bugün

evden erken yaşta ayrılmaya sebep durumdur.akabinde bayramdan bayrama görüşülür.
(bkz: okuyun çocuğum okuyun)
(bkz: sen şimdi ne olucan)
büyük şanssızlıktır. aslında büyük gerçektir. normaldir hatta şans değil. artık cahil ''olmaması'' şanslı olduğunuzun göstergesidir.
türkiyenin %50'sinin başına gelen hadise.

saygılar cümleten.
tarzına bakılıp siz kimsiniz ki sizi doğuran büyüten okutan aileyi cehaletle suçlarsınız dedirtecek hastalıklı düşüncedir.
neye göre cahil olduklarını anlamadığım durum. cahillikten kasıt, okul okumaması ise burada ki aptal sizsiniz. çünkü bilgi yalnızca akademik olarak verilmez. bilgiyi tecrübe yoluyla öğrenmek en etkili yöntemdir. o cahil dediğiniz insanlar eminim ki sizin bu yaşta üşeneceğiniz şeyleri 7-8 yaşında yapmıştır. onların zorla tecrübe ettiği hayat bilgisi sizin* okullarda öğrendiğiniz* akademik bilgilerden daha gerçekçi, daha doğrudur. onların hayat görüşü sizden çok çok ileridedir.

öhömm, cahil beyanatıdır.
evladın yarınını sikmektedir.
Sağlıklı düşünemeyip müthiş anlamlar yükleyenlerin anlayamayacağı hadise. Ben yıllarca eve misafir geleceği zaman korktum mesela. Annem temizlik telaşına girer bizim ağzımıza sıÇar Çünkü. Yabancıların önünde ise hiÇbişey olmamış gibi davranır. Güler oynar falan. Bu sadece 1 örnek mesela.
Yakin bi arkadasimin ailesidir.
Cocuk üniversite okumak istiyor, ailesi napican üniversiteyi bi ise girde eve para getir diyor.
(bkz: yumurtadan cikmis kabugunu begenmez)
Psikolojikmen etkiler..
Fark etmek bile bir başarıdır. Ailesinin yanlış kararını savunan çok çocuk gördüm çünkü.
(bkz: ted bundy) ve (bkz: charles manson) un ailesinin cahil olduğunu biliyormuydnuz başka söze gerek yok.
benim en şanssız yanımdır maalesef...