bugün

kürt şarkıcı ahmet kaya'nın apar topar türkiye den kaçıp almanya'ya* sığındığında savurduğu iddia edilen ve şahsımın yüzde 100 inandığı aforizma. işte vatansever, yurtsever, kardeşlikçi ahmet kaya ve işte (bkz: kürdüz ölene kadar)
müziğini şarkılarını zamanında çok sevdiğim insanın bende yarattığı hayal kırıklıklarından biri daha.pkk bayrağı altında şarkı söyleyen bir insanın bunu da yaptığına inanırım...
her sözü söylebilecek adamın bir başka sözü.pkk bayrağının altında şarkı söylemiştir bitmiştir.hala savunan ve türk vatandaşı olduğunu iddia eden cahiller vardır ona üzülürüm ben..
kesinlikle bunu da terörist abdullah öcalan için değil, jitemci abdullah çatlı için söylemiştir de, biz gerizekalı türkler yanlış anlamışızdır.

(bkz: ben bir adam özledim ben apoyu özledim)
pkk bayrağı altında konser vermeside mi anlık hatadır konser bir an mı sürmüştür diye sormama sebep olmuştur efendim.şerefsizin tekidir. her pkk lı gibi...
ahmet kaya'nın ''arabamı bir kaç şerefsizin ülkesinde bıraktım'' sözünün çarpıtılmışıdır.

''o şerefsizler kendini biliyor'' diye demeç verdi sonradan. * *
arabamı ülkemde bıraktım yerine birkaç şerefsizin ülkesinde bıraktım demeyi tercih eden tip..ne o lan senin ülken değil mi?
ayrıca efendim bahsedilen resim değil video kaydıdır ve bütün türkiye televizyonlardan çatır çatır seyretmiştir...yaşı tutmayanlar hatırlamayabilir...
herhangi bir çarpıtma yoktur. ne dediği ne olduğu gayet açık ve nettir.
Biz üç kişiydik; Bedirhan, Nazlıcan ve ben
Üç ağız, üç yürek, üç yeminli fişek...
Adımız bela diye yazılmıştı dağlara taşlara
Boynumuzda ağır vebal, koynumuzda çapraz tüfek.

El tetikte kulak kirişte ve sırtımız toprağa emanet
Baldıran acısıyla ovarak üşüyen ellerimizi
Yıldız yorgan altında birbirimize sarılırdık
Deniz çok uzaktaydı ve dokunuyordu yalnızlık.

Gece uçurum boylarında, uzak çakal sesleri
Yüzümüze, ekmeğimize, türkümüze çarpar geçerdi
Göğsüne kekik sürerdi Nazlıcan, tüterdi buram buram
Gizlice ona bakardık, yüreğimiz göçerdi.

Belki bir çoban kavalında yitirdik Nazlıcan' ı,
Ateşböcekleriyle bir oldu kırpışarak tükendi.
Bir narin kelebek ölüsü bırakıp tam ortamıza,
Kurşun gibi, mayın gibi tutuşarak tükendi...

Oy Nazlıcan vahşi bayırların maralı
Nazlıcan saçları fırtınayla taralı
Sen de böyle gider miydin yıldızlar ülkesine
Oy Nazlıcan... oy canevinden yaralı.

Nazlıcan serin yayla çiçeği
Nazlıcan deli dolu heyecan
Göğsümde bir sevda kelebeği
Nazlıcan ah Nazlıcan...

Artık yenilmiş ordular kadar eziktik, sahipsizdik
Geçip gittik, parka ve yürek paramparça
Gerisi ölüm duygusu, gerisi sağır sessizlik,
Geçip gittik, Nazlıcan boşluğu aramızda.

Bedirhan'ı bir gedikte sırtından vurdular
Yarıp çıkmışken nice büyük ablukaları
Omuzdan kayan bir tüfek gibi usulca
Titredi ve iki yana düştü kolları.

Ölüm bir ısırgan otu gibi sarmıştı her yanını
Devrilmiş bir ağaçtı ay ışığında gövdesi
Uzanıp bir damla yaş ile dokundum kirpiklerine
Göğsümü çatlatırken nabzımın tükenmiş sesi.

Sanki bir şakaydı bu, birazdan uyanacaktı,
Birazdan ateşi karıştırıp bir cigara saracaktı
Oysa ölüm sadık kalmıştı randevusuna ah
O da Nazlıcan gibi bir daha olmayacaktı.

Ey Bedirhan; katran gecelerin heyulası,
Ey Bedirhan; kancık pusuların belası
Sen de böyle bitecek adam mıydın, konuşsana...
Ey Bedirhan ey mezarı kartal yuvası.

Bedirhan mor dağların kaçağı
Bedirhan mavi gözleri şahan
Zulamda suskun gece bıçağı
Bedirhan ah Bedirhan.

Biz üç kişiydik
Üç intihar çiçeği
Bedirhan, Nazlıcan ve ben
Suphi...

sözler yusuf hayaloğlu, beste Ahmet Kaya. Zaten bu şarkıya da sahte diyorlar, cooledit le gayet vatansever Ahmet kaya'ya benzetmişler sesini. Dağda çarpışan gerilla'ya değil Hollanda'ya eşcinsel yürüyüşü için giden 3 vatanseverin hikayesi anlatılıyor..
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
(bkz: bu aksam huzunleri evde biraktim)
tabancasını helada unutan birinin çarpıtılmış sözü. arabaya çarpmışlar herhalde.

merak ediyorum, * o tabancayı da bu araba gibi unutmasaydı özlediği birini mi kurtaracaktı ? *
türk halkını kürtlere düşman etmeye çalışan zavallıların, zavallı yalanlarından sadece biri.
(bkz: bunlar soğuk savaş stratejileri)
yanlış yapmış sanatcıdır, değil o şerefsizlerin olduğu ülkede arabayı bırakmak, tuvalet kağıdını bile bırakmayacaktı.

benim ülkemde bir kaç şerefsiz varsa, bu bütün ülkem şerefsizdir manasına gelmez.
ne yaptigi, ne ettigini, neyi savundugu belli olmayan rahmetlidir.

- 80li yillarda solculuk modaydi. Abimiz en buyuk solcu en buyuk devrimciydi.
- 90li yillarda amcamiz en buyuk kurt milliyetcisi kesildi.
- 90larin ortasi turban tartismalari yine alevlendi. Amcamiz cikti en buyuk turban savunucusu oldu. Hatta bir konserinde aynen soyle dedi "annemin basindan ortusunu alacak adamin ellerini kirarim". Yani ahmetcim sana yuuh diyorum.

Yani bu adam sadece aykirilik olsun, killik olsun, reklam olsun diye bos bos konusan biriydi.

bir diger versiyonu icin (bkz: Nazli ilicak)
aziz nesin'in türk halkının %60'ı aptal'dır deyişiyle aynı ironiyi taşıyan cümle.
ne kadar şerefli olduğunu gösteren şerefsizin sözleridir. arabayı almak için geldiğinde ananı da al gel.
yaşadığı ülkeye, vatana şerefsiz diyen bir adamın şerefsizce sözleridir.
(bkz: aa biri belge dedi)

görsel

iyi ya birileri birşey diyor diye onun varlığını kabul etmeyelim. bütün dünya ermeni soykırımı diyor. dünya söylüyor yahu kabul etmek gerek.

evet ahmet kaya hiç bir örgüte üye değil*.

http://www.youtube.com/watch?v=Qlw6aGiIQnk

yav uludağ sözlük yazarları şu linkleri vermekten sıkıldı. siz şu bölücü p*çi savunmaktan bıkmadınız. Apo yu özledim diyen bir adam pkk bölücü terör örgütüne kayıtlı olsa ne olur olmasa ne olur.
sadece şerefsizlerin üstüne alınacağı cümle.
aileni nerde bıraktın şeklinde cevaplanacak söz. zira giderken ailesini türkiye'de bırakmıştı.
bir sehir efsanesidir ki,ne zaman soylemis kime soylemis belli degildir.
zavallı bir zihniyetin eseri olan cümleciktir! nitekim bu sözleri sarfeden şahıs hakettiği şekilde ölmüştür!
aslında; tam onbeş tane manukyan çocugunun bulunduğu bir ülkede arabasını bırakmıştır. *
bardağın dolu tarafına bakarsan; delikanlı olan yetmiş milyonun yaşadığı bir ülkede arabasını bırakmıştır. derdi zaten bu yetmiş milyon değildir. öyle olsaydı 'arabamı yetmiş milyon manukyan ailesinin yaşadığı ülkede bıraktım' derdi.

not: bu yazıdan sonra manukyan çocuklarının sayısı çoğalmış olabilir. hızlı üreme oluyor efendim durduramıyoruz.
haberi yapan muhabirin bile ahmet kaya ve ailesine "bu benim haberim değil, sizin böyle demediğinizi biliyorum" dediği iftiradır. ahmet kaya da defalarca "ben asla türk halkına şerefsiz lafını kullanmadım, ben sadece, beni kürt kimliğimden dolayı linç etmek isteyen namussuzlara, haysiyetsizlere, burda bir kere daha şerefsiz diyorum" demiştir. ama maalesef medya yüzünden kendisinin hala ülkesinin insanlarına şerefsiz dediği zannedilmektedir.