bugün

o bir elvis presley..
Efsanedir,tarih kitaplarında bakmaya doyamadığımız kişidir.
çiplak olan adamdir, ayrica adam değil kraldır.
Şimdi Almatı'daki eski devlet başkanlığı sarayının yakınlarında, müzede sergilenmektedir. ancak ne yazık ki aslının bire bir aynısı olmakla birlikte cam kafes ardında sergilenen kıyafet orijinal değildir. Görevli kadının söylediğine göre aslı, müzenin deposunda sıkı korunaklı bir yerde muhafaza ediliyormuş. Ne yazık ki onu görmek nasip olmadı...
(bkz: michael jackson)
ahmet turgut'un "bozkırın sırrı türk peygamber" romanında, zalim tegin'in giydiği altın elbise ile bağlantı kurulur ve bu olaydan da bahsedilir.
ne yazık ki sscb dönemine ait arkeolojik bulgular bir sır gibi saklanmakta dolayısı ile türk tarihine yeterince derinlemesine analizler yapılamamaktadır.
görsel
http://www.turksolu.org/315/basa315.htm
savaş alanında o kıyafet ile otomatikman iki buçuk kilometre öteden hedef haline gelen adamdır.
köpekbalığı derisi elbiseli adamdan daha az ciddidir.
barkın bayoğlu'nun motosiklet ile ilgili yaptığı eğlenceli programının adıdır. adam motosikletlerden gerçekten çok iyi anlıyor. her programında da en az bir motosikleti iyi ve kötü yönleriyle tanıtıyor. programında önemli sürüş tekniklerinden de bahsediyor. ayrıca türkiye'de yapılan motosikletle ilgili etkinlikleri de tanıtıyor. üslubu çok farklı. eğlenceli bir program. youtube'dan kolaylıkla bölümlerini bulup izleyebilirsiniz.
Zengin Adam .
kazakistan ın almaata şehrinde bir kurgandan çıkarılmış, ilk türk devletlerinden iskitlere ait zırh.
bilkentte çok güzel bir sohbet gerçekleştirmiş süpersonic kişi:

http://www.youtube.com/watch?v=jiBC4bzP79U
bu akşam 9 da canlı yayın yapacak motor delisi.
Commuter ve scooter'ları hor gören adam.
Trt belgesel'de bir belgesel.
memleketin en şahane adamlarındandır.

(bkz: barkın bayoğlu)
Mezarından en fazla altın çıkan türk tiginidir. Türk tarihinin en eski dayanağıdır. Ancak mezardan çıkan yazılı bir tas tüm altınlardan daha değerlidir.

Tigin esik gölüne yakında öldü.

Yazar.
tamam iyi adam video lar oldukça eğitici ama motorsiklet uzmanının motorsiklet diyememesi kulağımı inanılmaz tırmalamaktadır.

sürekli motsiklet, motsiklet diyen bir tip düşünün.
motobike expo fuarında, "bana çarpan adamın annesine küfür ettim" deyince çok komik olan adam.
bugün kendisiyle istanbulpark'da tanıştım, yalan yok üzgün görünüyordu, motorunu kim çaldıysa acı içinde ölsün.
adamın videolarını izleyerek , araba manyağı olan ben motora kafayı taktım. gördüğüm herkese tavsiye ediyorum bir baksınlar videolarına.
Elbisenin yanında bulunan gümüş tabaklarda göktürk alfabesi ile * "Hanın oğlu(Tigin) 23'ünde öldü. Esik halkının başı sağolsun" yazar. Göktürk alfabesinin M.ö. IV. Yüzyılda kullanıldığının kanıtıdır.
Candır, Retük, Yandaş Kanal, Haber Türk vb. ana akım liboş kanallara yalakalık yapmadan, bunların o fabrikadan çıkmış gibi basma kalıp sikindirik Otomobil, Motor vb. sözde programlarını yapmaktansa zor yolu seçip, bu liboş medyanın liboş sponsor vb. olmadan bu işin yapılabileceğini gösteren adamlardır.

Motosiklet programı yapmasından çok, motosikleti anlatırken kullandığı üslup ve espiriler bombadır.

Bana göre özellikle suzuki gsxr 1000 r'ı tarif etme şekli efsanedir. "Hanımı arkasına alıp Enduro ile seyahate çıkan adamın Suzuki gsxr 1000 r'dan henüz inmiş adama motosiklet işini anlatması" vs...

Motosiklet kullanan ünlü konukları aldığı (Talk Show benzeri) bölümler baya eğlencelidir.
Buram buram tarih kokan bir adamdır.

Yazıların diyorum
Sanki benim gecmişim...