bugün

entry'ler (355)

12 eylül 2009 galatasaray beşiktaş maçı

galatasaray'ın klişeleri kırdığı maç olmuştur..zamanında favori olduğu derbileri kaybetmiştir ve iyi oynadığı zaman bile kaybetmiştir derbilerde..bu maçta kötü oynamasına rağmen maçı ford kazanmıştır..maçtan önce reklamlarında çıkan 3-0 ilanıyla..

beşiktaş'a gelince..size mençıstır maçında başarılar diliyorum..orta sahanız iyi, defans ve forvet vasat..yalnız en büyük handikapı mustafa denizli bu takımın..kenarda oturan oyuncular bu ligde şampiyonluğa oynar..mustafa denizli yapmaması gerekn herşeyi yaptı, bizim için eyvallah ta mençıstır maçında böyle yaparsan liverpool taraftarından bile küfür yersin.

ayrıca sabri sarıoğlu şahsımı utandırmıştır..eğer her maç böyle oynarsa, futbolu bıraktıktan sonra senin hakkında yazdıklarımın hepsini değiştiririm, söz lan..hep böyle oyna..

arafa düşenin ilk cümlesi

bu da mı gol değil hakim bey

aslında dünya araf hali olduğundan önce tokat yedim ses vermem için, ilk önce ağladım herşeyden habersizce..

hep don kişot olmaya çalıştım, yel değirmenlerine inat..
ya don kişot olursun, ya da sançopanço derler ya işte öyle..
sonra ne don kişot olabildim ne de sanço panço..

hep dava adamı olmak istedim, "tüketim köleliğine" inat..
dava adamı ölür demişlerdi..
ne davam uğruna ölebildim, ne sevdiğim için yaşayabildim..

hep otoriteye isyan etmek, "kral çıplak" diye bağırabilmek istedim..
habersizdim galile etkisinden.
"ailevi beklentiler" uğruna shakespeare'in kemiklerini sızlattım umarsızca..

hep görmek istedim..
görenedir görene, görenedir köre ne? demişlerdi..
gözümle de göremedim gönlümle de, bu dünyanın illüzyonuna aldanmışçasına..

kimi zaman okulu bitirmek adına, kimi zaman işe girebilmek, kimi zaman patron olabilmek adına değerlerimizden ödünler verirken "hacı yağı ile parfüm" arasında sıkışıp kapitalist köleler haline gelişimizin özeti budur aslında..oyuncakdünya'nın bahsettiği "ana rahmi denilen cennetten" arada kaldığımız dünyaya, buradan da cehenneme..(eğer orayı da çok görmezlerse)

arafa düşenin ilk cümlesi

tanım içermese de olur.."hakettiğim ve haketmediğim yerdeyim anasını satıyım"

9 eylül 2009 ikitelli yağması

insanlığın seller altında kaldığını gözler önüne seren hadise..bir toplum hakettiği gibi yönetilir, rezil durumumuzun fotoğrafı "o fotoğraf"tır işte. iftar yaparken midemi bulandırmış ve yalnızca çorba içip kalkmama vesile olmuştur ayrıca..

g noktasını bulamayan adam

(bkz: g noktasını ararken kaybolan adamın dramı)

gs bjk maç biletlerinin tükenme sebebi

sabri sarıoğlu ve onu izleme zevkidir.

milan baros

san marino'ya 4 gol sallayan topçu.evlenmeden önce çok iyi oynuyordu, yengeden uzak kalınca eski formuna kavuşmuş.evde az gol at lan.

(bkz: erman toroğlu tarzı entry girmek)

aşk ı memnu

bihterle behlül sevişirken ben gördüm. (bkz: oradaydım)

not:national'da belgesel reklama girdiğinde izleme fırsatı buluyorum. (bkz: at yalanı severim inananı)

ayrıca (bkz: çekerim namluyu sikerim aşk-ı memnuyu)

bir ülke en fakiri kadar zengindir

"komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir" düsturunun yalnızca sözlerde yaşadığı bir ülkede, sırrı süreyya önder'in tokat gibi tespitidir.

fox tv de futbol maçı izlemek

gaz maskesiyle gül koklamak gibi lan.

kalıplaşmış tv programı yalanları

70 milyon bizi izliyor.

beşiktaş ı parçalarız

(bkz: pençe atma aslanım kükresen yeter)

ölene dek sürecek aşk

sigaraya duyulan aşktır..ilk başlarda ona uzaktan bakarsın.sonra temas etmeye başladığında kendisini sana kötü gösterir, zarar görmeyesin diye..içini acıtmaya başlar sen onu yaktıkça..ona olan aşkın her nefeste artmaya başlar.."çay" adlı arkadaşıyla birbirlerini kıskansalar da yüreklerde ikisinin de yeri ayrıdır.ölene dek sürecektir bu birliktelik ki o anı da yakına çekse de çekmeye değer be abi!

yaran uyarılar

beyazıt'ta duvarda lütfen işemeyiniz yazıyordu..ilk önce şaşırdım, sonra yere baktığımda birinin sıçtığını gördüm.aferin uyarıyı dikkate almış.

açın kapıyı polis söylemine olası cevaplar

-açın kapıyı polis!
+ulan söylemesen açmıcaktım sanki.

waffle

görüntüsü kadar tatlı değildir.insan gibidir aslında.çok sevdiğim dostum üzerine teori yazmıştır.şöyle;

bazı kızlar vardır, waffle gibidir.yani güzel görünür ama göründüğü kadar tatlı değildir.kimileri de baklava gibidir.baklava güzel görünmez ama dadından da yenmez.

zall

hayatıma tek katkısı bataryayla ayakları ısıtma işlemini öğretmesidir.yok lan sözlük iyi olmuş ama seninle alakası yok.

tarık tufan

eşsiz tespitleri olan arkadaş.modernizmin pek te matah bişey olmadığını metaforları dans ettirerek anlatır..ayrıca;

(bkz: eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse)

batmaya mahkum firma isimleri

(bkz: sabri sarıoğlu futbol okulu)

pkk benim ablamdır benim dayımdır benim abimdir

şimdi bu çocuğum görüntüleri her yerde dolaşıyor.fikir sahibi olamadan pipi sahibi olan herkes bu çocuğa küfürleri döşüyor.
en kolayı, en rahatı bu..çocuk onu söyleyince küfret, aradan çekil.kafa rahat..peki gerçekler öyle mi?

çocuğun yaşını bilmiyorum, belki 8 en fazla 10..belli ki ailesi pkk'nın kucağına düşmüş..hangi şartlarda bunun gerçekleştiğini de bilmiyoruz.kim bilir onlar öyle bir çıkmazın içine düşmüştür ve çocuğun abileri, ablaları kandırılmıştır.hadi öyle de olmasın, çocuğun babası pkk'nın eli silahlı katillerinden biri olsun.annesi pkk'ya gönüllü hizmet edenlerden olsun..ailesi herhangibir zorlama olmadan pkk'ya katılmış olsun..peki siyaset meydanı'na çıkartılmış bu çocuğun suçu nedir?

dünyaya gönderilirken tercih hakkını bu aileden yana mı kullanmıştır?"ben pkk'lıyım bu ailenin evladı olmalıyım" sözlerini mi sarfetmiştir?

ne kadar kolay değil mi? çocuk "o sözleri" sarfettikten sonra küfür etmek?