bugün

her sene harç yatırırken aldığı zorunlu bağışı bu sene de sektirmeden almış biricik okulum.

(bkz: yaşadım biliyorum)
iÇiNDEYKEN KATLANILMASI ZOR GiBi GELSEDE DIŞINDAYKEN NE KADAR GÜZEL BiR ÜNiVERSiTE OLDUĞUNU ANLAYABiLiRSiNiZ. KOSKOCA REKTÖR YARDIMCISI PROFÖSÖRÜN BiLE MSN MESSENGERI LiSTENiZDE KAYITLIDIR. ÖĞRENCiSiYLE iLGiLENMEKTEN GOCUNMAYAN HOCALARA SAHiPLER EN AZINDAN iBBF Si ÖYLE. AZICIK SABREDERSENiZ KAZANAN SiZ OLURSUNUZ. AFERiM.
ans kampüsünde meşhur vadi kafesi olan üniversite.*
bitirdiğinizde afyon kelimesinin cümle içinde geçmesine bile tahammül edemeyecek hale gelmenize sebep olan sadıç yuvası.
Mezun olanların adına sevindiğim fakat daha okulumun bitmemesinden kendime lanet ettiğim beton yığınıdır.
ankara universitesinden sonra sürgüne gitmiş haklı politikacı gibi hissedilen okuldur.
bugün bir grup öğrencinin oturma eylemi düzenlediği okuldur.

ben: hocam eylemin amacı ne?
oturan öğrenci: bilmiyorum ki. bende öğrenemedim.

sonrasında ise güvenlik görevlileri, oturanları, izlemeyi yasaklamıştır. ayrıca faşist güçlerin dışarıda beklediği göze çarpmış ve aralarından birinin eylem hakkında ki görüşleri alınmıştır.

-bu eylem de neyin nesi?
faşist öğrenci: ülkücülerden dayak diyorlar diye eylem yapmışlar.

(bkz: faşizme karşı omuz omuza)
garanti bankasıyla elele verip, yaz okulu ücret yatırma sisteminin ulaşılamaz olmasına neden olan ve maddi olarak sömürdüğü öğrencileri ayrıca psikolojik olarak ta sömürmeyi amaç edinmiş mikroplu oluşum. bu yaz sıcağında garanti bankalarını dolaşıyorum. önkayıt sisteminin rezilliği ise ayrı bir dava. her sene bir şeyler değişiyor. değişmeyen tek şey ise fiyatın sürekli artması.
4 yıldır feci şekilde sömürüldüğüm yetmiyormuş gibi okulu uzatarak ekmeklerine ballı yağ sürdüğümü düşünüyorum fakat kabahatin çoğu kimde? sistem mi okul mu yoksa ben mi hangimizin daha fazla payı var? payı belirleyen paradır. paran varsa okuyorsun ama yine de s.kiyorlar arkadaş.* ağzını bozdum lan senin yüzünden yere batasıca yüksek okul! *
üniversite isterse dünyanın en iyisi olsun, afyonda olduğu için uzak durulması gerekir.
4 yıldır okumakta olduğum ve her anlamda hayal kırıklığına uğradığım üniversite. özellikle büyükşehirde yetişmişseniz asla alışamayacağınız, kabullenemeyeceğiniz bir ilimizde bulunmaktadır. bu ilimizde okumak ve yaşamak zorunda olanların mutlaka psikolojik destek almaları gerekir. zira burada yaşadıkları travma ilerde bütün hayatlarını olumsuz etkileyebilir.
sosyal şehir hayattan uzak, sanki kendini dağa taşa vurmuşsun gibi hissedebileceğin, filozof olabileceğin, kendini geliştirebileceğin bir ünivers,te. kampüsteki bu yokluk senin için nimet ve eziyet olabilir... düşün düşün dur, ders çalış dur, yapacak başka bir şey yok.

sabredin çocuklar güzel günler göreceğiz güneşli güznler...

yıllar sonra;

diktiğimiz fidanlar büyüyecek ve sizlerin gölgesinde ders çalışıp sohbet etmenizi sağlayacak.. ( eğer rektörlük fidanlarımızı koruyabilirse)

şehir ile kampus arası mesafe kapanacak binalar ile dolacak...kampuse giderken yolda uyumak zorunda kalmayacaksınız, etrafınızda izleyecek bir şeyler olacak.

vakit geçirmek için lux pastanelere gülyurt ya da piyano ya gitmek zorunda kalmayacaksınız, gençlere uygun yeni mekanlar açılacak...

halk sizi kabullenecek!

kim bilir şehir içinde bi konser alanınız olacak.

alkol alabileceğiniz mekanlar açılacak... evde içmeye ya da şehir dışında apaçilerin takıldığı club castle a mutaç kalmayacaksınız.

şuanki kasıntı asistanlar aklıbaşında birer hoca olacak.

siyah uzun palto ya da siyah takımları çekip ordu halinde dolaşanlara nazaran sizin de söz hakkınız olacak.

ne varsa öğrenci kulüplerinde var.. takılın kafanızı dağıtın patlamaya hazır enerji deposu kulüplerimizden bir kaçı:

(bkz: akü genç tema)

(bkz: akü akademi arama kurtarma kulübü)

(bkz: akü fok)

(bkz: akü iek) akü iek *işletme ekonomi kulübü üstün çalışmalarından ötürü markalaşmış bir kulüptür. kendini geliştirmek isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.
normal harç ücreti yetmiyormuş gibi aldıkları zorunlu bağış ücretinin ismini iletişim bedeli olarak değiştirip soygunculuğa ayrı bir boyut, yeni bir tanımlama, farklı bir soluk getirmiş fevkalade üniversiteciğimiz. ayrıca üniversite bünyesinde öğrenci statüsünde çalışacaklara müjdeli(!) bir haber vermiştir; artık okulu uzatanlar bu statüde çalışamayacaklarmış. okulu uzattın ya artık umrumuzda değilsin, öde zamlanmış harç paranı sonra naparsan yap bre müşteri felsefesine bürünmüşler. aferin onlara, köşeyi dönmenin pardon bilimin meşalesi onların elinde yükselecektir!
girişindeki devasa bina "amerikan savunma bakanlığı savaş daire başkanlığı" değil rektörlük binasıdır.
(bkz: amına koyayım)

evet.
bir zamanlar nefret ettiğim ama şu anda ahh edip andığım üniversitem..
üniversiteye girişte rektörlük binasının ihtişamıyla karşılaştığınız, daha önceden bataklık olan geniş bir alan üzerine kurulmuş sıradan anadolu üniversitelerinden biri. bataklıktan dolayı rektörlük binasının temeline binaya harcandığından daha fazla para harcanmış. yeşillendirme çabasının yoğun olduğu fakat bi fayda göstermediği bir kampüsü var. atatürk kongre merkezinin kurulmasıyla seminerdir, sempozyumdur, konferanstır bi yığın aktivite artmaya başladı. bu aktivite zamanlarında öğrencilerin de, öğretim elemanlarının da ders işlemeye gönlü pek olmaz. eğer ders konusunda ısrar eden bi hoca olursa öğrencilerden "gidelim hocam yaa" gibi yalvarmları artar. maksat elbet yapılan seminere katılım değil dersten kaytarmaktır. nitekim kimi derslerde başarılı olunmuştur, valla ben 3 hafta aynı hocanın dersine katılmadığım olmuştur, burda söylüyorum abi. kimilerinde de zorla götürüyolar o ayrı. mesela geçen yıllarda trt'nin söz gençlerde programı vardı, doldurdular öğrencileri salona, çişi geleni bile bırakmadılar arkadaş. her neyse, kötünün iyisi bi üniversitedir işte. bulunduğu şehrin yobaz * insanları zamanında bu üniversite kurulmasın diye imza toplamışlar. (bkz: biz öyle duyduk)
Tek suçunun Afyonda bulunmasından kaynaklandığını düşündüğüm üniversitem. Halkın öğrenciye olan bakışının değişmesi çok zor ve epey daha zaman alıcak gibi. Öğretim elemanlarının öğrenciye ek gelir kaynağı gözüyle bakıp, yaz okuluna bırakmaları ve iletişim bedeli adı altında tarışılır gelir elde etmeleri dışında, eğitim seviyesi bir çok üniversiteden iyidir.
5 Para etmez üniversitedir. öğrenci değeri - lerdedir.
logosu bu şekildedir;

görsel
bu sene dc olan dersleri ortalamanız 2,20 ve üzeri ise dc+ ile şartlı geçirme kararı alan üniversitedir.
insanın canı derslere girmek istemez.zaten bu soğukta yataktan çıkmak bile istemezsin.tek korkum devamsızlıktan kalmak yani.yarı açık ceza evi hayatı gibi gelmeye başladı artık iyice.
eğitiminden genellikle öğrencilerin rahatsız olduğu üniversitedir. hocalarının çoğu da sevilmez zaten burda. bir de sabah 9 a ders koyarlar, bir de yoklama zorunluluğu olur, bir de 4. sınıfta bile olur bunlar.

ben boşuna dememiştim bunu : (bkz: #14849776)
(bkz: batı cephesinde yeni bir şey yok)
5 yıldır okuyorum bu okulda 6. yıla giriş yapmak üzereyim. tercih döneminden mütevellit yararlanmanız için küçük bir analiz yapmakta faide gördüm.
- ortalama bir iç anadolu üniversitesi. ısparta, burdur, dumlupınar gibi üniversitelerden farkı yok.
- geldiğiniz yerle ve beklentinizle direk ilgilidir üniversite. sen kadıköyden, nişantaşından, alsancaktan geliyosundur sikerim böyle okulu dersin haklısın ama muştan bingölden geliyorsundur okursun güzel güzel. bunun yanında beklenti de önemli. şehir de şöyle iki bira içiyim diyip oturacağın yer yok. alkollü mekan yok allah iktidardan razı olsun. böyle kötü alışkanlıklar yok şehrimizde ama kerane var bak kimse sorsan söyler.
- yine geldiğin yere bağlı olarak götünün donma ihtimali çok yüksek. bazı günler evden çıkıp okula gidemeyeceksin. o rüzgar ve kardan dolayı önünü göremeyeceksin. gerçekten çok soğuk bu yıl -26'yı gördük. bokun donacak ona göre gel.
- universite içinde 1 tane kafe var toplam. (okullarınki hariç özerk) bir gün tavuk döner bir gün et döner yapılır o kadar küçük çaplı bir kafedir. burdan başka gidilebilecek bir yeri yok malesef. anca çimenlerde otlarsın.
- hocaları egoludur sanarsın odtü'de hoca amk. değerlendirme anketine bir hoca için menopozlu yazmamdan dolayı soruşturma açıldı. menopozu hakaret sayan hocalara sahiptir.
- çok kötü buralar ebeni sikerler gelme demiycem sana liseli kardeşim. gel, ama buraları bilerek gel; sana bahsedilen üniversite hayatını, sosyalliği, sınırsız seks partileri bulamayacaksın. ona göre gel.
elektrik mühendisliği bölümünün bu sene faliyete geçtiği üniversite.