bugün

vatanı için ölmek istemeyenlerin kurduğu cümle.

edit: daha mı iyi oldu...
ülkesini sevmeyen üşengeç tembel türk genci.
(bkz: ülke düşmanı genç)
Bu memlekette,
sen askere gitmeyeceksin,
ben askere gitmeyeceğim,
O askere gitmeyecek te!
bu toprakları kim koruyacak?
ABD'liler mi gelecek koruyacak?
yoksa Askerimize kurşun sıkıp bomba atan ellerin sahipleri mi hakim olacak buralara?
memleket toprağında kim nöbet bekleyecek coni?

sorusunun yöneltileceği bezgin bekir kişisi sersenişidir.

yada Zaten bu memleketin gencini askerlikten soğutup, korkutup,
bu topraklardan parça almak için buralarda psikolojik soğuk savaş veren terörist tohumu birinin yaptığı propagandadır.
''askere gitmek istemiyoruz'' diyenlerin hepsininde ortak görüşü antimilitarist dünya görüşleridir , çünkü askerlik cinayettir efenim , çiçekler , böcekler , barış , kardeşlik kavramına ters gelecektir.
ulen mantığına kodumunun ,kapına dayanırsa satırla birgün birileri onlarada anlatırsın kuşu çiçeği.

Kaldıki bu lavuklara sosyolojik derslerde vermek gerekir , bizde isteriz savaşssız bir dünya ama birileri istemediği için asker forması içindeyiz zaten , ayrıca tarihte barış ve kardeşlikle kurulmuş veya ayakta kalabilmiş tek bir devlet örneği yoktur.
klavye elinde iken vatan kurtaran ama iş başa düşünce kaçan kişi söylemidir.
eee sen askere gitme ananın hörekesi korusun bu ülkeyi de. . .
"Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve aşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur. Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lazımdır."

(bkz: çıkarken kimliğini bırak)
bu şartlarda bazılarının askere gitmek istememesine rağmen, askere elverişli olmayanların durumlarını saklayarak askere gitmesi da anormal bence...
haklı bir haykarıştır. birilerinin siyasi oyunları sürsün diye için can verip, vatan hala "sağ olmuyorsa" şehitliğin anlamı nedir? yoksa kurtuluş savaşın da cepheye sırtında mermi taşıyan, bütçeye katkısı olsun diye çıkarip parmaklarında ki alyanslarını devlete veren bu kutsal anaların evlatları, tabi ki vatan için ölmekten kaçmazlar ama bu pis iktidar oyunları devam etsin, birileri güçlensin diye, doğurup büyüttüğümüz evlatlarımızın bir hiç uğruna ölmesine, yüreğimiz dayanmıyor işte. ateş düştüğü yeri yaktı. o evlatlar ne zorluklarla büyüyor? allah o analara sabır versin.

edit:düzeltme
sen gitme ben gitmeyeyim o gitmesin eee 390 tane generali nereye koyacaz, gotumuze mi!
turkiyede askerligi vatan savunmasi oldugunu sanan saflar ver, hele bir askerlik yapsinlarda anlarlar, turkiyede askerlik insanin devlet oteritesi altinda sekillendirilmesidir. oraya gideceksin ve kisiligini karakterini kapinin onune biracaksin. orada turkleseceksin, devletin ideolojisini ozumseyecek ve devletin dayagini yiyeceksin.
aslında bütün mesele komutanlar ve askeri hiyerarşi. askere gitmek ele silah almak yurdu hainlerden kurtarmaktan kaçınmak değil. sen askeri üniformayı giydiğin anda karşılaşacağın komutanların tavrıdır ilk olarak genci askerlikten uzaklaştıran. o komutanların tavrı, askeride mantık yoktur söylemi yok mu, bunlar askerlikten soğutan nedenler.

ikinci olarakta sen askerde içtimada götün çıkarken baba parasına sahip olan devren olan zenginlerin götünün rahat olmasıdır. ben hiç güvenlik zaafı oluşturmayan bir telefon yüzünden sabah aksam komutan emirleriyle yerlerde sürünürken, aynı anda o baba parası züppe piçin telefonda manitasıyla konusuyor olması insanı bu nasıl bir adalet böyle sistem mi olur dedirtir. siz vatan millet sakarya deyip cephelere tırmanırken aynı anda bir başkası kariyerini tırmandırmaktadır. sistem rekabet sistemi, siz askerdeyken sizin yokluğunuzdan istişade edip sizin hak ettiğiniz kademeye yükselen fırsatçılar bile mevcuttur.

askere gitmek istemiyoruz çünkü sivil hayatla askeri hayat birbirinden çok farklı. asker millet, örgütlü halk bilinciyle yetişmek dururken tsknin ek işlerini yapmaya gitmek gence biraz itici gelmektedir.
(bkz: zorunlu değil mecburi)
(bkz: amil sağlam)
g*tü yemiyen ergen söylemidir efendim. madem korkuyosunuz, korkuyoruz diyin bu ülkenin nice evlatları şehit oldu çanakkalede 15 yaşındaki çocuklar kadar yüreğiniz yok.
yerinize gidicek çok insan var siz merak etmeyin.
(bkz: şimdi bsg)
yine ağzı olan konuşmuş. hiç bir bilgisi olmamasına karşın konuşan gençlere önce vicdani ret in sözlük anlamına bakmalarına öneriyorum. sonra bu durumun hangi ideoloji ve görüşlere dayandırıldığını okumalılar. becerebiliyorlarsa düşündüklerinde ne kadar doğal bir başkaldırı olduğunu anlayacaklardır. vicdani ret; her ne koşulda olursa olsun öldürmeye karşı çıkar, zorunluluğa, dayatmaya karşıdır.
filistin olmak istiyoruz söyleminin farklı bir çeşididir.
askerlik kutsal bir vatan borcu olsa da yıllardır aşılamayan pkk sorunu yüzünden haklı bir söylemdir. birilerinin masa başı oyunları yüzünden gencecik askerlerin şehit edilmesi hanginize mantıklı geliyor?
edit: anti militarist değilim aksine asker çocuğuyum
düzen partileri iktidarda olduğu sürece benim de yapacağim eylem. tek yol devrim!
gerekli silah eğitimi almak için tabi ki gideriz.

ama devamlı vatan evlatları kaybediyoruz. artık paralı ordu kurulmalı.
askerlik için 3-6 ay arası idealdir. bir gencimiz gidiyor, acemi oluyor.
usta olunca çatışmalara giriyor, dağa çıkıyor. 12 ay vakit geçiriyor.
tam alışıyor bölgeye, sonra gel tezkere. sonra da gelsin yeni acemiler.
halbuki terörist öyle mi? adam bölgeyi avucunun içi gibi biliyor. yıllarca orada yaşıyor.
gerçi bizim ordumuzda çok piç komutan var. bazen teröristleri görürler "vur" emri alamazlar.

en azından doğuya artık acemi gönderilmemesi lazım. gönüllü subaylar falan gönderilse,
birkaç senede alışırlar, şu ankine nazaran çok az şehit verilir.

tabi bu benim düşüncem.
bilmem haksız mıyım acaba?
kendisi yerine babası çalışan, her işini başkasına yaptırmış kendine güveni olmayan ya da klavye delikanlısı olan 5 para etmez yeni nesil söylemidir.
- askere gitmek istemiyoruz.

- ebenizin amına gidin.
tatile gitmek istiyorsunuz ama.
ya da manitayla sinemaya gitmek istiyosunuz.
takımınızın şampiyon olmasını da istiyorsunuz.
hele hele maaşınıza zam gelmesini herşeyden çok istiyorsunuz.
ama iş askerliğe gelince kıvırıyorsunuz. istememe hakkınızı kullanıyorsunuz kafanıza göre. aynı hakkı maaşınıza zam verildiğinde de kullanın. ya da takımınız şikeyle şampiyon olduğun da şampiyonluğu istememede de kullanın vs. vs.
korkak insan söylemidir.
korkar ama sadece korkudan değildir bu söylemi, damarında akan kandan haberi yoktur.
tamam her türk asker doğar sözüne inanma sen, tarihinden haberin olmasın.
çadırında, yatağında ölmeyi "kusur" sayan atalarından haberin olmasın senin ama vatandaşlık görevlerinden haberin olsun yeter.
senin yaşıtların belki senden daha küçük olanlar orda orospu çocuklarıyla çarpışırken ve bu uğurda şehit olurken sen ve senin gibi korkaklar daha çok ağlarsınız.
senin isteklerin bunla bitmiyor değil mi?
daha şunlar var:

askere gitmek istemiyorum,
vergi vermek istemiyorum,
okumak istemiyorum,
işe gitmek istemiyorum,

ama bunların yanında;
para istiyorum,
yaz gelince bodrum istiyorum,
kışın uludağ istiyorum,
günde bir paket sigara istiyorum,
geceleri iki tek atayım istiyorum.

oldu canım oldu güzel evladım başka?

"yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz."
bu sistemde gitmek istemiyorum. birilerinin köpeği olmak değil vatana olan borcumuz.
- askere gitmek istemiyoruz.
+ o niye lan?
- hayatının 460 gününün heba olmasına karşı çıkıyoruz.
+ kaç yaşındasın?
- 22.
+ ulan sığır nerden baksan 8000 gün yaşadın; kaç tane yararlı işin var da amc.k amck konuşuyosun?
- ama abi askerlik bana bir şey katmıyor.
+ siktir git lan gebeş.
karı koynuna git pezevenk denilecek cümle...