bugün

an itiibari ile okuyunca dehşete düştüğüm haber .

http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3429&oid=1
(bkz: oha)
atatürk heykellerini put zanneden minik yobazcıklar, önce gidip yedi uyurlar mağarasındaki kurdeleleri, cahil kadınların türkiye'nin her yerinde yüzlerce türbeye astıkları binlerce incik boncuğu, attıkları paraları toplasınlar.

yapamıyorlarsa da, "niye batı yüzyıllardır bizden daha güçlü?", "niye her fırsatta ağzımıza mıçıyorlar?" diye ağlayıp sızlamasınlar.
(bkz: cumhuriyet bayramında yobaz kesmek)
anca onu yapabilirsiniz dedirten eylem. atamız bizi küllerimizden var etti. cumhuriyeti kurdu halk idaresini getirdi. egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir dedi. hemde çok kolay halife olup bir nevi diktatör olabilecekken. bize bu kadar emeği olan ufkumuzu açan atamızı unutmamak, çocuklarımıza da unutdurmamak için büstlerini yapmak günahsa ben bu günahı tamamen üstüme alıyorum. size rağmen atamızın koyduğu hedefe çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşacağız.
türban konusu veya bilmem ne konusu olunca ahkam kesmesini çok iyi bilen dümbükler.. hadi bu konuda da konuşsanıza, iki laftan biri atatürkçülük bu değildir diye aklı sıra fikir sunan salak oğlu salaklar.

ulan ne göt korkusu varmış sizde ki, adamın büstünden bile tırsıyonuz.

helal olsun sana da mustafa kemal paşam ki, aradan 68 yıl geçmesine rağmen nasıl da tırsıtmışın bu dangozları?

hadi büstünü yıktınız, beyinlerde ki atatürkçülüğü nasıl yıkacaksınız?

sevinin şerefsizler, sevinin bakalım. nereye kadar sürecek bu sevinciniz?

müslümanlık ile laikliği bir arada götüremeyen, yani iki işi bir arada yapmayı beceremeyen aciz insanlar.

unutmayın ki, o büst daha güzel olarak en kısa zamanda inşaa edilecektir. ama sizin salaklığınız ve ezikliğiniz ilelebet sürecektir.
iki taşı yıkmakla ellerine bir şey geçeceğini sanan yaratık yığını; neyi, neden, ne kadar istediğinizi siz biliyor musunuz ki, kendi beyninizi kullanabiliyor musunuz ki böyle bir halt işliyorsunuz, kemalist olsun olmasın aklı başında her insan atatürk'ün yaptıklarının bilincinde ve ona saygı duyuyor, sizden başka hiç kimse onu putlaştırmadı ve öyle bir şeye de niyetleri de yoktur. yine de şanslısınız başka bir sistemde sistemi kuran kişinin heykeli, resmi yada ismi sizin tarafınızdan zarar görse, eleştirilse, rencide edilse o içi boş kafanızla vücudunuz arasında bir hayli mesafe olurdu ve içimden bir ses siz ona müstahaksınız diyor.
garipsenmeyecek olay. üzülmedim bile. belki çok hafif kızgınlık ama, o kadar...
büstü yakmak acizlik belirtisidir başlı başına. hatta af buyurun aptallık...
o büst sahibi zamanında beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir derken. tam tersi beni yok etmek ideolijilerimi silmek büstümü yakmak değildir de demiştir. yalnız bunu anayacak zekaya sahip olmayan fiil ehliyetsizlerinin ülkemizde çok bulunması bu tür olayları doğal hale getirmiştir.
bir boş zamanımda size amerikan tarzı vazgeçirmeyi anlatayım. asıl tehlikeli olan, ürkmemiz gereken odur...
(bkz: provokasyon kokan hareketler)
(bkz: nur cemaatinin ataturke bakis acisi)
(bkz: kıçlarına atatürk bustu kaçsın denilesi haber)
atatürk büstünü yıkmak kolay ama milyonların beynindeki ve kalbindeki atatürk'ü yıkmaya kimin gücü yetecek acaba dedirten,manasız,asla tarafımızdan amacına ulaştırılmayacak hareket.
tepki gösterilmesi gereken fakat daha fazla tepkinin, bu aciz insanları yetiştiren fetvacılara, cemaatçilere, şeyhlere gösterilmesi gereken üzücü olay. mustafa kemalin büstünü yakan haydutlar malın tekidir, bu su götürmez gerçek. onları kullanan, kendi amaçlarına ulaşmak için maşa edenleri *, iyi tespit etmek gerekir. bunlardan siyasi erke sahip olanların da zamanı gelince postalanması gerekir.
(bkz: provokasyon)
en güzeli bu başlığın altında hiç bişe yazmamak, görmezden gelmek, çünkü ne kadar ciddiye alınırlarsa o kadar yer kapladıklarını zannederler.