bugün

aynı dersi 3. kez alacağım için merak edip araştırdığım lanet olası uygulama.

1. öğretim olmama rağmen sırf kıl hocalar yüzünden kaldım diye para mı ödeyeceğim şimdi?
hala devam ediyor mu merak edilendir. ilk defa bir dersten kaldım. zaten 2000 lira harç ödüyorum bir de bunun parasıyla uğraşmayayım.
orospu evladı bir hoca yüzünden beni siken uygulama. hepinizin amk.
Öğrencileri üretim bandı gibi gören sistemin son icraatı, mümkün olduğunca erken çalışma hayatına girersek daha fazla prim öderiz, zaten belli bir seviyeden sonra o primleri laf olsun diye ödüyoruz çünkü herhangi bir katkısı olmuyor belli bir dereceden sonra.
Yasanın tekrar yürürlüğe girmesi sebebiyle tarafıma 2 ders yüzünden 560 TL borç çıkmasına sebep olan uygulamadır.
Şikayet dilekçesi hazırlayıp uygun merciilere şikayetimi bildireceğim. Ben zaten harç ödedim neden şuanda dönem ortasında böyle bir uygulama getirilip benden para isteniyor. Etik değil aykırıdır. Bundan iki gün sonra yasa yine değişti %100 değil %500 ödeyeceksiniz derlerse yine mi ödeme yapacağız?
benim bildiğim kadarıyla eğer bir dersi 3. kez alttan alırsan ayrıca para ödüyorsun. Zaten bi dersi 3 kere alıp hala veremiosan devleti bırak ta biraz kendinde bişeler ara büyük ihtimalle sorun sendedir.
Not: Tabi hoca çok kıl birisi değilse...
aç kollarını tsk ben geliyorum dedirten uygulamadır.
alttan alınmaması gereken bir uygulama.
görsel
üniversitelerin hayır kurumu olmadığını, mecburi eğitime tabi tutulmadığını, pahalı yatırımlar olduğunu düşünürsek, çok da kötü bi uygulama değildir. ayrıca her öğrenci alttan ders alır diye bi kural yoktur, kendini okumaya, okula adamış bi öğrenci bi şekilde dersini geçer, kazara sınava giremez hasta olur onlar istisna.. ama derse sınav gecesi çalışan arkadaşlar elbette bu uygulamayı beğenmezler, onlara göre zaten şu normal ödenen harçlar bile gereksiz, ne gerek ver devlet bedava okutsun üniversitelerde, her şey bedava olsun, böyle çiçekler vapurlar filan.. amacımız kimseyi tahrik etmek değildir, lakin alttan 3-5 tane ders alıp duran elamanın o okullarda işi yok, yer işgal etmesin, illa işgal edecekse bedelini ödesin bi zahmet.
görsel
öğrencileri ve ailelerini para makinası gibi görmekten başka bir şey değildir.
susmuş ve suskunluğa biat etmiş öğrencilerin, bunların bu halinden mutlu olan ailelerinin varlığı ve çokluğu, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncılığından kaynaklı bugün böyle mezun olunca rahatlarım diyenlerin vurdumduymazlığı ...

bu sebepten işte bu sebepten hak verilmez alınır diyenlerin sürekli azınlıkta kalması

bu sebepten işte bu sebepten insan vasıflarını kaybetmemiş özgürlük sevdalıların yanlızlığı

bu sebepten işte bu sebepten kendi halkına hes'lerle, nes'lerle pervasızca saldıranların cesareti

bu sebepten işte bu sebepten bir şekilde patlayacak olan halkların öncü sınıftan yoksun kalması.

en tabi haklarından yoksun bırakılmış haklar birgün o haklarını alırken kendilerinden çalanlar kadar sessiz ve sabırlı olmayacaklar. bu sebepten işte bu sebepten o büyük günün görkeminde çocuklarla halaya duracağız.
Paran yoksa. sike, sike kazanmak zorunda oluna bir sistem
kaşıkla veren hükümetin kepçeyle almasıdır başka bir şey değildir bu olay. sen zam yapmıyorum de sevindir insanları ondan sonra alttan dersi olandan 2 katı 3 katı para yok ya bunun adı resmen soygun ve yalandır. insanlar ekonomilerini ne şartlara göre ayarlıyorlar üniversite bu her dersten geçmek mümkün değil istisnalar elbette vardır ama 1000 kişiden 10 kişi hiç ders bırakmadan geçiyor diye bu soygunu yasallaştırmak ne kadar mantıklı anlamak mümkün değil. öğrencilik bu genç yaşta zaten yarış atı gibi sınava çalışan bu gençleri ekonomik olarak soymak ne kadar hak ne kadar hukuk kardeşim. bu soygunun durmasını dilerim ama daha neler çıkacak bakalım. parasız eğitim diye slogan atığı için içeri alınanların, terör örgütü üyesi olduğu sabitleşmiş kişinin mecliste gezdiği ülkeden ne beklersin ki bizimkide laf...
herkesin hükümete giydirdiği, ulan hırsızın hiç mi suçu yok diye sorulmadığı olaydır. yani bu alttan ders kazara mı alınıyo, öğrencinin hiç payı olmuyor mu bu işlerde, yani o yollardan geçmesek diyecez ki ortada büyük bi haksızlık var.

Herkes arkadaşından örnek vermiş, benim tanıdığım bi arkadaş var, hayatında alttan ders almadı, tıp okuyor, çatır çatır sınıfları geçiyor, son sınıf okuyor bu sene, başka bi tanıdık var o da makine mühendisliğinde okuyor onun da alttan dersi yok, o da 3.sınıfa geçti, ve bu olaylar onların s....nde değil, çünkü onlar tembel değil.. bilinçli adamlar..
gidip paşa paşa oy verenler için müstahaktır.
bunu yapamazlar isyan çıkar. alayını tahttan indirirler.
bunu yaparlarsa acaip oy kaybeder hukumet.
kaldırılmıştır. ödenen paralar geri ödenecekmiş.
iptal edilmiş diye bir söylenti var şu sıralar.

züdüt : bunu da eksileyen çıktı ya.. tayyip bey buralarda mısınız?
avrupa da böyle, biz senelerdir ödüyoruz. "batı nın ahlaksızlığı" dışında bir şeyini daha almış oluyoruz sanırım bu uygulamayla..*
lan kalktı be o haberiniz yok mu.
"sürekli alttan alırsan sonunda tepene çıkarlar" diye bir laf var. Biz öğrenciler çok alttan aldık çok...
benim gibi ikinci öğretimler için uykuları kaçıran uygulamadır.

sırf egosu götünden taşmış asistanlar yüzünden bir dersi alttan almak zorunda kalmak var ki, o "çalışssaydınız yeaaa" diyen mongollar duysun bunu.