dincilerin (bakın dindar demiyorum, dinci diyorum, din simsarı, dini para kazanmaya ve mevki kazanmaya alet eden kişileri kastediyorum, hakiki müslümanlar alınmasın) yine bir şekilde mağdur olmayı başaracağı eylemdir.
Bu olay, Kaç gündür şiddetin sadece inançlı müslümanlara has bir davranış biçimi olduğunu ağzından salyalar akarak anlatan bir kesimin de aslında işine geldiği zaman şiddete karşı olmadığını göstermiştir.

Neymiş efendim, demek ki herkes işine geldiği yerde kendi ideolojisinin taraftarları tarafından uygulanan şiddeti meşru görebiliyormuş.

Herkes ikiyüzlü ve riyakar. şiddet ve karşı tarafı aşağılama toplumda her görüşten insanın başvurduğu bir yöntem.

Insanlarda "öteki" olarak gördüklerine karşı öyle bir nefret ve yok etme arzusu var ki, bu yüzden Herkes kendi uyguladığı şiddeti meşru görüyor çünkü karşılarındakiler bunu fazlasıyla hakediyor!!.

Bu işler iyi işler değil arkadaşlar bu gidişat hiç iyi değil.
Şiddetten hoşlanmıyorsan, kimseye şiddet uygulamamalısın.
havlayan ite taş atmışlar ne var ki bunda.

anadolu'da milli spordur bu.
bi kez daha nasıl bi ülkede yaşıyoruz aq dememe neden olan saldırıdır. biri akite saldırır biri sözcüye biri hürriyete bu ne aq herkes kendi düşüncesine zıt görüşlü insanlara zarar vermek zorundamı. biz düşman degiliz düşmanımız doguda polisimize askerimize kurşun atanlar molotof atanlar.
ülkücülerin nefsi müdafa yaptıgı atatürke sahip çıktığı olay.
ak it gibi gazetelerin bu ülkede bilinir olması hepimizin ayıbıdır.
saldırı değil, insanların demokratik protesto hakkını kullanmasıdır. dolayısıyla "hiç bir atatürkçü bu konu yüzünden bina basmaz diyenlere" kapak filan olmamıştır.

hangi bina basılmış? yok öyle bir şey. yapılan bina içinden gelen saldırıya karşılık vermektir, hepsi bu...

yahu insanlar rahatsız oldukları bir konu yüzünden protesto yapamayacak mı? işte cumhuriyet gazetesi önünde günlerdir protesto yapılıyor, bir şey diyor muyuz? gazete içinden protestoculara silah sıkan, üstlerine demir çubuklarla yürüyen var mı?
sevindirici gelişmedir.
ülkücülerin atamıza ve cumhuriyetimize bağlılığını gösteren olaydır. bu vesileyle, y-chp'yi bırakıp, mhp'yi desteklemeye başlamakla ne derece doğru yaptığımı bir kere daha anlamış oldum.

diğer taraftan ortada bir saldırı olduğu doğrudur fakat saldırıyı yapanlar gazete görünümlü şer yuvasındaki yobazlardır. yaptıkları şerefsizliği protesto etmek için demokratik haklarını kullananlara silah sıkmışlar, üzerlerine demir çubuklarla yürümeye kalkmışlardır. püskürtülmeleri ve şer yuvasının taşlanması nefs-i müdafaadır. ne yani, ülkücüler, demokratik haklarını kullanırlarken, silah çekmeye cüret eden yobazlara hak ettikleri karşılığı vermeyecek miydi?
başlık bile yanlış amk!

1- yeni akit gazete değil paçavradır.
2- 200 kişi yeni akit adlı paçavraya saldırmamış, binâsının önünde barışçıl bir protesto gösterisi düzenlemiştir.
3- protestocular dağılırken yeni akit denen şer yuvasında çalışanlar, kalabalığın üzerine sert cisimler atmış, sövmüşlerdir.
4- bunun üzerine ortam gerilmiş ancak güvenlik araya girerek ortamı sakinleştirmeye çalışmıştır.
5- akabinde yeni akit'ten birileri, protestocu topluluğun üzerine 10 el ateş etmiştir.

öncesi ne yazık ki yok ama 4. ve 5. şıklar şuradan izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=vDNB6qxzoXg

neymiş? saldırgan taraf yeni akit denen şer yuvasıymış.
Ak it gazetesi açık ara bu ülkedeki en provakatif gazetedir. Ortalığı bulandırmaktan başka bir amacı yoktur.
haber sayfasının altındaki yorumları okuyunca sesli güldüm ilahi ak itler.
iki faşist tarafında birbirini yemesi temennisiyle daha da büyümesini istediğim olaydır.provakator değilim bu arada hak eden hak ettiğini bulmali koyun gibi evde oturup haber izleyip,twit atıp facede paylasarak olmuyor tepkini gostereceksin.Sağcilarin birbirine dusmesi gayet güzel birsey aslında çünkü solcular birbirini yerken dalga gecerlerdi hep,siz anca birbiribizi yiyin diye hah şimdide siz birbirinizi yiyin hadi bakalım
bunlar ülkücü falan olamaz. bunlar solcu kemalist bir grup. bir ülkücü asla atatürk için bina basmaz. ha deseniz ki je suis charlie eylemlerini bastılar! inanırım. ama bu yalan. eylemi türkiyede ekseriyetle solcular yapar. onlar medeni şekilde konuşmaktan anlamaz. eylem yapar yakar yıkar silahlı örgütlere mensub olur pkk destekler. ama ülkücü bunların adamı değildir. 1 ülkücü 5 tane solcuya bedeldir. o yüzden ülkücü kılığında gelmişlerdir ki sesimiz çıksın diye. yoksa kim sikler dhkp-c lilerin eylemlerini? polis basar jopu kimseyide tutuklamaz dağıtır.
Geç kalmış ve geç kalınmaması gereken toplumsal bir orgazm hareketidir.
ülkücülerin, binayı taşladıklarının iddia edildiği, binadan ise ülkücülere ateş açılan saldırıdır.
ülkücü ak it kavgası olmuştur. yesinler birbirini.
soysuz arapçı haysiyetsizlerin anladığı dilden konuşulmuştur.
pkk'nın şu haline sokağa dökülmeyen, evde zor tutulanları sokağa dökmüş eylemdir.
öncelikle saldırıyı yapanlar türkçü andalarımızdır ülkücüler evlerinde uyuyor sabah ocağı açıp demli çay içecek onlar işleri daha mühim.
je ne suis pas ak-it.
Evet olayla ilgili ilk video düşmüştür.

http://m.youtube.com/watc...Oyic&feature=youtu.be

Amk resmen içerden provokasyon var bir de ateş açılmış oha diyorum, hayır girseler içeri 3-5 polis var zaten, ebenizi sikseler ne yapacaksınız beynini siktiklerim?
Bi bu eksikti. Binadan ateş edildi ne lan Gazetemi peşmerge eğitim yuvası mı belli değil.
Akit gazatesinin dışında hiç bir haber sitesinde olmayan olay. Bu nasıl bir sansürdür nerde bağımsız(!) Medya. Ülke için için kaynıyor cizre elden çıktı ama türkiye fransayı konuşuyor. Yeter artık açın gözünüzü!
MHP fatih ilçe teşkilatınca yapılmıştır ve AK itlerin iddiasının tersine silahla ateş açan bu ak oğlu ak menşei muammaların ta kendisidir.