bugün

Rötar konusunda uzman şirket
havaalanında 9 saat bekletip, özür olarak istabul'dan gelip size rüşvet olarak puan verebilen dünyanın en boktan havayollarından biri.
kuruluş tarihi 1933 olan, en son hollanda hava yolu firması olan klm'yi de bünyesine katarak ingiliz british airways ve alman Lufthansa ile birlikte avrupa'nın üç büyük hava yolu firmasından biri konumundadır.
(bkz: bayan yanı) problemi olmayan firma.
Sayelerinde JFK havaalnina ilk adimimi sagsalim attim mamafih Paris'ten rotarli kalkmalari sebebiyle dort Turk bir Moroco'lu ile birlikte * bagajlarimizi almak, giris islemlerimizi tamamlamak ve bir sonraki terminale gidip check in yaptirmak icin 25 dakikamiz kalmisti. Bir sonraki ucus biletini ve otel masraflarini karsilamakta hic tereddut etmediler, bu acidan Delta Airline'dan daha guvenilir bir havayolu sirketidir diyebilirim zira bileti Delta'dan almis olmamiza ragmen hic orali olmadilar...Air France personel kalitesi acisindan da Delta'yi mindere serer; nazik ve yardimseverler. Ah birde su rotarlar olmasa.

bir de yemeginizin yaninda kuflu peynir gelirse artist artist Ooo Fransiz peyniri diye atlamayin, peynir gercekten kuflu...yani meshur rotarlarindan peynirleri bile nasibini almis sanirim.
airbus ucaklarda hizmet veren, fransız hostesleri bir manken edasında cok cekici (host erkekleri de baya yakısıklı itiraf ediyorum), fransız yemekleri servis eden iyi bir hava yolu sirketidir. anons ve servislerdeki ilk dil fransizcadir, ama ingilizce bilenler magdur olmaz.
215 yolcusuyla Atlantik üzerinde radardan kaybolmuş..
kendimi bildim bileli her ay bir uçağı düşen havayolu şeyi. babam brezilya'ya gittiğinde* oturup saatlerce ağlamıştım korkudan.

bana verdikleri milka sepeti bile neşelendiremedi beni. allah belanı versin air france.
yer hostesleri, kabin memurları, pilotları; suratsızlık, zayıf ingilizce, ilgisizlik, anlayışsızlık konularında uzman, bavul kaybetme konusunda şampiyon hava oturgaçlı götürgeç firması.
maldanadam'ı fransa'ya götürüp bir daha getirmemesini istediğim havayolu şirketidir.
kendi söylemlerine göre "tropik pop" tarzında müzik yapan isveçli grup.

harbiden iyiler.
yemek acısından klm den daha iyi fakat asık suratlı host ve hostesleri ile bu farkı kendi aleyhlerine kapatmayı başarabilmişlerdir.
bir kere binmekle hayatımın hatasını tecrübe etmemi sağlayan hava yolları şirketidir. amele kabinine mi denk geldim anlamıyorum ama bir arkadaşım da aynen bu kelimelerimi kullanmakta kendileri için. states e gitmek için france aktarmalı gitmiştim bir keresinde indiğimizde anneme yalvarmıştım otobüsle türkiyeye dönelim diye. öyle bir hava basıncı farkı yaşatmıştır ki bize burnum şırıl şırıl kanamıştır. suratsız personeli mi, ingilizce konuşmayan insanlara dert anlatmaya çalışmak mı daha kötüdür bilemedim şimdi ama bir daha asla kullanmıcağım hava yoludur. nerde görsem duysam bütün nefretimi kusmak isterim. kustum da saol var ol sözlük.
airbus uçaklarını kulanır. hostesleri güzeldir. fransızca'nın yanında çok güzel ingilizce de konuşabilirler.
yemekleri fena değildir. mutlaka, tadı çok güzel çeşit çeşit fransız peynirleri sunarlar yemeklerde. genellikle tatlı olarak.
bu uçaklarda mutlaka şarap söyleyiniz yemeklerin yanında, çok güzel fransız şarapları sunarlar size.
kısacası iyi bir havayolu şirketidir.
rotar yapma nedenlerinin hakli aciklamasini gecen senelerde yayinlanan skandal kokpit goruntusuyle aciklayabilecegimiz Fransiz hava yolu sirketi.
gayet iyi olan havayolu şirketi. gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
genelde airbus kullanan avrupanin en buyuk hava yolu firmalarindandir. cok buyuk oldugu icin kalitede bazen sikinti cikabiliyor. Afedersiniz cogu zaman gotum gibi servisleri var. Yogunlukla Alitalia dan bir gomlek daha basarilidir. ucan memeli ve memesiz calisanlari gayet guzel ingilizce bilmelerine ragmen yolcu fransizca bilsin bilmesin fransizca konusmayi tercih ederler. Itiraf etmek zorundayimki allah var yemekleri delta kadar kotu degil. Zor durumda kalinmadikca tavsiye edemedigim firmadir.
Dehşet kötü hava yolu şirketi. Burnundan kıl aldırmayan host ve hostesleri ile yaptığı 6 saate varan rötarleriyle sizi çileden çıkarabilir. Klm ve lufthansa yanlarında melek gibi kalıyor azizim.
boykot edilmesi gereken havayolu şirketi.
zaten bi boka yaramıyordu boykot edilmesi iyi oldu dediğim şirkettir.
koltukları en dar, hostesleri en götü kalkık ve uçakları en kötü hava yolu şirketidir. istanbul-paris-havana arası maalesef bu havayolunu kullanmak gibi bir hata bulundum. 500 kişiyi bir uçağa doldururlar, tüm seferleri rötarlıdır, tüm çalıanların götü kalkıktır size yukarıdan bakar, isteklerinizi pek sallayan olmaz, vb...

Kısacası seçme özgürlüğünüz varsa kesinlikle ve kesinlikle air france'ı kullanmayın.
5120 çalışanını işten çıkaracak olan firma.
aynı zamanda bir müzik grubudur, güzel şarkıları vardır.
nenem yaşındaki hostesleri dandik yemekleri ve boktan koltukları ile bir uçuştan daha fazlasını yaşatan havayolu şirketi.
fiyat konusunda pek bi yorum yapamicam ama fransadaki havalimanlarinin %60 filo kapasitesine sahip havayolu sirketi cok kapsamli ve buyuk oynuyolar ama servis ve kalitesi tartisilir ayni zamanda rotar ve pilotlar konusuda bi okadar kotu.