bugün

las ketchup'a ait, geçtiğimiz yıllarda sık sık duyulan bir parça.
bir zamanlar abidik bir dansi olan ve nedense insani ebleh ebleh sirittiran parca ammavelakin cillop gibi bir parcadir o ayri.
http://www.youtube.com/watch?v=RFzyYYZsxGc&NR=1

(bkz: hey dj ucur bizi)
o değil de trt 1 de koçum benim adlı bir dizi vardı.
gökhanın olması lazım orda ki ibnenin birisinin abisi işte adı hakan.
bu şarkıda nasıl oynadı ama. lan keşke videosu olsa da şuraya bir link versem.
yemin ediyorum hem vallahi hemide billahi bu ülkeyi terkederdiniz.
fox tv içün bez bebek neyse trt için de koçum benim o idi.
doğum günü partisi oluyo güya çocuklardan birinin, hakana da diyo ki kardeşi abi sen çok güzel oynuyorsun bi oyna bakalım.
hadi türkler yapar desek yok değil.
bkz. http://www.bobiler.org/monte.asp?m=100032
lan hani en sapıtanımız bi misket oynamıştır yada dale don dale tamam. ama yok kardeşim bu adam öyle yapmadı o nasıl elleri döndürüş nasıl yüzünü kapatış hakan yaa. koçum benim ekibi size soruyorum.
şerefsizler çok zengin değildik biz. babam herkes çanak antene dönerken alamadı ilk 2-3 ay sonra zaten hiç bir kanal kalmadı sadece trt sizde bana bunu yaptınız.
çok beddua ettim ama yine edeceğim sırf bu şarkı ve dans yüzünden.
o anda kamera ekibinde bulunanlar asit kuyularında can veresiniz, ömrünüz boyu çocuk sevinci yaşayamasınız, ukraynada 45 dolara çalışasınız elektriğiniz 23 dolar gele.
rte nin korumaları tarafından sabah akşam dövülesin şikayet edemeyesin.
allahınızdan bulun.
2002-2003 sezonunda claudio lopez'i epey derinden etkilemiş bir şarkıydı. bu şarkının epey popüler olduğu dönemlerde oynanan bir serie a maçında, stadio olimpico'da 3-0'dan 3-3'e gelen inter milan maçında attığı 3 golün hepsinden sonra da bu şarkının klibindeki o elleri sağa sola sallamalı bilindik salak dansı yapmış ve karizmasına format atmıştı. bu maçın bir diğer rezil durumu da 3-1 önde olan ss lazio'nun emre belözoğlan'ın biri çok sağlam bir aşırtma golü olan 2 golüyle 3-3'e razı olmasıdır. arkasında böyle de salak hatıralar bırakmış bir nadide eserdir.
insanı pskikopat edecek türde bir parça. bir de akıllara zarar bir dansı vardı, çocuklar yapardı. aman allahım.
--spoiler--

aserehe ha dehe dehebe tube hebi sebi noğahabiyana bugiyate budilibi

--spoiler--

diye okurduk biz bu şarkıyı, umarım yerimize geçen nesil daha iyi yerlere taşır.
gençliğimizin parçaları. papi chulo, sentello falan beraber büyüdüler.
bir dönem passaparola adlı yarışmanın jenerik müziği olmuş şarkıdır.

orijinal ismi : las ketchup tur.

http://www.youtube.com/watch?v=RFzyYYZsxGc

dinlemek isteyenler için link.
küçükken 'aserehe ha ehe dehebetube hevele sevi novama abiyene ubiyene vili vigi' şeklinde söylerdim. az önce tekrar dinledim aynen böyle diyor. yine ispanyolca bilmiyorum yine böyle söylüyorum. o zaman şarkının evrensel kısmı yine benden gelsin

anana naanana nanana nananna ananana nayayayyee
klibinde bira bardaklarına kırmızı bişeyler dolduruyolar, acaba o ne ki diye merak ettiren şarkı.
çocukluk dönemimizin unutulmazları arasında top 5'teki yerini alan hoş şarkı.
yıllar sonra dinleyince tüm hücrelerime mutluluk pompalayan şarkı. aradan onca yıl geçmiş nakaratı hala söyleyip, o tuhaf dans figürlerini bilgisayar başında erkek başıma yaptırdı ya, aferin las ketchupa. iyi iş çıkarmış zamanında.

ayrıca (bkz: bunu bilen liseli değildir)
las ketchup grubunun müthiş ritmiyle herkesi kendine bağlayabilecek hoş şarkısıdır. gelgelelim danstan kaybetmiştir. en seksi kadını bile bebek bezi reklamındaki çocuklara çevirir o dans ellam. yinede şarkı favorilerimdendir zira bayılırım böyle ritmi inişli çıkışlı olan şarkılara.
bir de klibinde yaptıkları el hareketleri vardı sanırım bu şarkının...ama ben hiç denemedim...belki de az denemişimdir...yani öyle işte...
sözlerini ezbere bilip söylemenin cool olduğu zamanlardaki şarkıdır. sözleri dergilerde yer alırdı, kalkıp odama yapıştırmıştım ezberlemek için, çocukluk işte.
çocukluğumuzun şarkılarından.

6. sınıftaydım ben. nerelere gittim akşam akşam, vay arkadaş ya.
passaparola adli yarismada, etaplar arasi geciste calan ve dansci kizlarin oynadigi efsanevi sarkidir. cok garip bir dansi vardir. elinle kolunu kesiyormus gibi hareketler falan.
bir donem herkesin dans ettigi sarki.
türk milletinin geçirdiği büyük şarkı imtihanlarından biridir. söyleyip eşlik edicem diye ne insanlar telef olmuştur...
ashere he aha ehe he amk he.
bir donem her yerde moda olan sarki. Dansida modaydi.
tek şarkıyla dünyayı sallayan bir makarena değilse de ona yakın gitmişti diyebiliriz. icracı üç kızkardeşlerden biri diğer ikisinden daha güzeldi komple.
kucuklugumun sarkisiydi. boyle de hortlatayim basligi. evet ben o zamanlar anasinifindaydim falan ama radyoda falan calardi trt fm de. asere he ha hehe he helegune hevereseniyuno haba habiyene gubiyana guribibi diye soylerdik biz. * tamam dansi malcaydi falan ama o zamanlara eglence katan hala da dinleyince o gunlere goturen bi sarki inkar edilemez. nakarat kisminin bir anlami mi yok nerdir bi cevirisini de bulamadigim sarki ayni zamanda.
Gencligimin sarkisiydi. Ben o siralar universite sondaydim.

Saka lan saka. Ne isim olur boyle boktan sarkilarla.