bugün

10 kasim 2006 denizlispor fenerbahce macinda taraftarlardan birinin actigi pankart.
(bkz: maçtan anektotlar)
baba atmsindeki ki tum parayi cekip har vurup harman savurmanın sonucundaki caresizligi ve yoksullugu gozler onune seren ic acitici durum.
genelde babaya söylenen bir sözdür gerçi...babasını yürüyen banknot olarak gören insanların sıkça kullandığı cümle
anne seni çok özledim cümlesinin annenizin gözlerini doldrmasından sonra peşinden gelen "para" kelimesiyle bütün duygusallığın kaybolduğu genellikle öğrencilerin sıkça kullandığı cümle.
-bey benim oğlan özlemiş yine beni
+banka kartını bırakıyom yarın çeker yatırırsın hesabına
duyguların suistimali. * * * *
bu pankart kadının sesi, avradın ossurugu vb. programlarda açılmış olsa daha bi randımanlı olmazmıydı. (bkz: mac izleyen anne)
pankarttan sonra anne ve baba arasında geçmesi muhtemel diyalog:

(bkz: kime çekmiş bu çocuk)
Paranın bittiği anda yapılan her yol mübahtır mantığıyla hareket edilen pankart olayı.
denizli'nin öğrenciyi sömüren düzeyde esnafa sahip olduğunun belgesi niteliğinde açılan bir pankarttır. ama eleman da ayağını yorganına göre uzatmalıdır.

lig tv'de maçı izlemekte olan anne pankartı görür;
"anne seni çok özledim bana para gönder"
akabinde elemanı arar
-gözü kör olmayasıca o maça ne kadar verdin?
*anne çok değil 40
-40 liraya kaç ekmek alınıyo biliyon mu sen?
*ya anne aslında alırım, 80'e çakarım, böylece para ihtiyacımı gideririm diye düşündüm ama nereden bileyim maça ilginin az olacağını? elimdeki son parayı da bilete verdim. son çare budur diye düşündüm.
-iyi yarın hesabına 40 lira yatırıyorum
telefon kapanır eleman telefona bakarak serzenişte bulunur
*eee ne anladım ben bu *
aynı konulu bir mektup:
"anama selam babama selam;
para isterim vesselam."
bir değişik versiyonu:
-baba seni çok özledim , param bitti.
ikinci bir değişik versiyonu kandilde gönderilen "kanka kndln mbrk olsn 5 kontör atsana" şeklinde olan mesaj, ileti.
iki cümle arasında minimum beş dakika zaman farkı olmalıdır, yoksa avcunuzu yalarsınız.
eşek kadar heriflerin annesinden para istemesidir.

gidin çalışın lan.