bugün

werder bremen altyapısından yetismiş 1988 doğumlu türk futbolcu. mevki olarak sol bekte oynamaktadır. şu sıralar adı galatasaray'la anılıyor.
galatasaray ile anlaşmış futbolcu. ileride adından çokça söz edeceğiz gibi geliyor. galatasaray'ımıza hayırlı olsun.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/120236/
artık resmen galatasaraylı olan gencecik solbek. werder bremen'den nasıl alındı bilmiyorum ama çok işe yarayacağı kesin. hayırlısı olsun. bu arada kendisi henüz 20 yaşında.

http://www.galatasaray.org/
hakan balta'yı keser mi kesemez mi bilinmez fakat en azından, hakan balta'yı kesemese bile, hakan balta sakat olduğunda ya da cezalı duruma düştüğünde bizi, ayağına top geldiğinde ne yapacağını bilemeyip, "en iyisi ileriye doğru vurmak" düsturunu kendisine edinen ve bu acemiliğiyle -ki galatasaray'da top oynuyor, ergün gibi bir sol bekin ardından, arada orhan ak var oradan yırtıyor biraz- o ayağındaki topu ya taca vuran ya da rakibe kaptıran güzide sol bekimiz volkan yaman'dan kurtarırsa transferinin hakkını verir. geleceği var mıdır? olursa o zaman olay olur...

vazgeçtim düzeltiyorum: tamam lan sizi mi kıracağım. hakan kadir balta gibi türkiye'nin ayağına en çok top yakışan sol bekinin, volkan yaman gibi bir diğer sol ayaklı teknik kapasitesi çok yüksek, hücuma her daim katılan, oyunu okumasını çok iyi bilen, kademenin kralını yapan bir diğer sol bekin bulunduğu galatasaray'a, bu kardeşimizin transfer edilmesi çok gereksizdir. sizin de farketmiş olduğunuz gibi mevcut iki tane über sol bekin olduğu yerde forma şansı bulması neredeyse imkansızdır. yazık olmuştur... bu mudur?? böyleymiş gibi davrananlar var. yapmasınlar. en azından bari volkan yaman için bu kadar iyimser olmasınlar...
ilk antremanına çıkmış futbolcu. gelişi ile beraber volkan yaman'a yol görünmüştür. *
volkan yaman'ı kesecek bir transferdir. toulon turnuvasında izlediğim ümit milli takımının aydın yılmaz ve eren güngör ile birlikte en dikkat çekici futbolcusuydu. milli takımın iki sol bekinin de bu transfer ile birlikte galatasaray'da olduğunu söyleyebiliriz. hayırlı olsun...
bonservisi için gs yönetiminin 1 milyon euro ödediği sol bek.
alman futbolunu iyi bilen bir teknik ekibiniz varsa ve bu ekip elemanları içinde almanya futbolunda alt yapı dendiğinde akla gelen bir kaç isimden birisi olan edwin boekamp varsa ve içimdeki ses beni yanıltmıyorsa önümüzdeki bir kaç sezon sol bek transferi yapmayacağımızın kanıtıdır.
sabırlı olunursa ( ki galatasaray taraftarının genç futbolculara desteği her zaman vardır ) sol kanatta galatasaray'a çok şey katacağı düşünülen futbolcu.
konuyla alakasız olarak (bkz: alpay erdem)
ersun yanal ın scout larının sürekli izlediği oyuncuyu gelecek sene renklerine bağlamak isteyen trabzonspor büyük bir fırsatı kaçırdı diye düşünüyorum. başarılı bir eleman gerçekten. *
scoutgs ekibinin aylar önce galatasaray a yakışıt türk oyuncular listesinde bulunan futbolcuydu artık galatasaray formasına yakışır futbolcudur. daha öncede bu listeden yaser yıldız alındı sanırım haldun üstünel bu siteyi takip ediyor.*
http://www.scoutgs.com
galatasaray'ın sondan bir önceki transferi. volkan yaman'ı yedeklemesini, hakan balta'yı hakettiği yer mattersburg'a göndermesini bekliyor/diliyoruz.
adnan sezgin' in almak icin 20 kere almanya' ya gittigini soyledigi cicegi burnunda galatasarayli futbolcudur.
volkan yaman'in 90 dk bellinzona maci ve 75 dk kocaelispor macinda yapamadiklarini girer girmez bir cirpida yapmi$ ve milan baros'a bo$ kaleye gol attirmi$ genc solak. *
kocaelispor maçında yaptığı asist ve asisten önceki top sürüşü ile heyecan duymamıza sebep olan genç sol bek. sanırım volkan yaman a bye bye demenin zamanı geldi hatta geçiyor bile.
galatasaray gibi ust duzey futbol oynayan bir takimin kilo fazlasi olan, agir, devamli geriye ve yana oynayan bir sol kanada ihtiyac duymadigini tekrar hatirlatan genc futbolcudur. *
35 yaşındaki futboldan soğumuş futbolculara tonla para ödemek yerine 20 yaşında genç yetenekleri takıma kazandıranlara teşekkür etmemizi sağlayan genç aslan. galatasaray'ın gelecek 5 senesi garantide diyorum da siktir git diyorlar hey gidi..
(bkz: 10 dk lık oyunla en iyi sol bek olmak)
henüz ilk performansı sonucunda vay süper, vay mükemmel demek istemediğim futbolcu. ilk izlenim olarak iyi olsa da, volkan yaman için de yaptığımız süper frikik kullanıyor, carlos yalan volkan yaman yorumlarından sonra kendisinin 2. orhan ak performansı sonucu övmekten tırsıyorum bu çocuğu.

ayrıca oyuna girmesinden sonra bana'' ulan arif erdem sülaleni soktun galatasaray'a'' yorumunu yaptırıp. ''bilader o dediğin mülayim. bu farklı, bremen'den geldi.'' cevabı üzerrine milyonların önünde olmasa bile kahve milletinin önünde göt olmama neden olmasından olayı bir teessüfü borç bilirim.
gelecek vaad eden gs de oynayan güzel spor adamı.
hakikaten çok yetenekli olan genç yıldız adayıdır. çok sakin ve çok çok rahat çalımlar atabiliyor, rakibi oyundan düşürerek iyi paslar çıkarabiliyor. konyaspor maçında yine bir kaç güzel hareket yaptı, bir de kendi yarattığı gol pozisyonu vardı ancak top kalecide kaldı. disiplin ve çalışma konularında yoldan çıkmazsa eğer iyi yerlere gelecektir.
sol bek olmaması gereken galatasaraylı sol bek.

edit:bunu yazdığımda yalan söylemiş olmam dersem yalan söylemiş olmam.
oynatilmayacaksa niye alindi insanidır. yazıktır.
son iki yıldır galatasaray ın alman ekolüne dönme konusunda aldığı genç oyuncular arasında en yetenekli ve gelecek vaat edenidir, ha yeterli midir tartışılır.