bugün

milyarlarca vergi kaçıran sermayedalarların yılmaz savunucusu neo liberal çizginin türkiye ayağı partinin üyesidir bunu soyleyen.
Ülkemiz siyasetçilerinin özel sektör tüzel kişilerinin selametini kendilerini o konuma getiren özel kişilerin yaşamlarından daha çok düşündüğünü gösteren beyan.
ülke falan batmaz efendim sadece rte bir tane daha az gemicik alır aman olurmu öyle şey başbakanımızın 1 tane gemiciği eksik olurmuymuş hiç ayıp ayıp gerekirse aç kalacaksınız o yine gemiciğini alacak*
Malesef haklıdır fason üretime dayalı sanayisi olan bir ülkede asgari ücret artarsa o ülke batar. ne zaman sakaryada bilmemkaçyüzbin toyota ürettik değilde bilmemkaçyüzbin yerli otomobili, cep telefonunu yurt dışına sattık diye övünmeye başlarız o zaman artar asgari ücret.
kendi milyonluk maaş alırken ülke batmıyorsa asgari ücretli alınca hiç batmaz. evet.
ACLIK SINIRINA BIR COZUM BUL SAYIN BOKANIM, DENILMESI GEREKEN KISIDIR.
yazıklar olsun! ne diyelim başka? asgari ücretli vatandaş bir maaşını da artırıp köşede kenarda biriktiremeyecek mi? bir ara millet(?)vekillerimiz kendi maaşlarına %100 zam yapmaya çalışınca agzını açmayan bazı karaktersizler 200 lira zam verince ülkenin batacagını söylüyor. size de, size ısrarla oy verene de yazıklar olsun!
orhan gencebay'a ülke batacakmış demişler. eee ne olmuş? demiş. firmalar batacakmış demişler. batsın bu dünya demiş.

banane abi? kendi düşen ağlamaz. ehehe.

üstelik ucu başına denk gelen bi durumumuz yok parasal olarak. devlet yastık altını çıkarsa ohoooho.

ayrıca silahlanmaya harcanacak olan paranın yoksullara harcandığı bir dünya'da yaşasaydık kimse aç kalmazdı.
asgari ücret 1000 lira olursa ülke batar ama milletvekili yada bakan maaşları ayda 100.000 lira bile olsa ülke batmaz. yani hep ban hep bana mantığı.
bu kafadaki bakanın çalışan haklarını savunamayacağını gösteren söylemidir. adeta iş veren gibi konuşmuştur.
Solcu ergenlerin beğenmedikleri bakan beyanatı, çok gelişmiş, argeye dayanan bir sanayimiz varda ben mi bilmiyorum acaba? mevcut ekonomik tabloda asgari ücreti 2000 tl yap memur maaşı 8000 tl olur 5 liraya bir ekmek alırız pisikolojik olarak tatmin mi olmak istiyorsunuz(4 ekmeğe çıkarıp 20 lira verdiğinizi hayal edin) amacınız ne sizin amk o kadar adam gelmiş hönkürmüş biride dememiş ki çindeki adam 20 dolarla nasıl yaşan faliyetlerini sürdürüyordu?

(bkz: Alım gücü)
(bkz: Enflasyon)
(bkz: devalüasyon)
ekonomi her geçen gün daha çok büyüyor diyenlerin düştüğü tezat. yahu arkadaş bu ekonomi bir tek sizin maaşlara mı büyüyor!
(bkz: biz ne yicez)
kaçak sarayda bir gün yaşamazsanız amerikadan zenginiz ozaman?
(bkz: atın ölümü arpadan olsun) demek isterdim kendilerine
ayakkabı kutularını boşaltsalar gayet güzel olur da..
(bkz: gemilerde talim var)
(bkz: de bi siktir lo)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar