bugün

lost dizisinde michelle rodriguez'in canlandırdığı karakter. kendisini sawyer'a bafilettirmiş akabinde aptala bağlayıp-zevkten midir bilinmez- ölüm yolculuğuna hız kazandırmıştır. * * *
bu şirret karıyı ilk olarak tekila-tonik içerken jackin yanında görünce -ki insan sarrafı olan anlar bu karının ne mal olduğunu*- onun o kin dolu bakışlarıyla geçmişindeki derin mevzuların baş kahramanı olduğunu anlarsın*.
hamilesin sokaklarda poliscilik oynuyorsun bir de öyle kendine güveniyorsun ki göt lalesi öğrenci diye yanına yaklaşandan mermiyi yiyorsun. eee suçlu kim burda bitch?!? sorarım ben sana intikam alacaksın madem ne diye devletin polis teşkilatıyla taşak geçiyorsun, üstelik annen de yüzbaşı. ulan bir kere annenin sözünü dinlesen bir kere hayat ne güzel olacak değil mi aslında? ama yok ben kendi ayaklarımın üstünde durucam inadın, ben yaparım keserim yakarım triplerinle bir bok etmezsin sen köfte dudaklı! kime bu hırs neyi ispatlamaya çalışıyorsun?
az önce bir kaç bölüm bitirdim ve senden tiksindim. birinin sana dur deme zamanı geldi. madem sen, herkese şiddet uygulayarak sindirmeye çalışıyorsun, senin de ağzının ortasına soba odunuyla çakma zamanı gelmiş, alnının ortasından beyinine direk diazem yapılması farz olmuştur! kimsin lan sen kime bu patinaj? entrylere bakılırsa diziden ayrılmışsın ya yerinde olmuş. yoksa bir uçak kaçırıp o adaya inip senin anlayacağın dilden konuşmaya yemin etmiştim. ulan shannon'u nasıl vurdun hiç mi düşünmedin izleyiciyi!!! bizi orda temsil eden sayid bile seni öldürmedi!
dünya senin etrafında dönüyor değil mi...lan sinirim yatışmadı gardırobu yumrukladım hırsımdan!!! sen ne edepsiz sütü bozuk bir karısın sen öyle!!! senin derdin mr eko tanımca. evet lan sende böyle post-travmatik stress bozukluğu tablosu oldukça ilacın belli! insanlarda kuzu gibi ha her dediğin yapıyor...
sana nefretim büyük ulan ana-l. laftan anlamayanın hakkı kötektir. şirret karının önde gideni arkada durmayanı seni dövmeli bayılana kadar, ayıldıktan sonra yorulanan kadar...tam sopalıksın daha bir şey demiyorum. ulan memleketimden insan manzaraları gibi oldu ya demek dolmuşum ben. seni bekliyormuşum bunları söylemek için. aslında bayanlara ne karı derim ne onlara karşı şiddet eyilimim vardır ama sen çileden çıkardın beni yerden bitme melez bok! fuck you! *
lost dizisinin en sırıtan karakteri. hiç yakışmamış diziye. hatta biraz daha abartarak söyleyeyim sırf bu uyuz yüzünden az kalsın diziyi izlemeyecektim, o derece yani. ama yine de lost'u seviyorsak ana lucia'ya katlanacağız. *
lost dizisinin en sağlam karakteri. ***
kate den daha guzel ama cok gicik oldugundan kaybeden lost karakteri.
(bkz: think again) repliğiyle hafızalara kazınan, ölümüyle milyonları kahreden lost karakteri.
tavırlarıyla, diziyi izleyen hemen hemen herkese "bi insan ancak bu kadar gıcık olabilir" dedirtmiştir ya helal olsun.
evet evet o
(bkz: think again)
michelle rodriguez çok güzel bir kadın olmakla beraber dizide canlandırdığı karektere, senaryo gereği heralde, erkeksi bir hava kattığından biraz itici gelebilir izliyenlere.
hoş bayan.
5.sezonda mücizevi şekilde geri döneceği söylenilen lost karakteri. * * *
lostun en itici karekteri. kadın madın demeden ağzına yüzüne girişilecek insan tipi.
batı berlin gibi geri gelsin.
"ağzını yirin" dediğim lost karakteri.
Lost adlı dizide ilk olarak 1 sezonun 23 ve 24 bölümlerinde gördüğümüz 2. sezonda Michael tarafından öldürülen karakter.
başta itici gelse de sonradan sevdiğim alıştığım lost karakteri.
onu öldürünce micheal a lanet okumamı sağlayan güzel lost karakteri..
kate gibi jack'e yavşayıp sawyer'a vermiş ardından michael'ın walt sedası yüzünden ölmüş olan lost karakteri. tamam sawyer'a silahı almak için verdi ama silah hurley'de olsaydı aynı şeyi yapar mıydı bence yapmazdı. *
ana lucia cortez ile ilgili vikipedi de yazılanlar aşağıdaki linkde verilmiştir. link spoiler içermektedir. lost izlemeyip izlemeyi düşünenler okumasın.

yazılanlar hakkında yorum yapmıyorum. sadece pes...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Lucia_Cortez
Eski bir polis olan Ana-Lucia, uçağın kuyruk kısmından kurtulanların lideridir.

Hamileyken kendisini vurup bebeğini öldüren adamı öldürdüğü için işinden olmuştur. Önceden Christian ile Avustralya'ya gitmiş ve onun oğlu Jack ile havaalanında karşılaşmıştır. Kuyruk kısmındakilerden bazıları kaçırılınca kendi güvenlikleri için bayağı koruyucu hale gelmiştir. Onlardan biri olmayan Goodwin'i ve kazara Shannon'ı öldürmüştür. Michael tarafından Ben'i, Diğerleri'nin liderini, serbest bırakmak için vurularak öldürülmüştür. Öldükten sonra Hurley'e halisünasyon olarak görünmüştür.
eğer gerçekten alkollü araç kullandığı için diziden men edildiyse yazık diyorum. alkollü araba kullanmanın para cezası vardır. ehliyetine el konulur falan... bunun kadının oyunculuğu ile, canlandırdığı karakter ile ne alakası var kardeşim.. herkes haddini bilsin, işini yapsın.*
ölmeden önce sawyer'a vermişti.
bu bilgi önemlidir.