bugün

üstelik bol göbekli, ki sarkmıştır genelde göbek, olmaları da söz konusudur. çirkinliğine hiç girmek istemiyorum, bazen "ondan" utanan insanlara hak verecek kadar çirkin olmalarına ne dene bilir ki.
bu edebiyatı yapmak istemezdim fakat tam yeri tam zamanı. memleketimizde kadının görevi çoğunlukla çalışmamamak, fazla sokağa çıkmamak daha çok evde bütün gün ev işleriyle uğraşıp akşam da kendini adam sanan bi kocanın yanına sokulmak olduğu için doğal olarak ne alınan o kilolar eritilir, ne de sana insan muamelesi yapmayı öğrenememiş doğuştan hyavan biri için süslenilir.. sonrada anneler şişman, aa bak çirkin..

ha kusura bakmayın hayvan vs diyorum ama bütün gün çalışıp didinen bi kadına, bütün gün milletin kızını süzüp akşam eve geldi mi "sen kadınsın, boşver sokağı ev senin işin" vs diyenler benim için sadece hayvandır. "aaa mükücan hangi yılda kaldın" da demeyin, bugün sokağa çıktığınızda size ayı gibi bakan, öküz gibi laf atan o adamlardan kaç tanesi eşine, çoluğuna çocuğuna aynı ilgiyi gösterir hep merak etmişimdir.
annelerimizin genellikle anne olmayı öne almalarından, alımlı, verimli, çalımlı olmayı hedeflememelerinden olabilir. ben şişmanlığı annnelerimiz için bile savunmam ama, annemin sıfır beden olmasını, sokağa çıktığında anne gibi değil de bihter gibi yürümesini de istemezdim doğrusu.

günümüz insanlarının estetik algısı çarpılmıştır. dünyanın en güzel varlığı olan annelerimizi, hollyvood imajinasyonlarına benzemedikleri için yerebilmektedirler. gidiş iyi değildir. yönetimin şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekir!
babamızın, bizim, ekonomik olmak için onlarca sebebin ve toplumda geçerli olan, "alan almış satn satmaz" lafının, bir sonucu olarak, anne olmuş kadının kendini salmasıyla ortaya çıkan kısmen doğru tablodur.
çok istisnası vardır ama.
annelerin güzelliklerini kızlarına aktardığı yönde rivayetler vardır. şişman ve çirkin olacaklar tabi ki. yıllarca çocuklarına bakmak için bir sürü eziyeti çileyi çekiyorlar. onun her hali güzeldir ve her daim kokusu bambaşkadır.
anneler her daim güzeldirler.
anne;
şişman-çirkin diye tanımlama yapmak için, hangi göz ile baktığı ? olan bir yaklaşım.
Anne'ye kadın gözüyle yada cinsi değerlerle bakılarak yorum yapılmaz.
dogal sarisin, 1.67cm boyunda 60 kilo agirliginda ki anneme atilmis iftiradir.
saçma sapan ve yanlış bir genelleme...
(bkz: dün boktu bugün koktu)
şişman ve çirkin olsa bile(ki değil) sana o kadar sevgiyi kimse veremez gerizekalı şeklinde cevap verilebilecek genelleme.
anne olduğundan olabilir belki, yoksa sen nasıl olacaktın da burda entry girecektin.
Ağaç kovuğundan çıkmış yavşak soylemi.
her daim mal olan evladın görüşüdür. mal maldır.
rus analarinin yerle bir ettiği önerme. Öyle ki otelde aksam yemeginde gordugunuz hurilerin arkasinda her biri bizim reklam bebelerine benzeyen dunya tatlisi veledlerle ortalikta gezdigini gorunce dumurdan dumura kostuydum.
bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
böyle bir gerçek yoktur!!
bir insanın en son kütü söz söylemesi gereken kişiye ettiği sözlerle başta kendini bitirmesine çok güzel bir örnektir.

(bkz: çıktığı kabuğu beğenmemek)
(bkz: anneler candır)
bu başlığı açan insanın annesine üzülmemek elde değil. annesi öyle olmadığı halde kendine orospu çocuğu sıfatı elde etmeyi ne kadar çok seviyor bu insanlar anlamış değilim.
Başlığı açarken neyin kafasını yaşadığını merak ediyorum bu yazarın.
Yanlış bir önermedir. Anneler her zaman güzeldir. 20 yaşındayım ve annemi ablam gibi duruyor. 28 beden kot pantolon giyiyor. Vücudunda ki kas oranı sporculardan daha fazla. Benim gibi baklavaları var. Aynı zamanda çok güzel annem diye demiyorum.
yoo güzel anneler de var.
http://www.sabah.com.tr/m...37787432075?albumId=19273
Dogru olmayan onermedir. Sadece kendimden degil arkadaslarimdan da biliyorum, kendimizi anne olduk diye birakmadik, insan aynaya baktiginda rahatsiz degilse bu olumluluk hayatina da yansir.
kendi sefil ve çirkin hayatını annesi ile bağdaştıran gerzek kişi hezeyanı.
suç biraz da annelerde efendim.
böyle gayri milli hasılattan faydalanan, yararsız trolleri doğurduğu için!
(bkz: bazı kişiler küreğin tersini hak ediyor)