bugün

o zamanda yolculuk eden bir insandı. yani doctor who.

(bkz: diyeni sikerim)
kıskançlıktan, yobazlıktan ne yapacağını şaşıran şakirtin dramı.
(bkz: aslında biz de evrimleştik)
şakirtlerin söylemeyeceği önerme. zira dersim katliamından, darağacı kurbanlarından, bir günde harf devrimi yapılıp cahil bırakılan halktan haberi olan her insan atatürk'ün yaşadığını bilir.
--spoiler--
şakirtlerin söylemeyeceği önerme. zira dersim katliamından, darağacı kurbanlarından, bir günde harf devrimi yapılıp cahil bırakılan halktan haberi olan her insan atatürk'ün yaşadığını bilir.
--spoiler--
artık bu yalandan vazgeçiniz, zira sıktınız bir günde cahil bırakılan halk diye birşey olmaz. zira bu da belgesi; sanmayın ki osmanlı'da herkes alimdi, ulemaydı :
Osmanlı' da okuma yazma oranı:
Osmanlı Devleti' nin son yıllarında nüfusun eğitim düzeyinin oldukça düşük olduğu görülmektedir. 1897 yılı istatistiklerine göre Okuma yazma bilenlerin oranı % 10'un altındadır. Okuyan öğrencilerin cinsiyet dağılımına bakıldığında ilkokul'da cinsiyet oranı (Kız/Erkek) 0,40 iken bu oranın ortaokulda 0,15' e düştüğü görülmektedir.
Osmanlı Devleti' nde Okul ve Öğrenci Sayıları (1897)
Okul Türü Okul Adedi Öğrenci Sayısı
Toplam Erkek Kız
ilkokul 28.614 854.921 606.104 248.737
Ortaokul 412 31.469 27.207 4.262
Lise 55 5.419 4.892 -
Kaynak: DiE, Osmanlı Devletinin ilk istatistik Yıllığı 1897, (Ankara 1997)
(bkz: insan aslında sığırdan evrilmiştir)
burhan altıntop tarafından söylenmiş olabilecek söz.
(bkz: siz buna yasamak mi diyorsunuz azizim)
--spoiler--
istanbul'un asıl fatihi benim
--spoiler--
(bkz: fatihin topları fatihin topları)
he hee evet sonunda ulaştınız nirvanayaa rahat mısınız;? diyeceğim önerme.
aslında kurtuluş savaşı yapılmadı demekle eşdeğerdir.
evet doğrudur.
neden diyeceksiniz?
çünkü, mustafa kemal atatürk birisi değil.
atam, hiçbir zaman birisi olarak yaşamadı.
o, bir millet yaratarak, bir millet olarak, bir ve güçlü bir millet hayali kurarak yaşadı.
aslında, mustafa kemal atatürk diye bir millet yaşıyor ve yaşayacak.
ama farkında olarak ve sahip çıkarak;
ama farkındalıktan uzak kalarak ve unutarak.
aldığınız her nefeste, kurduğunuz her hayalde, yaptığınız her güzel işte mustafa kemal atatürk ün gülen yüzü, ruhunuzun aynasına düşmüyorsa yazık size.
(bkz: aaaa yok artık ebesinin amı)
(bkz: ali sami alkış)
sözlükteki en büyük sıçışlardan biri bu başlık altında olmuş...

osmanlı 1820'lerden itibaren düzenli olarak nüfus sayımı yapmıştır. 1. dünya savaşı öncesi yapılan son sayımdan elde edilen bir bilgi;..

okuma yazma oranı : toplamda yüzde 9
kadınlarda okuma yazma oranı : yüzde 0.8

harf devrimi bizi bayağı geri götürdü. şu an ülkede hiç kimse okuma-yazma bilmememktedir.
(bkz: bu soluduğun hava mı)
en son muslumanlarin acacagi basliktir. dunyada kimse onun kadar aci veremedi onlara.
(bkz: ben görmediğime inanmam) diyen ateist zihniyetin katılacağını düşündüğüm önerme...

(bkz: ateistleri bu defa çok fena sıkıştırdık)
Resimlerini de mi görmediniz sizi beyin özürlü çalı süpürgeleri sizi.*
atatürk yok, inönü yalan mı sorusunu akla getiren tez.
görsel

3 c sınıfından arkadaşımızı alkışlarla yerine uğurluyoruz. bu yaşıma kadar çok atatürk düşmanı bayrak düşmanı vatan haini gördüm de bu son 5-10 senede türeyen kadar çapsızını daha önce görmemiştim. ne yapacaklarını ne konuşacaklarını şaşırmışlar fazla pudra şekeri çekmekten..
Laf etti balkabağı, dinliyor asma yaprağı minvalinde söz öbeciği.
Otur! Sıfır!
Yahu bu insanlar ne yiyor, ne içiyor çok merak ediyorum. Böyle bir başlık açıp, bu iddiayı desteklemek akıl tutulmasıdır, ciddi bir kafa karışıklığıdır.
ona bakarsak aslında allah ve hz muhammed diye de birisi yaşamadı. adamların daha görüntüsü bile yok allahın çomarları. olmayan şeye nasıl inanıyorsunuz.
Hırsız evin içinde olunca kilidin nasıl olduğunun ne önemi var.