bugün

evet arkadaşlar biz öğrencilere akp'nin son kazığıdır.

kalınan ve alttan alınan derslere normal harç dışında ayrıca para ödenecek. 2 kredilik ders 128 tl olmakla birlikte bu şekilde katlanarak gidiyor.

kaynak: http://haber.sol.org.tr/d...-harc-tuzagi-haberi-46201

edit: şahsen alttan aldığım bir ders yok ancak, yazıktır günahtır!!!
(bkz: boyun eğme)
haydi öğrenciler okulu bırakıyoruz kampanyası başlatılası bir uygulamadır!
(bkz: soyup soğana çevirmek)
öğrencileri ders çalışmaya teşvik edebilecek uygulama, dersine iyi çalış alttan alma.
mezun olsaydık da öyle binseydiniz tepemize.
uygulamayı destekleyen arkadaşlarım dilerim alttan 3-5 ders alırsınız da cemaat bile birşey yapamaz sizin için. *
(bkz: dersi alttan almak)

- naber lan? ben ingilizce..
+ hoşgeldin abi.
- düşündüm de; sen çok ibnemsi bir çocuksun sanki he?
+ öyle diyorsan öyledir abicim.
- biraz da yavşaklık var sanki sende he?
+ sen öyle uygun gördüysen..
- öyle öyle.
kayıt esnasında birçok üniversitede kaos yaratmayı başarabilmiş uygulamadır. öğrencilerin haklı isyanı ve durumdan bi haber yöneticilerin beraberliği sonucu insanın sinir sisteminde ciddi hasara neden olmuştur.
ayrıca bu uygulamaya karar verebilen nasıl bir ruh halinde idi demekten kendimi alamazken, bir de bu zihniyete destek olanları düşündükçe daha bir coşuyorum. kayıtsız şartsız bağlılık böyle olsa gerek!
derslerin geçilmesi, sınav sorularının zorluğu hocalara bağlı olduğu için akp yandaşları için müjde niteliği taşıyan durumdur. mezun olduklarında daha az rakipleri olacaktır piyasada. zira herkes o parayı karşılayamaz.
(bkz: 2011 2012 üniversite harçları/#13090688)
akp iktidarının durmak yok yola devam kelime oyununun kanıtı.artık biri sizi durdurmalı dedirten uygulama.hem çalışıp hem okuyan insanları (maddi sıkıntısı olan insanları) kenara itme çabası.sessiz kalınmaması gereken uygulama.
(bkz: i am dead)
öğrencilere ders sevgisi aşılamayacağı kesindir.
şöyle olduğunu anlamaktayım; 1.sınıfta alınan ders 3.sınıfta hala alıyorsan; yani 3.kez aynı derse kayıt yapılıyorsa ödenen harca artı %50 ek ödenecek. şayet 4.kez kayıt yapılıyorsa %100, 5.kez yapılıyor ise %300 ek olarak ödenecek, yani geçemediğimiz dersi en kötü ihtimalle bi sonraki yıl vermek gerekiyor ki bu uygulama adımıza yürürlüğe girmesin*
motivasyon aracıdır.
devlet üniversitelerinin gittikçe yarı özel üniversiteler olmaya başladığının göstergesi olan uygulama.
parası olan okusun, parası olmayanlar bi'siktirin gidin lan uygulamasıdır. uygulayan mı? Devlettir. "sosyal bir hukuk devleti" olanından hem de. hayır hem sosyal hem de hukuk devleti olmasaydı halimiz nic'olurdu onu kestiremiyorum işte.
bile bile öğrencileri dersten bırakan hocaların olduğu bir ortam varken fazlasıyla adaletsizlik yaratacak durum.
çalış alttan alma diyenlere diyorum ki inşallah böyle hocalara rastlarsınız da o zaman iyi dileklerinizi sunarsınız.
2547 sayılı kanunda yapılan değişikliğin uygulanmasıdır.

Evvelce 7 sene sonunda bitiremeyenlere okuldan atılma vardı. Şimdi atılmak yok. Aldığın ders kadar para ödeyerek ilişiğin kesilmiyor. Diyelim ki paran yok. O sene kayıt yaptıramadın. Kaydın kesinlikle silinmiyor. Ertesi yıl kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Yanılmıyorsam ayrıca bir harç alma değil, alınan ders kredisi oranında harç ödeme uyguluması getirildi. 6111 sayılı kanunun uygulanmasına yönelik yök kararını tekrar gözden geçirmeli.

Ben bi bakayım gençler, hemen komunistlerin gazına gelmeyin.
sonra yok üniversitelerde şunu hallettik bunu hallettik. neyi hallediyon lan yaprak. bi bok yaptığın yok. işsiz kalması da cabası. ulan bazen düşünüyorum da okulu bırakıp internet kafe mi açsam die eğer kafe açarsam kaçak elektrik çekecem lan.
ödenen harçlar yetmiyor demek ki alttan alınan derslerden de para alıyorlar.
öğrenciyi sikmekten başka bişey olmayan amına koduğumunun uygulaması.

alemlere akmayın da çalışın dersten kalmayın muhahah diyen dingiller!; hocaların sırf yaz okulundan para kırmak için öğrencileri bilerek bıraktığı bir ortamda bir dersi alttan almanın ne kadar kolay olduğunu ya bilmiyorsunuz ya da sırf ibnelik yapıyorsunuz anlamadım. ama bi siktirin gidin lütfen olur mu!

lan ben yaz okuluna kaldım ama sırf o paragöz şerefsiz hocalaya inat onun dersi yerine onun kredisine eşit üstten ders aldım. madem böyle bir şerefsizlik yapacaksınız baştan söyleyin de inadı bi tarafa bırakıp yaz okulunda o tekrarlı dersimi alayım değil mi?

edit: söz konusu hocanın " yengenize yeni araba alıcam kalanlar kağıtlarına itiraz için yanıma gelmesin. yaz okulunda alın dersi" dediğini ya da " yazlık alıcam kalanlar olabilir" dediğini o hocadan ders alan herkes bilir allah onun belasını versindir. bu paralar inşallah götünden çıksındır. neyse susayım şimdi çoluğundan çocuğundan çıksın dicem olmıycak.
doğru bi uygulamadır. bize taaa ilkokulda demiyorlar mıydı, devlet sizi ne zorluklarla okutuyo, bi kişinin maliyeti şu kadar, anne babanız ne zorluklarla okutuyo filan diye, bizim üniversiteli dostumuz ders çalışmayacak, sınavları sallayacak, sonra her zamanki gibi normal harcını ödemeye devam edecek, üstünü devlet tamamlar nasılsa, devlete bu paralar da gökten yağıyo, halkın parası filan değil onlar zaten.

Haa bu durum bence üniversiteli kardeşlere çok yaracak, hayatın aslında sandıkları gibi olmadığını, tembelliğin bir bedelinin olduğunu üniversite yıllarında anlayacaklar, böylece devlet kapısı olsun da ense yapayım diye düşünmeyecekler, üniversite yıllarında çalışmayı öğrenecekler, yine de öğrenmezlerse de kendileri bilirler, parayı basıp istedikleri kadar tembellik edebilirler, yeter ki bedelini ödesinler.
(bkz: sikmeseler bari)