bugün

Oyunculuk işleri bunlar. Gerekirse gey olup, bir erkekle yatağa girersin ama kimse bunu eleştiremez. Adamların işleri rol yapmak. Bu hikayelerin gerçekleri oluyor, onlari eleştirelim, yerden yere vuralım. Ama bu film için rahatsız olan izlemesin.

(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
Timsah gozyaslarini hatirlatmistir.
-Sen zengin uyak.
Elin adamının kızı olsa bu kadar mide bulandırmazdı.
önce oyunculuk bu, sınırı olmaz dedim ama görüntüleri görünce midem kalktı. ilhan dede sevişme sahneleri beni zorladı demiş, zorladıysa ne devam ediyorsun lan? oynamazsın olur biter, ya da kadın oyuncuyu değiştirin. türkünün babası da en önlerden izler kızının yatak sahnesini..

gerçekten mide gerektiren işler bunlar, ben popülerlik veya para için katlanamam şahsen.
bu tip şeylerin normalleşme sürecini yaşıyoruz artık.

paramparça dizisi var, onu bir seyredin siz hele. fox'ta iki karılı dizi var. ali ağaoğlu çıkıyor "ortanca hanım" diyor, ensar vakfı, kuran kursları malum...

e bi zahmet ilhan şeşen de arkadaşının kızıyla sevişsin.

parkta yiyişen türbanlılar beğenir bu diziyi.
Oğlum bu adam şarkıcı değil miydi ne ara johnny sins olmuş. Dünya çabuk değişiyor.
öyle sanat yerine dibine batsın, yazıklar olsun insan para için bu kadar da düşürmez kendini.
oyunculuk kisvesi altında kimin eli kimin cebinde belli değil. hep bunlar yozlaşmamızın ürünü.
Bu nasıl bir mide, daha doğrusu midesizlik.hayatının son demlerine gelmişsin, seni bunca zaman şarkılarınla sevmişiz ve sana saygı duymuşuz.neden böyle bir işe bulaştın be adam?

Sanat adı altında her türlü ahlaksızlığı meşru göstermenizden iğreniyorum yeminle.bu mu sanat?tüküreyim sanatınıza.gavatlar.
Gerçek mi olum ya?

Bu kadar sevdiğim bir sanatçıdan hiç beklemiyordum yeminle.
(bkz: azından mı öpmüş)
gastede gördüm küfrettim, burda gördüm yine ettim.

çok zor gelmiş o sahneler diyor bir de!
tek kelimeyle sapıksın dayı, sapık!
işte bunlar hep imansızlık.
amerika seviyesine yaklaşıyor ülke. ilhan şeşen bu rolden ödül falan alıp konuşmasında o sahneler çok heyecanlıydı , keşke bir daha çekebilsek...muhteşemsin türkü seni seviyorum bal kabağım deyip bir de babasına selam çakarsa oldu bu iş. arkadaşı sonuçta. "muhteşem bir kızın var ragıp" sonra gelsin alkış kıyamet.

şunun gibi : https://youtu.be/1ZF18iXySXY?t=4m6s
Biraz kanım dondu açıkçası. "Sıçarım sanatınıza da aldığınız paraya da" diycem hatta.
Oysa ılhan sesen "amca"ydi. son zamanlar yaptıklarına bakmayalim diyoruz onlar ipe sapa gelir seyler değil. Belli ki senin aklin başında değil be "amca".
Hahah hayalkırıklığı yaşamış insanlar goruyorum , gerçek mi diye soranlar var? ilhan Şeşen mıydı olum sizin idolunuz ? Sevişmiş işte , ülkede başka ahlaksızlık mi yok? Hayallerini mi yıktı adam?
"Ya abi ilhan bey idolümdü yapmamaliydi ya off. ağzından mi bari? Hayır ya..."
Dublör kullanmak mümkündü.
Kızdırmıştır.
Sorun arkadaşının kızıyla sevişmesi değil. Sorun sevişmesi.
Sevişmekten soğuttu bizi be.
aklıma lemon incest klibi için kendi kızıyla yatağa giren serge gainsbourg'u getirmiştir. gainsbourg hiçbir zaman anlaşılamamış, ne yapacağı belli olmayan, neredeyse her işe el atmış deli ile dahi arasında bir adamdı. fransa milli marşının reggae versiyonunu yapmaya çalışan adam ne kadar kurallara uyan biri olabilir ki. normal bir adam ile bu insanları karşılaştıramazsın çünkü bir taraf ahlak derken öbür taraf sanat diyor ve kimse birbirini anlamıyor,anlayacaklarını da düşünmüyorum. ilhan şeşen'i bilemeyeceğim. onun bu kadar uçuk yönleri yok denebilir ama yaptığı iş artık klasikleşmiş bir tartışmadır. objektif bakmaya çalışırsak sanat, ahlak ve toplum üçgeni çok uzun bir süre sürtüşecek gibi duruyor çünkü kafalar cidden çok farklı ve keskin ayrılıklar bunlar. insanoğlunun sanki hiçbir zaman uzlaşamayacağı konular gibi duruyor. bir tarafta sanatın doğasına aykırılık söz konusu iken öte tarafta ahlaka aykırılık öne sürülüyor. türkiye'yi bırak kimilerinin batı ülkesi diye tabir ettiği fransa bile bu konuda katı diyorum.
Bazı ihtiyarlarda genç kızlara karşı aşırı ilgi oluyor, arkadaşının kızı olmasa sanırım hiç açıklama yapmazdı.
Bir yapimci ya da yonetmen niye ilhan şeşeni sevistirir once bunu konusmak gerek.
Sonra arkadasin kiziyla opusmek sevismek nedir allasen? iyi o zaman herbiriniz arkadaslarinizin kizlariyla sanat icin opusun sevisin. Yalniz kendi kizlariniz da sevisip opusecek.

Yakistiramadim. Ayrica o babanin da... Neyse.
Bi kere inandırıcı değil o yaşta kuş ötmez.
Sanat için herşey yapılmaz. Her bok sanat değildir. çocukluğunu bildiğin , bu ne tatlı çocukmuş diye sevdiğin insan geliyor yetişkin oluyor. Arkadaşının , görüştüğün ahbabının kızı. Ne kadar kamera fln hilesi olsada aynı yatağa sokuyolar. .Sevişmiyorsun. Yarı çıplak tenin deyiğor, Çekim için bir modda takılıyorsun... Benim ahlakım kaldırmıyor. Başakasının ahlakınada saygımız var. Bu niye rahatsız etti. Arkadaşını kızı. Eee mubarek ,başkasının kızı olsa ne olcak. Sevişme sahnesi birebir verilmek zorundamı bir konu işlenirken. Nereye geldik izlenirlik işte hep bunlar sexe.. Sanat var tabi birde.. Şu film türkiyede aydınlanam çağını başlatıcak. insanlar kendini kitaplara vericek. Otobüs sırasında kimse kimseini sırasıan geçmicek.Herkes estetik bakış sahiib olcak. Trafikte daha medeni fln olcaz. Çok ironik örnek olmuş.. Vatan kurtamış adamlar ,haberimiz yok.. Biz burda ilhan şeşen açısında konuşuyoruz. Konun bir de kadın oyuncu içinde aynısı. Fakat niye ilhan abi üzeridne konuşuyoruz ,açıklamayı o yapmış.