, problemli insanlardır. gerçek dünyada yaşamak ağır gelir böylelerine, içmeden kafa yapar.. yaptırmaya çalışırlar.