bugün

(bkz: Mersin)Gazipaşa Ortaokulu'nda bir din dersi öğretmenin verdiği eğitim.

(bkz: fazıl say)a 'dini değerleri aşağılama' iddiasıyla 10 ay hapis cezası veren yargı acaba ne yapacak.
bu ülkede alevilerin inançları ile ilgili her türlü yalanı ve aşağılamayı yapanlar, kendilerine en ufacık bir yorum yapıldığında bütün ülkeyi ayağa kaldırıyor, aydınları hapse atıyorlar.

ve biliniz ki alevilerin elinden yemek yenir, yıllarca yedim. üstelik elleri sizin yüreklerinizden kat ve kat temiz !
saçmalıktır yemekle ne alakası var inancın, mezhebin.
Kendi sapık, sübyancı suud,selefi ve şehvet düşkünü fetva veren 'alimleri' ve çocuk yaşta kişilere 70'lik azgınları layık görenleri görmez gözleri. Sadece kendi halinde yaşayan aleviyi görür, senin sapık, çarpık, firavun zihniyetin de, sen de yerin dibine gir.
bi ara 2 ay çalıştığım iş yerinde tokatlı alevi bir abla vardı bize yemek yapan. çok güzel yemek yapardı. afiyetle yerdim. yerken de yobazların alevilerin yaptığı yemek yenmez sözünü aklıma getirirdim.
Bre hey bedevi aşığı, yobazizm yanlısı, örümcek beyinli memur- öğretmen diyemiyorum-! De bakalım o zaman alevilerden de toplanan vergilerle ödenilen maaşını yerken neden bu denli duyarlı değilsin?
yazıklar olsun denilesi insanımsı söylemi.
din dersi öğretmenlerini mercek altına almalı demek ki. bu ayrımcılık taa benim öğrenciliğimden beri ya sesli ya sessiz var.
bunun çözümü ya da çözümsüzlüğü masaya yatırılıp artık çözümlenmeli.
takip ediyoruz, açılan ne bir dava var, nede bir şey.
sünnilerin elinden yemek yenmez demiş olunsaydı, kimler kesilir, kimler hapse atılırdı acaba.
fikir özgürlüğüdür.

oha! sanki lafı ben ettim. benim görüşüm de değil ayrıca.
çorumun yetiştirdiği en büyük zatlardan olan ebu suud efendi zihniyetinin günümüze yansımış hali.
Yemek guzelse herkesin elinden yenir.
o öğretmenin bana verilmesini istediğim söylemdir.
ortalığı karıştırmak için geçmişte ortaya atılmış gavatımsı bir söz. hortladığını görmek ne kadar üzücü olsa da buna inanıp savunan insanların hala olduğunu görmek daha da üzücü. Allah ıslah etsin. Ya da etmesin lan hep böyle puşt olun da sövsünler.
bunu diyen yakın akrabama babam "alevilerin bokunu ye" demişti, bunu söyleyen adamdan bu cevaptan ötesini hak etmez.
cehaletin nelere kadir olduğunu gösteren açıklamadır.
(bkz: sünnilerin lafıyla hareket edilmez)
gereksiz triplere girilmemesi gerektiğinin yazılı hali.
saçmalamayın dağılın gençler.
aleviler zorla senin ağzına zıkkım tıkıyordu herhalde.
yenmez diyen kişi bok yediği için ağzı doludur yiyemez. bu nedenle doğrudur.
kendini besleyen eli ısıran bir itin söylediği cümle olsa gerek diyeceğim ama canis lupus familiaris'i tenzih ediyorum öncesinde.
aleviler temiz insanlardır. alevilere hakaret edip küçümseyen bir insan ''ben müslümanım'' veya ''ben muhammed'i seviyorum'' diyemez. aleviliğin sünnilikle arasındaki tek fark alevilerin tek halife olarak hz.ali'yi görmeleridir. alevilik allah-muhammed-ali üçlemesine dayalıdır.
iğrenç söylemlerden biridir.
bak bunu da tanım olsun diye girdim, ulan adamlar bedavadan can sıkmak için böyle başlıklar açıyor işte hangi devirdeyiz lan. şu başlığı açan kadar ''ay evet ne biçim orospu çocukluğu bu böyle kınıyorum tatlım not: sünniyim'' yazanlarda aynı oranda barzodur gözümde.
sadece (bkz: siktir git) bakınızı vermeniz yeterdi, dur ben vereyim

(bkz: siktir git)
işte şu cümle bile dinin ne kadar gereksiz ve toplumu ayıran bir organizasyon olduğunun kanıtıdır dediğim cümle. böyle adamlar neden benim karşıma çıkıp böyle laflar etmiyor ki ?
sadece kendi değerlerine gelince ahlak bekçisi kesilen insanların, sözde hoşgörü, iman, saygı ve sevgi dini olan islam dinine mensup kişilerin başka dini değerleri hor görüp sarf ettikleri aciz, haysiyetsiz ve aptalca cümledir.
ben yedim yerimde ne güzel yemek yapan hatunlar var yahu.