bugün

ahmet cakar'in sunacagi, yuzde yuz yerli mali yeni bi yarismaymis. ahmet cakar bol bol yarismacilara ayar verecekmis.

test programi;

http://www.youtube.com/watch?v=gF_MLTa0orA
fox tv programi, sunucu ahmet cakar, tanim bitti dayanamicam.

inanilmasi zor bir yarisma, gercek olamaz ve olmamali.

varan 1 soru: 72 kg olan biri ayda kac kilogramdir? , kiz salliyor ve 12kg gelir diyor, sonra ahmet cakar, cakmadan durmuyor ve hemen "peki sen 60 kilosun, ayda kac kilo gelirsin?" diye absürd bir soru soruyor ancak sarisin hatun 1 dak. önce verdigi cevabi bu sefer bulamiyor, önce 2kg diyor sonra 9-10 kg... ahmet cakar, harbi cakiyor ve "kizim, sen bos bir kavonozdaki sari gül gibisin" * gibisinden bir laf salliyor...

$oktayim, depresyondayim, ya iyi oyuncular ve bizi kekliyorlar ya da....

varan 2 ayrica ahmet pis cakar 3 yarismacidan birini elemiyor (elemesi gerekiyormus) ve bide üzerine azarliyor, sakin yardim istemein, hocam hede höde demeyin gibisinden, ve hepsi susuyor.

varan 3 erkek yarismaciya gelen soru, "m.kemal atatürk'ün bildigi iki yabanci dil hangisi?" adam bilmesem arkadaslar kizar gibisinden sacmaliyor, ahmet cakiyor hemen, arkadaslarin degil türkiye ayiplar...10 saniye sonra "bende emin degilim aslinda" diyor, adam dogru cevabi bulamiyor, ahmet hemen cakiyor ve utan kendinden gibisinden zilgit atiyor.

(bkz: allahim sana geliyorum)
-ahmet çakar la!
+hadi la!
-la şansa bak!
+vay babaan kemiğine!
harika ötesi bir yarışma ne kadar cahil cüheyla varsa toplanmış oraya gitmiş resmen. bi de bunlar yetmezmiş gibi ahmet çakar tam bir bomba. yarışmacılara direk gerizekalısın dese insanlarda daha az zarara uğratacağını düşünüyorum. ha bide her soruda dönüşü yolmayan yoldan bahsediyor ne yolmuş git git bitmiyor anasını satıyım.
bir kere denk geldiğim, ahmet çakar'ın, önerdiği parayı beğenmeyen adamı, sen bana pinti mi diyorsun, de hadi utanma de, yüzüme de, gibi sözlerle delirttiği program.
(bkz: ağza bak)
fox tv'nin program müdürlerinin işlerini ayık kafayla yapmadıklarını düşündüren yarışma.
ahmet çakar ın sunmakta olduğu, an itibarıyla fox tv'de devam etmekte olan müthiş komik yarışma programı. ahmet çakar'ın o kendine has psikopatça saçmalamaları, karşısındaki kişiyi ezme çabasıyla birleşince, tadından yenmez bir seyirlik çıkmış ortaya.
var mısın yok musun a göre para kazanmanın zor olduğu, 07'-08' dönemi yarışma programı. kazanılabilecek maksimum miktar, eğer ahmet hoca şık düşürürüm ama kasadaki parayı da azaltırım demezse 15.000 ytl. 1 şık düşürürse para yarıya, 2 şık düşürürse 6 da birine düşüyor.
yarışma yı ahmet çakar sunduğu ve verdiği ayarlarla izlendiği için ki sanırım, seyirci yok. bu da izlenebilme şansını azaltıyor. ambiyans yok, kısaca.
ha bir de bir gün yarışmaya katılıp teklif için bastırmak isterseniz:

(bkz: pinti miyim)
(bkz: pintisin hocam)
Hayatın ta kendisi: Ahmet Çakar la şansa bak !
''geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz.'' ahmet çakar cümlesi ile akıllara kazınan, genelde kımıl zararlılarını yarışmacı olarak kabul eden yarışma. yarışmanın izlenilebilirliğini saçmalıkları ile artıran ahmet çakar'a sonsuz teşekkürler.
verilen cevaplardan sonraki anlar için yarışmacıyı ve izleyenleri germek için hans zimmer'in black hawk down filmine yaptığı Ashes To Ashes soundtrackini kullanan yarışma.
ahmet cakar'in insanlarla dalga gecme sinirlarini zorladigi programdir hayir izlemesi guzelde katilanlar icin buyuk ihtimalle acikli bir durum olusuyordur..
(bkz: ahmet çakar la biz bize) *
adam şiirin bile içine etti amk. sanki hakem hatalarını yorumluyor..

dün akşamki programda, bir pazarcı adam yarışıyordu. adama ödül olarak 18.000 ytl verdi. adam şiir yazmış; yalnızım, sırtımda tek dostum yazlık ceketim falan tarzı..

ahmet çakar ödülü verdikten sonra adamı yanına çağırıyor ve olay şöyle cereyan ediyor;

+ gel bakalım yanıma ve şu şiirini bir daha oku..
- ben yapayalnız bi...
+ dur!! artık yalnız değilsin, devaam..
- sırtımda eski bir yazlık ceke..
+ dur!! artık kendine bir ceket alabilirsin, devaam..

bu şekilde adama tüm şiiri tekrar okuttu lan! sıçtım gülmekten..
az önce tv tarihinin en komik sahnelerinden birinin canlandırıldığı tiyatro. william shakespeare le molier kafa kafaya verip yazmış sanki (evet dram da var). ahmet hoca soruyor elemana:

-kimmm gitsinnn?

eleman her zamanki yarışmacı işgüzarlığında:

-isterseniz ben gidebilirim

ve işte insan, işte o an:

-hadi canım görüşürüz inşallah beş altı sene sonra (bunu bende anlamadım, program çıkışı neden değil?)

yarışmacı şoka girer fakat ahmet hocanın yüzünde hayatın kendisi kadar acı bir ifade vardır.
fox tv'nin oks annelerinden sonraki ikinci bombası. ailecek izliyoruz.
nasıl yapalımda dünyanın en rezil yarışma programını çekelim diye düşünen bir yapımcının yoğun çabası sonucu ortaya çıkan ürün.
dönüşü olmayan yollara girilen, program.*
küçük bir kuple;

soru: tc kimlik numarası kaç hanelidir ?

a-)10
b-)11
c-)12
d-)15

- yarışmacı: 12 demek istiyorum. evet c şıkkı 12 hocam.
- ahmet çakar: 12 diye bir şık yok uçtu.
- yarışmacı: ???
- ahmet çakar: uçtu kardeşim 12 diye bir şık yok.
- yarışmacı: o zaman... 15 çok fazla, 10 biraz az, 11 tam kıvamı.
- ahmet çakar: ne kardeşim bu muhallebi mi neyin kıvamı.
dün akşam iki süper yarışmacı gördüğüm yarışmadır. sadece bir soru ve iki yarışmacı gördüm. kadının baygın bakışlarında kaybolmuştum ki erkek yarışmacının tikler çıktı karşıma. aman tanrım her tike cevap veresim geldi. efendim, gene noldu falan demek istedim. seçmece midir nedir anlamadım.
- hocam, şimdi öyle bir soru ki bu, marilyn monroe intihar ettiğinde elbisesi ne renkti gibi bir şey..
+ pembe. *dantelli!!
- hönk !**

salya sümük olan her diyalog için kasadaki küsüratlı paranın yuvarlandığı, genellikle bilenin değil, sempatik olanın finale kaldığı, "beni seç, beni seç" yarışması.
her bölümünde koptuğum, ahmet çakar'ın renk kattığı yarışma, izlenesi yarışma.
her bölümünde koptuğum, ahmet çakar'ın renk kattığı yarışma, izlenesi yarışma.
ahmet cakarın bütün yarısmacılara caktıgı program oraya giden kafaya dayak yer.
cahil ama parasız insanların, egosu tavan yapmış sunucu karşısında saçma sapan sorulara cevap vermek için kıvranıp, bin türlü aşağılamaya uğradıkları yarışmamsı şey.