bugün

Şayet 1 kişiye bile rastlamadım hem AKP'li olup hem de Atatürk'ü sevmeyen. Ha sevmeyen bir grup var evet. Hani Atatürk Zamanında tekke ve zaviyeleri kapatıldı ve kendi kurallarını koyan hocamsı insanları idam edildi ya işte bunlar bunu müthiş bir cahillikle kendilerine fayda sağlayacaklarını bilmeyenlerdir. Ama şöyle bir gerçek var Tayyib'i sevmeyebilirsin ama en azından Cumhurbaşkanı diye saygı duymam gerek. Şimdi sokağa çıksak kendine Kemalist diyen birine Atatürk'ün inkılaplarını say desek emin olun 3 ten fazla söylemez.

Son olarak bu başlık fazlasıyla yanlış başlıktır (O aptal yobaz kesimi saymıyorum). Kesin olan şey ise kendine körü körüne Kemalist diyen birinin Tayyip'ten saygı duymayı bırak her fırsatta en aşağılık sözleri söyleyen bir kesimin var olduğudur.
görsel

benim için bu yeterlidir.
Üstteki enrty sanırım atatürk düşmanlarının zeka seviyesini yeterince özetlemektedir.
zorundamıyız arkadaş. saygı duyarız ama sevmek nedir ya? siz neden akp'li leri sevmiyorsunuz derler size de. saygı duymak ayrı sevmek ayrı.
not : akp li değilim.
yeminle bu heriflerle ayni oksijeni soluyoruz. anlatsanda anlamaz bu keresteler, siz öz türklügünüzü degilde araplasmayi istiyorsaniz, siktiriniz gidiniz efenim ortadoguya.
Olmayan nedenlerdir. Seviyorum ve savunuyorum.

Asıl akp seçmenini neden sevmiyorsunuz diye sorarlar adama. Ayrıca bu tayip düşmanlığı nedir.
@cool story bro. Amma atladığın ağır bir detay var.
Bu ülkede reform ve Islahat gerekliliği zaten Atatürk doğmadan önce yapılmış bir tespittir Atatürk bir günde gelip bunları deftere not edip eyleme geçmedi.
Osmanlı'da Islahat nedir ne değildir Tanzimat fermanı Yeniçeri nin lağvedilmesi alemdar mustafa Paşalar üçüncü selimler ikinci mahmutlar 31 Mart vakaları ittihat ve terakki partisinin kuruluşuna kadar olan etkenler gibi olay ve kişi örgüleri oradayken sen bir gecede alfabe yüzünden geri kaldık şerefsizliğini evet şerefsizlik diyorum halkı kirli bilgi ile dejenere etmek de şerefsizce ve vatan için hain ce bir eylemdir yaparsan işte o vakit zamanında devletin evet rte devletinin değil o zamanki gerçek devletin karşısına dikilmiş patrona halil melunundan başka bir şey değilsin demektir.
Ha sen Teksas tommiks gibi tarihin zigetvar kısmına kadar olan maceralı ve heyecanlı kısmını okuyup öte tarafa geçmediysen de kıt bilginle ortalara çıkıp kimin vebaline ortak olduğunu sorgulayamıyorsan kalkıp burda uğursuz ağzını açma. .
var olmayan şeyin sorulan nedenleridir.

yandaşların kahir ekseriyetinin atamızla bir sorunu yoktur. sadece onu yeteri kadar doğru anlamamışlardır.

tabi aralarında atatürkçü geçinen bir kısım faşistin zamanında yaptıklarına kızgın olanlar da var ama onlara tavsiyem bugün ne olup bittiğini iyi görüp, geçmişin davalarını kapatmalarıdır.

şu şöyle bilinsin:

türkiye'de her yol atatürk'e çıkar.

yani kim hangi yolu tutmak isterse istesin, kim daha çok bildiğini sanırsa sansın, dönüp dolaşıp varacağı yer yine atamızın söyledikleridir. isteyen nasibini alır, ona göre davranır, isteyen sallamaz, sonra yanıldığını anlar, isteyen ise yanıldığını bile fark etmez ama tuttuğu yolun neden boka sardığına da bir türlü akıl erdiremez.

misal, yılların yılı atamızın şu sözlerine burun kıvıranların bugün düştükleri hal ortada değil mi?

--spoiler--
Bugün bilimin, tekniğin, bütün kapsamıyla uygarlığın alevi karşısında filân veya falan şeyhin yol göstermesiyle maddî ve manevî mutluluk arayacak kadar ilkel insanların Türkiye topluluğunda varlığını asla kabul etmiyorum. Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.
--spoiler--
Ben olsam sevmediğim birinin cumhuriyetini kurduğu bir ülkede yaşamazdım, kişilik meselesi tabii ya da olmayan kişilik mi demeliydim.
bu seçmenlere muhtelif yerlerde yılarca atatürk ü din düşmanı, hocaları asan, hilafeti kaldıran ve alkolük olarak tanıttılar. en başta bunlar gelir. daha da ileri gidip ingiliz casusu, mason, yahudi gibi sıfatlara bürüdüler. hiç sorgulamadılar çünkü anlatanlar hep dini bütün, hacı hoca görünümlü, sözde yardım eli uzatan ve Allah cc kelimesini ağızlarından düşürmeyen insanlardı. nasıl yalancı olabilirlerdi ki? aha şimdilerde göürüyoruz..
Tanımamaları. Onlara amlatılmaması.
.. kurduğu cumhuriyette yaşamazdim diyenler, her gün sövükleri iktidarın icraatlerini kullanıyor.

mantık?
atatürkün masum hocaları astığına inanırlar. araştırma yapmazlar atatürke kafir derler ama kendileri tayyibi bir ilahi gibi görürler. türkiyenin doğu taraflarına gidildikçe akp yobazları artmaktadır.
Çoğu kendisi bile bilmiyor.
Akpliler sevmiyor değil. Ufak küçük parazit bi kitle var. Onlar sevmiyor sadece. Ama çok çığırtkan oldukları için göze batıyorlar.
çoğu atatürk'ü sever, sadece çıkar peşine düşmüş yalakalar sevmez. Anadolu insanının atatürkle hiç bi derdi olamaz.
Analarının mesleğinden dolayı.
Çalışmadan cebine ATM kartı koymadığı için.
akp lisi chp lisi mhp lisi farketmez gerzek olmaları ve içlerinde hainlik olması sebebi ile meydana gelmektedir. sevmemeye bir şey demiyorum kimse kimseyi sevmek zorunda değil nefret edenlere ve içinde zerrece minnet taşımayanlara söylüyorum.

akp lilerin farkı ; bunun üstüne bir fazlasını koymaları. mesela vahdettine abdülhamide falan laf söylenince köpürüyorlar. hala kendilerini osmanlı torunu zanneden ibişlere neyi nasıl anlatacaksın. bir tarafta koskocaman devleti/imparatorluğu kademe kademe yıkıma götürmüş adamlar diğer tarafta yıkılmış ve beraberinde koca bir millet uçurumdan düşerken o milleti almış yeniden ayağa kaldırmış adam var. uçurumdan düşerken kendilerini aşağı çekene övgüler yağdırıp uçurumdan düşmelerine engel olandan nefret ediyorlar. bu kadar keskin zekalara neyi anlatacaksın neyi ispat edeceksin. bildiğin kör cehalet ve gaflet.
bi insan atatürk'ü sevmeyebilir anlayabilirim bunu. ama hakaret edenin net a.ına koyarım..
mesele bu değil ki atatürk'ü sevmeyenin ak ama atatürkçüyüm deyipte omurgasızlık ahlaksızlık hainlik yapanın taa ak..