bugün

sessizdir, sadece işini yapar.
kendisini maymun sikmiştir.
ağzına sıçılası.
yanındakilerden ya da muhabbetten sıkılandır.
otlakçıdır.
salatanın bademlerini, meyvelerin muzlarını yiyenle aynı kişidir.
içip de yiyorsa mesele yok, ama içmeyipte yiyorsa, ebesi s.kilmesi farz olan arkadaş tipidir.
gizli eşcinseldir.
içmeyip de yiyorsa sövmek yerine övmek lazımdır. her ortama lazımdır. eve dönüş kuponudur.
alkol kullanmıyorsa en karlı çıkandır.
cimridir. yerde fıstık'a gidilir, beleş olan tek şey fıstıktır. alkol da içmez bu uyuz, sosyalleşme çabası için gelmiştir sadece. işte bundan mütevellit olan gül gibi fıstıklarınıza olur. artık masadaki efendi gibi fıstığını yiyip birasını içen arkadaşlardan biri dayanamaz, "lann gittt fıstığı bitirdin aq. garsonu çağırmaya utanıyoruz lan artık. sittir git burdan ibne." gibi tepkilerde bulunabilir. bu aşırı tepkiyi gören fıstıkçı pinti uyuz ise ilk başta çekinse de, herkesin daha da sarhoş olmasını fırsat bilerek fıstıklara yeniden dadanma çabasına girişir. çağırmayınız efendim böyle tipleri.
dayaklık arkadaştır.
onu yiyen bunu da yedi;

(bkz: sumsuk)
fıstıklarıda ayıklamaz bu arkadaş güp güp kabuğuyla midesine indirir ki daha çok yiyebilsin .
rakı masasında mezelere yemek niyetine abanan danadan çok daha makul insandır.*
(bkz: meze siken)
yarak yiyesi arkadaştır.
kafasına bira şişesi geçirilesi lanet arkadaşlar sömürücüler...
(bkz: benim olucak fıstık)
kafası güzeldir, eli ayağa rahat durmaz.
cristiano ronaldo'yu görünce aklıma gelen insan profili.
alkole tövbe edip cola içmeyi gururuna yediremeyen insandır.. gerçekten acıklıdır, içini parçalar adamın..
önünden fıstıkları alınması gereken arkadaştır.

(bkz: karnın açsa yemek ye yarraammm)
yancı olarak gelmiştir zaten ve görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir.
ya içki içmiyor içenlerden otlanıyordur ya da parasını verdim en fazla ben yemeliyim diyen cimri arkadaştır.