sözlük semalarında görülmeye başlayan yazar cinsi, çaylaklık entrylerini bile 150 metreden tanıyorum..

(bkz: azk)
biranda bitebilen bir mucize...
11 saatte yazar olan çaylak üye!
(bkz: a z k)
yazarliktan caylakliga rutbesi dusmus bireyin durumudur. allah dusurmesin çok moral bozucudur ki şuda var; sebebini ve nedenini bilmemekte bu durumda iyice stres yapar eski yazar yeni caylakta.
sadece yazarların bildiği ve yorum yaptığı altıncı nesil çaylakların ise "küfür gibi bir şey mi acaba?" diye baka kaldıkları rütbe.
yılmayacak, sebaat edecek er geç hedefine ulaşacak toy kişi.
(bkz: altıncı nesil yazar)
(bkz: bildigim tek sey hicbir sey bilmedigimdir) cümlesini düstur edinmiş sessiz çığlık atan yavrucaklardır.
yeni nesil sezonunun açılmasıyla bir çok konuda günah keçisi olmaları muhtemel olan nesildir.
Yazdıklarını, kendinden ve moderatörden başka kimsenin göremediği yazar adayıdır.
altıncı nesilde yazar olmadan önceki başkalaşım süreci.
nesil farkını falan bi geçip bir an önce yazar olabilmek için uğraşan gözü fır dönmüş yazar adayı.
eğer en son nesil ise içinde bulunduğum guruptur.
zorlu bir süreç yazar olmak için...
bkz. Biri bana mı seslendi?
isminin altıncı nesil olması hasebiyle altın gibi bir nesil olduğu rahatlıkla öngürülebilecek olan yazar adayları silsilesi. bir zamanlar taşı toprağı altındır diyerek istanbul ve çeşitli büyük kentlere göçmüş nesli de, eski amerika'da maden arayan ilk nesli de bu isimle çağırabiliriz aslında.
yazar olmak için ne kadar daha bekleyeceğim diye beni düşündüren sıfatımdır.
acaba entrylerimi beğenecekler mi?
acaba doğru mu yazıyorum şu mu'yu diye oturup düşünürüm. (bkz: zor be abi)*
yazarlığının kabul edilmesinden sonra çaylaklığa düşmenin ne olduğunu bilenlerdir. bırakın özel mesajı bir derdim var bile diyemeyendir. ziyaretçiden tek farkı hiç bir farkının olmamasını bir tek kendisinin bilmesidir. acı bir durumdur.
çaylaklık dönemi boyunca siyasi entry lerden uzak durmaya çalışan sabırlı şahsiyet. (bkz: sabreden derviş muradına ermiş)
çaylaklıktan ne zaman kurtulacağını bilemeyen, kendi yazıp kendi okuyan, kimsenin ilgilenmediği yazar adayıdır galiba.
seçilmiş kişiler.
her gün bir ümitle * sözlüğü açan kişilerdir...*
şu an bunu okuyabiliyorsanız, artık ait olmadığım topluluk.
başlarda altıncı nesil çaylak diye ezilen ama yazar olduktan sonra haklı gururunu yaşayacak olan üstün kişiler.
fevkalade yetenekli yazarlara gebe olduğunu düşündüğüm bir nesil..yazarı severim yazdığından ötürü..
içersinde bulunduğum durum, biran evvel geçse de kurtulsak dediğimdir.
uludağ sözlük'ün geleceğinin teminatı.

mini mini birler
kel kafalı ikiler
çalışkandır üçler
sopa yer dörtler
misafirdir beşler
çaylaktır altılar

(bkz: mini mini birler tekerlemesi)