(bkz: tokat gibi cevaplar)
bu açıklamadan sonra "fener forması sana olmaz senin bacağın şöyle oran böyle" diye ağlayan kişiler anketlerde en çok hayal ettikleri transferde, nedense arda turan ismi ilk sırada olur hep.

(bkz: emre bitti sırada arda var)
porfesyonelliktir.Oynayacağı yada oynamayacağı takımı seçmek oyunucunun elindedir.iStediği tercihi yapar ki anadolu takımında oynamamayı istemesinde bir sakınca yoktur.
sözlüktende anlaşılacağı gibi kendisinin bu açıklamayı yapmasının sebebi galatasaray taraftarının gözünde kendisini biraz daha sevdirmesi ve efsane olma isteğidir. hoş zaten kendisi taraftarın en sevdiği futbolcudur hali hazırdaki takımda. ama kişisel fikrim hiç gerek yok böyle polemik yaratacak açıklamalara. yani daha önceden dediği gibi 'türkiye'de gs ve manisaspor'dan başka takımda oynamayı düşünmüyorum' der ve olay biter. çünkü şuan kendisi galatasaray gibi büyük bir camianın kaptanıdır kısaca hiç gerek yok böyle atraksiyonlara.
Allah seni o formayı giydirecek kadar Feneri düşürmesin
Amin. buda gösteriyor ki Arda futbolcu değil şovmen şov yapmaya çalışıyor aklınca.
Doğru söylemiştir, istediği takımı seçme hakkı vardır. Zaten gerçek bir Galatasaraylının yada Fenerbahçelinin rakip takımda forma giymesi düşünülmemelidir.

Ayrıca bunun bir açıklama değil de, soruya verilen cevap olduğunu da iyi anlamak gerekiyor sanırım.
Kendi kendine profesyonel demesi bir yana; böyle bir açıklamanın profesyonelliğe ne kadar uyacağı tartışılır. sözümona profesyonel futbolcu; bu kez şımarık çocuklar gibi davranıp çoğu taraftarın tepkisini çekmiştir(profesyonelliğin ne olduğunu bilen bir kısım galatasaray taraftarı dahil). Antipati toplaması onun yararına olmayacağı gibi şovenist yaklaşımı kendisini gözden düşürmüştür. (bkz: Şöhretin insanlar üzerindeki etkisi)
birilerinin zoruna giden sözdür. bugün arda fenerbahçeye transfer olsa tribünde 55 binin tapacağı insandır kendisi.
hikayedir efendim. bizim futbolcularımız atıp tutma konusunda çok başarılılar. zamanında baliç, emre, fatih akyel gibi oyunculardan da bu sözleri duymuştuk. lakin atıp tuttukları takımda uzun süre oynadılar. aynı şey arda turan için de geçerli olacaktır. çünkü futbolcularımızın tek önem verdikleri şey paradır.
çokta sikimizde dedirten eylemdir.
tamam bir anlık artistlik hareketle böyle laflar söylüyor bu hobit ama sonra pişman olacağını bilmiyor.
baliç "ben kefen giyerim gs forması giymem" dedi gs ye gitti.
emre bölezoğlu gs ile özdeşleşmişken fenere geldi.
futbolculuk senin işin o yüzden bir gün mecbur kalıp fenere geldiğinde bu sözlerini hatırlayacaksın.
tümer metin ne kadar da sağlam bjk liydi değilmi?
ama o da fenere geldi...
feneri sevmemen normal bunda abest bir şey yok biz de sizi ve seni sevmiyoruz ama sen futbol işçisisin ekmek yediğin kapıları kapatmak aptallıktır.
profesyonelce olmadığı söylenen söz öbeği. zaten bugün alex galatasaraya transfer olsa fenerbahçelilerin hepsi adam profesyonel, olur böyle şeyler diyecekti garanti!! ne insanlar var hep bana hep bana diye düşünen yahu.
arda galatasaray taraftarı olarak söylemiştir bu sözü. merak etmesin kimse o emre belözoğlu değil o galatasaraylı arda turan.
bu açıklamayı yapan arda'nın futbolcu kimliği değil taraftar kimliğidir. arda çok büyük galatasaray'lıdır. taraftar olanı fenerbahçe'ye transfer olmaz olmasına ama futbolcu olanı transfer olursa, olan galatasaray taraftarına olur...
amatörce söylenmiş bir futbolcu söylemidir..
profesyonel bir düşünme biçimine sahip olmayan futbolcular, ilgili takımla oynanan maç sonrasında ağlama derecesine kadar gelebilir, sonraki hafta maçlarda üzgünlüğü devam edebilir ve performans düşüklüğü yaşayabilir.
fb-gs derbisi sonrası arda turan
buradaki söylem futbolcunun, duygusal bir yapıda olduğunu, duygusal yapının profesyonel meslek hayatında yeri olmadığını kavrayamadığını açıklamaktadır..
not: galatasaraylıyım
aziz yıldırım'ın bu söze karşılık olarak zamanı ne olursa olsun, yüzde yüz forma giydireceği ve kamuoyuna rezil edeceği gerçeğidir. *
"hadi lan" demek için güzel bir söz.
(bkz: tavsan daga küsmüs dagin haberi olmamis)
eğer doğru ise bu söyleşi arda'nın bokton bir futbolcu olduğunun en büyük ispatıdır. bir kere insan olan adam böyle birşey demez. sen topçusun kardeşim,ekmek parana bak. Allah kimi nerelere muhtaç etti bir bilsen.
fenerbahçelilerin (nedense) fazla ağırlarına gitmiş sözdür. Abartılacak birşey yoktur. Nitekim arda galatasaray'lıdır ve Allah beni bir gün fener forması giyebilecek duruma düşürmesin demiştir. Bu gayet doğal birşeydir, profesyonellikle falan alakası yoktur. Fatih Terim'in dediği gibi takım tutan adamın profesyonelliği olmaz, takımına duyduğu sevgisi olur.

Ama siz demek ki o kadar Arda hayalleri kuruyordunuz ki bu olay bu kadar dokunmuştur. Kusura baklmayın ama Emre belözoğlu gibi çürük yumurtalar 30 yılda bir gelir.

30 yıl önceki versiyonuda engin verel'dir.
ne oldum değil ne olucam demeli cümlesiyle karşılık verilecek cümledir. bizaman sonra para için tükürdüğünü yalamak zorunda kalmasın.*
bize de "allah o kabadayı bozuntusunu , şanlı armamızı kirletirken görmeyi nasip etmesin" demek dışında bir seçenek bırakmayan söz. o çubuklu forma senin giydiğin sarı-kırmızı parçalı bez parçasına benzemez arda'cım yiğidim, zaten onun içindir ki; bülent, ayhan gibi karakter abideleri(!)nin taktığı pazuband bugün senin kolunda.
kanımca arda turan'ın yanlış anlaşılan söylemi. kendisinin yaptığı bu açıklama fenerbahçe kulübünün formasının kötü, pis, kaka bir forma olduğunu ima etmiyor. fenerbahçenin türkiyenin en büyük kulüplerinden birini olduğunu o da biliyor. adam fanatik galatasaraylı olduğunu her yerde söylüyor zaten ve bu bağlamda da "inşallah giymem" diyor.

şahsen fanatik birisi değilim. ama çok aşırı fanatik arkadaşlarım var ordan biliyorum, söylesenize kim fanatik taraftarı olduğu bir kulübün ezeli rakibinin formasını giymek ister ki?

hatta bu insanlara sorsak giyer misin diye: "s.kt.r git ne giycem o .mına kodumunun formasını" derler. kaldı ki futbol oynamaktan bile bahsetmiyorum. normal giyeceksin sokakta. arda'nın ki çok ayrı bundan. hem ezeli rakibin, hem de onda oynayacaksın. kimse bunu hayal edemez. arda da bu insanların dediklerinden başka bir şey demiyor zaten. hatta daha kibarını diyor: "allah beni o formayı giymeye muhtaç etmesin" diye. işte bu yüzden yanlış anlaşılıyor ve işte bu yüzden bunun karakter abidesi olmakla da alakası yok.
bir tümer vardı. onuda mı görmedin? diye sormayı gerektirir.
''arda hadi sen ronaldo'nun maçına yetiş'' dedirttiren laftır.
not:galatasaraylıyım.
bir diğer provakatör ve itici gs kaptanı ışıl alben'in "sürünsem de fener e gitmem" sözlerini hatırlatan açıklamadır. fareler dağa küsmüş, dağın haberi yok durumu.

bir de gs taraftarı bu ikisini birbirine yakıştırıyordu, evlensinler diye kampanya falan düzenlemişlerdi di mi? hakkaten ne yakışırlar birbirlerine! tencere-kapak hesabı.*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar