bugün

"ben" köşesi,"şevki teyze","kamil seven adam" oldukça beğenilmektedir tarafımdan.lokum gibi tayyip çizen bisiklet manyağı insandır.şu vakit babasının öldüğünü okudum penguende.başı saolsun.
(#157829)
bisiklet manyağı olan yazar,çizer.
(bkz: x de ne pis bi kelimeymiş)
(bkz: şimdi isim verip ben burdan kimseyi de efendim)gibi kalıplaşmış cümleleriyle gündelik yaşamdan küçük enstanteneleri öyle içten anlatır ki,saygıyla karışık bi güven duyarsınız alpay erdem'e,potansiyel abi gibidir bi bakıma...*
zaman gelir alpay erdem tükenir,ama yarattığı ben köşesi ilelebet baki kalacaktır. işte böyle biri alpay erdem. günümüz mizahçılarının örnek alabileceği ender şahsiyetlerden sadece biri; parlatılmamış numune*
o değil de,asıl o değil de,bir zamanlar x vardı noldu ona gibi kült kelime öbeklerinin mimarı.
penguen dergisinde aldığı her kuruşun hakkını ziyadesiyle veren karikatürist, yazar.
lombak'taki çizimleri de hoş olan penguen'in gençlerinden biri. *
hayatı bisiklet, kuşlar, özlem ve beatles'tan ibaret olan, lombak çizeri, penguen yazarı.
an itibari ile msn den birkaç okuru ile konferans görüşme yapan çizer. * *

edit: itiraf ediyorum. biri beni kerizlemiş.
2-3 hafta önceki penguende, kendisine fazla sevgi gösterisinde bulunan komşu teyzenin tavrına 'sevgilim bile bana böyle şeyler demiyor' beyanatıyla şahsımı kısa süreli, anlamsız ama derin bi hüzne boğan yazar, çizer, sevimli insan..
hayatında hiç msn'e girmemiş olduğunu yazarak, alpay erdemle msn'de konferans yaptığını sanan hayranlarını üzen, teyze düşmanı, bisiklet tutkunu ve yanılmıyorsam beykoz civarlarında oturan yazar-çizer.
cok sirin bir sevgilisi olan(sanirim yuzuk de taktilar) bir kardesimdir kendileri. sevgilisinden oturu severim kendisini tanimam efendim.**
gecen hafta saka boku aradıgını bu hafta da bu konuda gelen 170 mail sonrası bok içinde kaldıgını belirtmiştir.
(bkz: hasta ruh ismail)
"kamil seven adam" gibi müthi$ bir karakteri ortaya çıkarabilmi$ olağanüstü yaratıcılık sahibi çizer...
teyzelerden nefret eden çizer..
yaz aylarında pantolon almanın kendisine daha kolay geldiğini; pantolon almaya çıp-pada çıp-pada terlikle gittiğini yazarak sabah sabah beni kahkalara boğmuş, günümün güzel başlamasını sağlamış güzel insan
penguen alma nedenlerinden biri. teyzefobia adlı hastalıkla mücadele eden ve birçoğumuzun bilinçaltındaki bu hastalığı en sevimli şekilde anlatan insan. özlem'inin sudokusunu çözen arkadaşlarından yakınmasından bir kaç ay sonra yine özleminin "futoshiki"sini çözen arkadaşlarıyla ilgili yaşadığı güçlükleri anlattığı sayfa saklanacak sayılardan biri oldu. ayrıca kendisi bu bulmacalara toptan bir isimde bulmuştur.**
28 nisandan itibaren stand-up gösterisine başlayacak olan penguen lombak ve kemik çizeri. aylardır bizden sakladığı, köşesinden bahsettiği ama açıklamadığı şey buymuş. yaşasın diyoruz ve merakla bekliyoruz.

(bkz: içimden adam çıkardım)
özlem'im diyerek sürekli bahsettiği sevgili eşi, uludağ üniversitesi mezunu olan yegane kişilik.
içimden adam çıkardım adlı stand-up gösterisinde, biraz heyecanlı, biraz acemi haddinden fazla da hızlı konuşan, stand-up'çı adayı. köşesini sürekli okuduğum için ben mi gülemedim yoksa o mu biraz tutuk kaldı bilmiyorum. sonuçta kimse bu işi anasının karnında öğrenmiyor.

bu adamın mizah konusunda üstün bir yeteneği olduğu aşikar, stand-up konusunda da kendisini geliştireceğine inanıyorum. bir dahaki gösterilerine katılmak üzere entryme son veriyorum.
uludağ felsefe 2000 giriş kaç çıkış olmadığını bildiğim kişi o aralar arkadaşım olurdu.. tekrardan selam kendisine.. bu oğlan o günlerden yanıktı bu kıza az dinlemedik hikayelerini.***
öylesine ayrıntıları, öylesine anlatırken, öyle böyle değil, kahkahalarla güldüren penguen yazarı.
yazılarında bu, stand up'ını izlemedim. tad vermeyebilir gibi. bir şeyin yazılı hali ile sözlü hali aynı tadı vermeyebiliyor. hele böylesi yazılar için. bu tür yazılar iddiasız, bağırmayan ne bileyim sanki biz de düşünebilirmişiz gibi gelen( ama sadece gibi gelen, güzelliği ve sevilmesi bu yüzdendir, çok yakın buluruz gözlemlerimize zira) yazılardır. bir "iş" haline gelince beklenti yükselir ister istemez, o yüzden beğenilmeyebilir stand up'ı. ama belli de olmaz tabi.
penguen almamın sebeplerinden biri.diğerleri için (bkz: yigit özgür) (bkz: ersin karabulut) (bkz: gani müjde)...