bugün

Ali Koç'un muhalif duruşundan dolayı olabilir bilemiyorum.
muhalif duruşu değil, ülkeyi kaosa sürükleyerek türk siyasetini dizayn etme girişimi.
sıktı bu muhabbet senelerdir...akp galatasaray ı destekliyorsa akp nin genel başkanı rte niçin yıllarca fenerbahçe kongre üyesiydi ? yine rte nin dünürünün oğlu neden hala fb yönetiminde? nasıl destekmiş bu anlamadık.

klasik fenerbahçe tripleri. her daim aynı.

1. en atatürkçü biziz,
2. herkes bize karşı,
3. rakiplerimizi hükümet destekliyor.

bu 3 ü hiç şaşmıyor. hoş artık kimse ciddiye de almıyor.
Omurgadan yoksun, makyavelist bir yönetici kadrosuna sahip olması onları avuçları arasına alabilmesi için biçilmiş kaftan yapıyor (dursun özbek-murat kurum). Gezi olaylarında koç' un aldığı pozisyon da büyük bir etken.
Lobisinin sağlam olmasıdır. Kurucusundan ileri gelen bir lobi faaliyeti bu. Trabzonspor ne ise Cincon da odur. Hiçbir zaman ülke adına yanlışa yanlış, bite bit, süte süt diyemezler. Çıkarları zedelendiğinde BOP'çu Recep'in "cumaya açıklayacağım" dediği gibi yöneticileri de sezon sonuna açıklama yapacaklarını söylerler. Ne hikmezse o sezon sonu hiç gelmez.
söz konusu olmayan durum. sadece akp' nin başındaki kişinin fenerbahçeli olduğu gerçeği bile bu iddiayı çürütüyor.
fenerbahçe artık başarısızlığını algı ile kapatmaya çalışıyor ve bu tür ithamlarda bulunuyor.
sadece akp değil geçmiş hükümetlerde galatasarayı desteklemiştir. galatasaray her zaman hükümet takımı olmuştur. bu mesut yılmaz döneminde de böyleydi rte döneminde de böyle. 30 yaş üstü olup bunu inkar edecek insan sayısı azdır.

bir de bu galatasaraylı arkadaşların mehmet büyükekşinin gs kongre üyesi olmasını "ee ne var ki bunda bizim kongre üyemiz diye bizi mi destekliyor sanki" diye normalleştirip fenerbahçe tarihinin hatta türk futbol tarihinin en büyük ele geçirme organizasyonu olan 3 temmuz sürecini ellerini ovuşturup takip etmiş hatta feto denilen gevşek amacına ulaşabilsin diye ona özel yetkili mahkemeler kurmuş olan rte nin sözde fenerbahçeliliğini dillendirmeleri de neresinden bakarsan bak ikiyüzlülüktür. rte o kadar fenerbahçeli idi madem abdurrahim albayrak salya sümük "başganım bize kupamızı kaldirtmüyürler stadın ışıklarını kapatiyürler" diye arayıp ağladığı zaman ona buna emir verip kadıköyde kupa verilmesine karşı çıkardı.

bir tarafta gs şampiyon olabilsin diye 40 takla atan hatta kopenhag dönüşü sivas deplasmanına gidilmesin diye ligleri süresiz erteledik deyip sivas maçını atlayarak 2 gün sonra ligi tekrar başlatan gs kongre üyesi büyükekşi diğer tarafta fenerbahçe batsın avucuna düşsün diye bekleyen bir muhterem. hangisi hükümet takımı gs mi fenerbahçe mi ?
Milyonlarca fenerli zırvalığından bir tanesi daha. yabancı var hakem de Galatasaray lisesi mezunuymuş aynen.
görsel
Akp Nin başı fenerli.

Gelmişler akp Galatasaray i destekliyor diyorlar.

Algici bunlar.
Ben akp'nin belediye başkan adayı kimin başkanının yanağını okşamış ona bakarım. Erdoğan da zaten fenerbahçe'yi bıraktığını söylemiş.
Bakın burada da dursun özbek akp tarafından nasıl desteklendiklerini anlatıyor.

https://x.com/FutbolAnado...tatus/1672257230668693504
Gereksiz bir tartisma.

Fb, 10 senedir sportif acidan cok basarisiz. Olympiakos'a da akp elenmedi sonucta. 2 sezon once sivas'a yenilip, akp hediye etmedi sampiyonlugu.

Basarisiz hoca ve futbolcu transferlerini de akp yapmadi.

Evet fb'nin saha disi bazi olaylarda cok hakliligi var ama onda bile durusu saglayamadi. Bu yuzden basarida tutunmmasi gereken yer avrupa maclari idi. Onu da yapamadi.

Bu sene konferans kupasi alinmaliydi. Onda da ismail hoca gibi basiretsiz bir adam yuzunden elendi.

Ligde sampiyonluk yarisi yapan hicbir kulup devre arasinda kadrosunu zayiflatmaz ama ismail hoca bunu da basardi sagolsun.
Biz kaybetmeyi hazmedemesek sizin gibi futbolcularımızı tarihimizden, görüntülerini de övündüğümün kupalardan silmezdik. Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Futbolcunun da iti, yiğidi var. Bu her takım için geçerli; fakat Galatasaraylılar olarak tarihinizi yeterince bilmediğiniz gayet açık. Cinconu bu günlere getiren Haluk Ulusoy-Mesut Yılmaz-Ergun Gürsoy bir de Adnan Polat'tır. Önce araştırın, sonra sıkarsınız. Ben bu gerçekleri görüp 18 yaşımda hidayete erdim, Cinconlu iken araştırıp doğru yolu buldum, Fenerli oldum. Boş atıp dolu tutmam ben. Ne diyorsam o.
bazen kızıyorum bazı fenerlilere ama kötü şeyler yazmak istemiyorum buraya.
Galatasaray 2010'dan beri ezici bir şekilde üstün.
Muhalif denen Ali Koç ise 2018'de Fenerbahçe'nin başına geçmiş.

Galatasaray tek, siz hepiniz.
Sonuç yine belli.

Ulan size o kadar puan farkı attığımız sene sırf 4. Yıldızı almayalım da, siz alın diye play off denen tek senelik bir saçmalık türettiler.
Saçmalığınız sayesinde Kadıköy'de kupa kaldırıp bir daha rezil ettik sizi.

Ama herkes bizden yana öyle mi?
Ahahahah.
aziz yıldırım son yıllarında akp ile arayı düzeltmişti yanlış hatırlamıyorsam ama taraftarla arayı bozdu ve ali koç göreve geldi. ali koç siyasi görüşü bariz belli olan bir ailenin ferdi. kendisinin eskiden beri mhp'ye oy verdiği söylenir devlet bahçeli ile arasının iyi olduğu söylenir ama fenerbahçe'nin genel yapısı kemalizme yakındır elbette taraftarlar ve kongre üyeleri arasında muhafazakar, dinci, liberal, solcu, ülkücü vs... var. fakat fenerbahçe'nin siyasi içtimai çizgisi atatürkçülüktür. ergenekon davalarının gündemde olduğu yıllarda fetö ve akp'ye yakın medya fenerbahçeyi futbolun ergenekonu ilan etmişti. 3 temmuz sürecinin de fenerbahçe'nin ergenekon davasının içine çekilerek bir şekilde fetönün fenerbahçe'yi ele geçirme eylemi olduğunun altını çizelim tıpkı ergenekon kumpaslarının olduğu dönemde fetö'nün tsk'da iyice yapılanması gibi.
görsel

türkiye'de son yıllarda açılan siyasi, askeri, sportif birçok büyük davada hedef kitle atatürkçüler oldu ve birçoğu görevden ya uzaklaştırıldı ya içeri girdi ya da girdi çıktı ve bir şekilde küçük bir kısmı görevine iade edildi. aziz yıldırım'ın fetö ile geçmişte nasıl bir hukuku vardı ya da akp ile eskiden arası nasıldı tam bilgi sahibi değilim ancak ergenekon, balyoz, askeri casusluk, 3 temmuz, 7 şubat, 17-25 aralık, mit tırları ve 15 temmuz hepsi bir zincirin halkası. uçları da ülkenin en arızalı sinir hatlarına değiyor.

gelelim akp'nin galatasaray'ı desteklemesine. akp beşiktaş, trabzon, başakşehir ve diğer anadolu kulüplerini stadyum bakımından desteklemiştir. hepsinin stadyumunu hükümet yapmıştır hükümet yancısı inşaat şirketleri ve müteahhitler paraya para dememiştir. ancak son yıllarda ülke futboluna belirgin şekilde etki eden ve özellikle galatasaray ile trabzonspor'un ekmeğine yağ süren bir lobi var. lobi hükümetin ve devletin verdiği yetki ve gücün şımarıklığı ile medyada, futbolda fenerbahçe düşmanlığını körüklüyor. bunu anlamak için 29 aralık 2023 gecesine ve 30 aralık 2023 sabahına gidin arkadaşlar yaptırılan haberlerde fenerbahçe ve ali koç'a atılan iftiraları çok iyi okuyun galatasaray da fenerbahçe ile beraber sahadan çekilmesine rağmen neden hedef alınmadı neden konuşulmadı bunları görün.