bugün

son dönemdeki popüler 'alevi yalakalığı' söylemine katılmayan yazar söylemidir.

ben kendini tüm insanlardan üstün gören, kişilerden asla ve asla özür dilemem.

bu konuda hiç öyle bilgi vermek niyetinde değilim. aleviliğin özelliklerini, kurallarını bilmek te istemem. ben bir insanım ve insanca muamele görmek isterim.

sen gencecik kızının, duygularını incitip, sevdiği sünni adamla evlendirmezsen, kendini her şeyin üstünde görürsen benim senle işim olmaz kardeşim. sen kimsin ki insanlar arasında ayrım yapıyorsun? Allah mısın sen!

Neye inanıyorsan inan, neye tapıyorsan tap umrumda bile değil. Bir alıp veremediğim de yok! Önce insan olacaksın!
neden bu kadar 'alevi' başlığı açıldığını anlayamadığım için ben hepinizden özür diliyorum valla.

şöylesi daha mantıklı olmaz mı : ateist olan insanların bile ben 'aleviyim' arkadaşım inanmıyorum diye başlayan devamında küfürlerini havada uçuşturan insandan özür dileme anlarım, ama alevi olan, orucunu tutan, camiye giden, hz. muhammed (sav) peygamberimizi peygamber görenlerinde olduğu halde sen bu genellemeyi tüm aleviler için yaparsan bir özür gerekir be sanki arkadaşım.

( not: alevi değilim, sadece bu konudan artık sıkıldığım için kendimi durduramayıp bu başlığa entry yazdım.)
bugün devamlı açılan alevileri kötüleme amaçlı provokasyon başlıklarının sonunda gerekli istimi oluşturup ortamı provoke etmeyi başardığını gösteren ve önceki başlıkları, yani işin başlangıcını bilmeyenler tarafından atılan nida.
aleviler osmanlı döneminde pek çok kez isyan etmiş, isyan ettikleri bölgelerin valisini, paşasını kesmiş, kışlasını basıp askerini kılıçtan geçirmiş, sonra osmanlı ordusu gelip tepelerine binmiş çok normal olarak. Bunun üstüne 'biz çok katliama uğradık' demeleri insanın sinirini bozuyor. Eline diline beline hakim ol diyorlar, uyumluluktan, insan sevgisinden bahsediyorlar ama nedense devletle bir türlü barış halinde olamıyorlar.

Bundan ayrı olarak cem evlerinin ibadethane statüsüne girmesi gibi konulardaki hak taleplerini haklı buluyorum.
türkleri zamanında dünya yaktı, yıktı biz bu kadar ağlamadık. ama bazı kesimler aynı şeyleri pişirip pişirip insanların önüne koymaya bayılıyor.