bugün

çok vardır bu tarz kelime türkçe'de. mesela saksağan diyince akla gelen malum şeydir, veya lokantada tavuk fajita yicem diyince herkes birbirine bakar herkesin gözü önüne fajita gelir.
sokmak.
içiniz fesat.
(bkz: i am)
vurdurmak.
şu çocuğun "ağzına veriver" bir şey de sussun . bebekler ağlarken annesi bir şey yapmazsa yandaki teyzeler hızla çemkirircesine bunu söyler. bırak ağlasın ya. sesi gür olsun. sana ne yani. ne diye abidik gubudik laflar söylüyorsun. ha benim aklıma kötü şeyler mi getiriyor bu laf hayır. ama getireni gördüm !
bugün bir motora bindim inanılmazdı...
pompa,elizabeth,kürrek,yaprak,şeftali,piliç,ilik,at,muz,verici. sen ard niyetli olduktan sonra cep telefonunun kulaklık deliğine bile hallenirsin.sınırı yoktur.
yalatmamıssınızdır. annemle komsu hakkımda konusurken komsu "sız buna kucukken yalatmamıssınız. ondan böyle!" dıyerek benı ne dıyecegımı bılemez bı hale komuştur. öyle de komşudur.
lan nasıl bir fantezin var senin arkadaş ucu kapalı ayakkabı nedir la?
asgari ucret.
bir meslek dalı olarak "pompacı".
saksafon.
(bkz: sekreter)

Yalansa yalan deyin.
damla entry burda.

eksilemeyin lan içinde am var amk.
(bkz: i feel sick)
250 gram .
Reina, Çakırkeyfi, bamya, sabun, nefes alıp vermek.
şakşuka.
hacı dede
küçük kız çocuğu.

eksilemenin hiçbir anlamı yok. durum ortada haberlerde tecavüz olaylarından sonra gelmeden durulmuyor ki.
Elime verir misin?
Grup oluşturmalıyız.
Sosis.
Vuruşmak.
Tatmin oldum.

Gibi kelime ve cümleler günlük hayatta cidden bazı durumlarda yanlış anlaşılabiliyor. Hoş olmuyor ama insanın aklına geliyor. Bilemiyorum ya da içim fesat .
Spartacus.

Ulan adam taa o zamanlar isyan etmiş köleliğe sömürüye baş kaldırmış. Ama gel gör ki spartacus deyince kimsenin aklına baş kaldırı gelmiyor. He geliyordur yine ama bir isyan olarak baş kaldırı gelmiyordur.
Şehvet.
herhangi bir meşrubat içerken;
+koyim mi lan?
-koy koy.
*bana da koy hacı.
+ * * * .
(bkz: Fukuşima)