bugün

bazı yobaz insanların başına gelen, en adaletli davranışlardan biridir.

yine bir sabah servisi kaçırmanın hüznü ile otobüs durağına doğru koştum. otobüs saatlerine, durakta bekleyen adama, karşı camdan bize bakan kadına sinirlendikten sonra nihayet otobüs geldi. hemen otobüse binip, en başta ki koltuklardan birine attım kendimi.
kısa bir süre sonra otobüse binen bir kız ile sinirlerim yine hopladı. hoplamakla kalmadı tavan yaptı.
giydiği dar tayt ve üstüne giydiği dar bady ile resmen yürek hoplatıyordu. herşeyin aksine sinirlenmemim nedeni kızın kapalı olmasıydı. kızım madem kapalısın öyle giyin, madem vücut hatlarını göstereceksin kafanı kapatma.
yalancı!

kızımız lüks marka çantasından çıkarttığı akbilini makinaya okuttu. ancak oda ne kızın akbili boş! o an içime böyle bir rahatlama, bir huzur, bir sevinç geldi. kızımız başladı bağırmaya,

+ fazla akbili olan varmı. ( birkaç bağırmadan sonra )
- al kızım bas! ( tam yanım da oturan orta yaşlı, başı açık hanım, kızın haline acımış kartını vermişti )

kız kartı dırt! dırt! okuttuktan sonra kadına kartı verip hızla arkaya doğru yürüdü.
kadın ile göz göze geldik! ani bir refleks ile,

+ heyy! baksana! bayanın parasını vermedin!
- sanane ( gayet sert bir üslup ile)

kadın sus evladım boşver biz iki liranın peşine düşseydik otobüste gitmezdik zaten diyor, bende bir yandan kıza laf yetiştiriyordum. çok sinirlendim sözlük! ağzına cebimden çıkartacağım tuvalet terliği ile çakı çakı veresim geldi.

kız gitti ileride boş bir koltuğa oturdu. milletin ayıplayıcı bakışlarından ve benim homurtularımdan rahatsız olmadan camdan dışarı bakıyor, arada ters ters bakmayı ihmal etmiyordu.
artık bir müddet sonra kız oturduğu yerden kalktı ve bize doğru geldi. cebinden çıkarttığı iki tl yi yanımda oturan kadının üstüne atarak ''haram zıkkım olsun'' dedi! ( evet aynen böyle söyledi ). sonra otobüsten indi.

sonuç: bu kız kafasına küreğin tersini yemeli sayın sözlük.
HATTA küreğin tersinden de fazlasını hak ediyor. adres ver panpa amuğa koyak onun.
hak ediyorsa koyacaksin agzinin ortasina, sonra içinde kalir sisersin. en esasda üstüne vazife olmayan olaya ve ya lafa karisanlari evire çevire dövmektir.
güncel Önemli Başlıklar