bugün

Altında, kürtler'in "kötü" olduğunu vurgulamaya çalışan, samimiyetsiz cümle.

Cümle bir cevap cümlesidir ve karşısında oturmuş, kürtler için kötü sözler söylemekte olan birisine verilmiş bir cevap olmalıdır. "aralarında iyiler de var" yani çoğunluğu kötü manasındaki, bu cümleyi kurmuştur.

"ama iyi ingilizler de, fransızlar da var" denilmesi yaygın değilken, ülkemizde kürtler, aleviler, ermeniler, yezidiler gibi, bütünü oluşturan her bir parça için sıkça kullanılan cümledir.
(bkz: kendini kötüleyen)
bu aralar sıkça duyulan klişedir.
karşı tarafın "en iyi kürt ölü kürttür" diye saçma bir cevap vermesi muhtemeldir.
malum 20. yüzyılın başlarında yurdumuzu işgal eden ecdadımızı katleden, onlara tecavüz eden fransız, ingiliz, italyan vs. devletlerle oturup anlaşma imzalamayı başarı sayıp, bu olayı hazmedebilenlerin, 1000 yıldır kardeş kardeş yaşadığımız kürtlerle anlaşmayı duyunca çıldıran, fıttıran, köpüren insanların söylemesi muhtemel söz. apaçık ırkçılıktır.
var doğrudur ama sadece iyi olmak yetmiyor birazda cesur olmalılarki bu sorun çözülsün.
pkk'nın bütün kürt halkıma mal edilmemesi düşüncesindeki kişinin söylemidir, bal gibi de destekliyorlar amk, tv'de pkk militanlarını gördükleri zaman "işte kardeşlerim gidiyor" ibneler...
kürtler hakkında söylenen ağır laflara karşılık yapılan savunmadir. peki iyi kürtler gercekten var mıdır? bilemeyeceğim.
vardır kardeşim ülkeyi bizden çok seven kürtler vardır. her kayserili cimri değildir , her urfalı kebabı sevmez , bakire olan izmir kızlarıda vardır. insanlar farklıdır. sadece insan olarak bakmak gerekir.
hem kürt hem alevi olunamayacağını bilmeyen cağhillerin lafa karışmasıyla bendeniz sarışın ve çekik gözlü bir orta asya türkünü kahkahaya boğan sorunsal.

edit: boğımsız kümkürtler hunharca eksilemiş.
doğrudur. ama iktidarlar tüm kürtleri apo gibi eli kanlı teröristlerin liderliği altına sokmaya çalışmaktadır
bu oyunlara kürtler ve türkler ve başka kökenliler olarak gelmemeliyiz.
(bkz: ölü kürt)
saka saka tabi ki iyileri vardir.
samsunlularin da tecavuz etmeyeni, bursalilarin da ipne olmayani vardir.
Aleviyi mezhep değilde ırk sanan ve cahilliğine ağlamak yerine başkalarına bu unvanı yakıştırıp ve buna sadece kendisi gülen yazarların lafa karışmasıyla şükrettiren sorunsal.
Bazı antenlerin kabul etmek istemediği olgu varolan bir gerÇektir Türklerin yüzde 50 sinden daha iyi insanlardır. insanlardır.
--spoiler--
samsunlularin da tecavuz etmeyeni, bursalilarin da ipne olmayani vardir.
--spoiler--

samsunlular tecavüz etsin sana mübarek.
ulan iki tane amın oğlu çıkıp orospu çocukluğunu yapıyor, sonra da tüm samsun halkı tecavüzcü ya da genel çoğunluğu tecavüzcü yaftası yiyor.
sikilecek çok kişi var sözlük. tamam sakinim sakin. *
iyileri vardır. kötüleri de vardır.
inanmayanı vardır, dindarı da vardır.
devletini seveni vardır, dağa çıkanı da vardır.
marlboro içeni de vardır, prestij içeni de.
ama herkes gibi yaralanınca kanarlar.
Candan olanı çoktur. Siz gelin zamanında adamlara yapmadılarınızı bırakmayın dillerinizi yasaklayın, yaşamını kısıtlayın sonra yok efendim bölücüler hainler diye etiketi yapıştırın.her yasak kendi isyancısını yaratır. Bunun en büyük sebebi siz ve sizin gibi düşünenlerdir. Şimdi sektirin gidin aptal bordo klavyeliler.
içinde türk, kürt, alevi, laz, müslüman, kemalist kelimeleri geçen entryleri direk etnik veya dinsel trolleme olarak görmeme sebep entry başlıklarına benzer cümledir. abi yeter be.
evet mezardaki kürtlerin hepsi iyi.
ölmüş olan kısmına bir lafımız yok zaten. iyi olan dediğimiz o.
Alevi olmak kötü değildir saf çocuklarım benim alevi demek allah sevgisidir çoğu arkadaşım alevidir ve hepsi saygılı bir kere bile eline sigara almamış delikanlı çocuklardir. Alevilik mezheptir
hala "ölmüş olanları iyi ehehe" diye dolaşan insanları göstermiş başlık. arkadaşım bir öğrenemediniz genelleme yapmamayı. biz bayılmıyoruz teröristlere ben de sevmiyorum pkk falan ama tüm kürtler pkk üyesi değil bu kadar basit yahu. tüm kürtlerin kötü olduğunu kanıtla* o zaman istediğin gibi küfür et kimsede sana ırkçı demesin.
iyi türkler, kötü kürtler veya iyi müslümanlar kötü hristiyanlar diye bir şey yok.

iyilik dinle veya ırkla değil kişinin kendi vicdanıyla olandır.

türklerden görmediğiniz insanlık derslerini bazen kürtler veriyor.

inşaatımız için gereken sudur elektiriktir bütün ihtiyaçları yandaki komşu olacak türk zirzoplar vermezken onlar yardım etdi. yüzlerindeki o masumiyeti görünce yok ya diyorsun bu adamlardan zarar gelmez. 6 yıldır da bir kötülüklerini görmedim. her şeyin para olduğu, çıkar uğruna sahte yüzler görmek zorunda kaldığınız bu hayatta bazen kürt kardeşlerimizin o masumiyet veren samimiyetlik veren yüzleri gerçekten insanı bazen mutlu ediyor.

inanın onlar daha sıcakkanlı.

doğudaki ikilem çatışmalarını onlara mal edemeyiz. üç beş kişinin davasını bütün kürtlere mal edemeyiz.
her iyi dediginiz kürt sonunda size gerçek yüzünü, kötü olanı gösteriyor.
Var.

Nasıl ki şu dönemde ermeni bir arkadaşını geçmişte varolmuş olsa da asala örgütü nedeniyle suçlamıyor, dışlamıyorsak, şimdi de sırf terör örgütü var ve faal diye bir kürtü de etiketlemeyiz.

Eğilim gösteriyorsa tepkiyi hak eder ancak sadece alt kimliği yüzünden insan olduğu unutulmamalı..
tamamen ırkçı tutum sergileyen bireyleerin kullandıkları cümledir. kürtlerin genelde kötü olduğu iması taşıyor.