bugün

adolf hitler'in ve ekibinin işlediği insanlık suçlarını görmezden gelen (bkz: ölümle şaka olmaması) ve almanya'nın hitler öncesinde herhangi bir tarihi, kültürel ve bilimsel birikimi olmadığını sanan güç delisi ve gerçeklik algısı zayıf acizlerdir. yine de okuyup öğrenmekle gelişim sağlamaları mümkündür.

(bkz: hitler muhipleri cemiyeti)

(edit: başlık adolf hitler e hayranlık duymayan acizler başlığı sözlükte belirince tepkisel olarak akla gelmiştir.)
"hayran olmanın da bir standartı var da biz mi bilemedik" düşüncesi oluşturan ego baskın bir tanım.
adolf hitler'e duyulan saygının sebebi yaptığı katliamlar olmasa gerek zira kendisi büyük bir liderdir ve bu liderlik duygularına hayranlık duyulmaktadır.
(bkz: 1910 larda istanbulda 26 dilde gazete yayımlanması) ~aradaki bağlantıyı kuramıyorsunuz değil mi? kültürel fakirleşmenin nasıl bir şey olduğunu görün diye yazdım bunu. adolf hitler denen herifin saplantılı ideolojisinin basitliğini görün diye.
hitlerin takdir edilmesi gereken yönü var ise o da şudur bütün almanya tarihinde en büyük teknolojik ve endüstriyel gelişim bu dönemde olmuştur.
kocasına kızıp kapıcıya veren kadına benzer.
(#10467201)
ayrıca kendisinin bilimsel gelişmelerde öncü olduğudur. Şu anda ki bir çok bilimsel konunun temeli o zaman atılmıştır.( ama bu hayranlık uyandırır mı bilinmez tartışmaya açık bu dava )
bu yahudiler bu dönem garip garip olaylar yapınca herkes hitler hayranı oldu... eskiden söverlerdi falan... bu kadar döneklik görülmemiştir. adamı kahraman yaptınız. adam öldürdü hemde işkence ile, o sırada öldürülen azınlıklar suçsuzdu. ırkçılık yapıldı.
bu konuda yahudileri savunan komünist, devrimci vs. arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. yav arkadaş o zamanda bile bu kapitalist düzeni ortaya çıkaranlar yahudiler değil miydi? ki şu an kapitalizmin en büyük temsilcisi israil'dir. sizin ilkeniz kapitalizm'le savaşmak değil mi? o halde bu çelişkiyi de ortadan kaldırın. hitler'i beğenenler kaşına gözüne vurulmuyor. dünyada ender rastlanan yöneticilik ve liderlik vasıflarına sahip bir kişilik hitler. tıpkı hz. muhammed, napoleon, fatih, kanuni, 2. abdulhamit, atatürk, mourinho ve guardiola gibi.
hitler'in saygı duyulası bir kişilik olduğunu bilen acizlerdir.

hitler'in hayatını, yaptıklarını vs. kitaplardan okudum. hem de birçok kitaptan. evet diktatör. evet kendisi için insan öldürmekten kaçınmayan bir insan. evet gözünü hırs bürümüş bir insan. ama ülkesi adına yaptıkları ve gözü kara kişiliği kendisine saygı duymamı sağlamıştır. kaldı ki şu anda yahudilerin yaptığı katliam göz önüne alınırsa o zaman yahudilere yaptıkları şu anda alkışlanacak cinsten. herkesin fikri kendinedir tabi ama benim bu adama sonsuz bir saygım var. eminim ki şu anda cehennemde yanıyordur ama eğer ki yahudi kesimlerinde olanlara ve yaptıklarına bakılırsa, hala içlerinden atamadıkları bir hırs var ki bunu ta o zamanlara bağlayabiliriz. buradan da şu sonuca varabiliriz. hitler zamanında iyi koymuş. belki biraz daha ileri gitse dünyanın tamamını ele geçirecekti ama o zamanlarda 2. dünya savaşını kazanan amerika'nın da şu anda yaptıkları ortada. eğer hitler kazansaydı halimiz ne olurdu bilmiyorum ama en azından böyle el altından sömürülmeyeceğimiz kesindi diyebilirim. her neyse dediğim gibi herkesin fikri kendine. ben bu adama hayranlık duymuyorum ama büyük bir saygı besliyorum. gerisi ne düşünür bilemem.
Yahudi halkı hakkında ki vizyonun ne kadar gerçek olduğu gün geçtikçe anlaşılan ve bu yüzden kötü bir karakter olsa da gerçek bir lider olduğu asla inkar edilemez bir lideri bilip de hayranlık duyan ezik olmayan şahıslardır.

Sonuna kadar destekliyorum...
Hitlerin yaptıklarının tamamına saygı duymak değildir,benim saygım. 1. Dünya Savaşından yenik çıkmış bir ülke ve tepesinde dönen akbabalar. ödeyemeyeceğinden fazla tazminat borçları ve onursuz bırakılmış bir alman halkı. hitler almanyayı yeniden yaratmış ve almanyayı,bismarc döneminde neyse aynı duruma getirmek istemiştir. ki sonuçta fazla büyüme ve amaçları doğrultusundaki adımları, 2. dünya savaşını getirmiştir. ayrıca hitlerin yahudi düşmanlığı da bence anlaşılabilir karşılanmalı. çünkü savaş sonrası dönemde alman halkı fakirlik ve açlık çekerken, yahudiler zenginleşmiş ve almanlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmışlardır. hitler de birçok almanın duygularından oluşan bir yahudi katili haline gelmiştir.
hitleri bu kadar yukarıya çıkaran aslında sadece kendi narsizmi ve ırkçılığı değildir. 1930 lar almanyasının aynasıdır. gerçek olan böyle bir adama hayranlık duyan şahısların kesinlikle eziklik duygusu içinde olduğudur.
çağdaş, modern ve hümanist biri olarak insanların sebepsiz öldürülmelerini hoş görmem düşünülemeyeceği gibi böyle bir düşüncenin kendi varlık sebebim ve dünya görüşümle de çelişeceği apaçık bir gerçektir.

lakin yöntemlerini beğenmesem de, hitler'in asli amacı olan üstün ve ari bir ırk oluşturma hedefi ise takdire şayandır.
adolf hitler in türk ırkını "aşağı ırk" "değersiz ırk" olarak gördüğünü bilmeyen şahıslardır. eğer savaş devam etseydi de türkiye´ye de girseydi hitler, auschwitz konusunda sırada biz vardık. sadece yahudileri değil, birçok "kara kafalı" milletten insanları gazladılar o "vernichtungslager - yoketme kampları" nda...
sadece onun kötü yanlarını ele alıp hayranlık besleyenler yanılgıya düşenlerdir ve acizlerdir.

fakat onun lider kişiliğini, istediğini elde edebilme kabiliyetini, hitabetini, gururunu ve kararlılığını göz önüne alıpta ona hayran olmamak elde mi?

hem. kötü şeyler yapmış olabilir fakat bunu yaparken kendi çıkarlarını düşünmedi. 6 milyon insan bir kişinin şahsi çıkarları için katledilemez.

insanlık adına gerçekten kötü şeyler son kez altını çiziyorum. ama o savunulan yahudiler şu an dünyanın a**na koyuyor ve 3. dünya savaşı için büyük hazırlık içerisindeler. dahası topraklarımız tehlikede.
hitler reyizin "öldürmediğim her yahudi", şu meşhur sözlerini gün gelir osmaniye, adana, urfa topraklarında anıp iç çekmeyiz umarım halkça.

çünkü çoğu cahil bilmez, osmaniye nin büyük bölümündeki toprakları israiloğulları parasını basıp satın almıştır. güneydoğu da bu toprak alımı, mardin-kızıltepe üzerindeki, ülkenin en verimli topraklarını satın alarak devam ettiriliyor. ya da bitirildi bile.. o toprağı ne mi yapıyorlar?

israil sahil şeridine döküp bakliyat ve tahıl ürünleri yetiştiriyorlar. bir güzel genetiğiyle oynanıp ekildiği toprak için biricik ürün olarak satıyorlar.

bu israile bok attırmayan, hitler e sempati duyanlara aciz diyenlerin topraklarındaki yöneticiler de o domateslerin tohumlarına ağırlığınca altın veriyor. bu dönen masalları, gerçeğe dayalı masalları da bilmesine rağmen gelip israillileri savunuyor.

yakın zamanda geminize saldırıp bir çok aileyi, türk-italyan-yunan bir çok aileyi babasız, annesiz bırakanlar, yardım gemisine askerlerle inip sopalı insanlara şu sizin counter strike oyununuzdaki 4-3 dediğiniz silahlarla dalanlar da israil askeridir. unuttunuz mu bebeğim?

sizin bakanınızı alçak koltuğa oturtup resmen ülkenizi, insanınızı aşağlayan da bunlar değil miydi a çocuğum?

senin o izlediğin filmleri ben de izledim canımın içi. la vita e bellayı da, schindler s list i de, the great dictator ü de, downfall ı da, hatta gerçekdışı olmasına rağmen inglorious basterdsı, üzerine raiders of the lost ark ı, casablanca yı da izledim..
seninle o izlediğimiz filmdeki insanların hayatları bireysele indirgenmiş. ve o filmler bize savaşın korkunç yüzünü gösteriyor. hitler in yaptıklarının insanlık dışı olan yanlarını. bunlar şu an filistinde oluyor, afganistan da oluyor, ırak ta oluyor, vietnam da, kore de, japonyada türkiyede de oldu. savaş böyle bir şey. allah tekrar başa vermesin diyeceğim ama..

o savunduğun israil gümbür gümbür geliyor güneyden!
siz savunun bu adamları...

not düşmek zorundayım. bunca yazıdan sonra hitler aşığı olduğumu düşüneceksiniz. ama hayır. sadece sempatim ve merakım var.
çöküş ü izlemeden kimse bu adam hakkında konuşmamalı. ne halt yediyse yedi ama milyonları kendine hayran bırakması, peşinden acıya sefalete sürüklemesi üstelik bunların hepsini halkın içinden çıkıp yapması takdir edilmeli.
bu benim kaderim demiş, tam 40 küsür suikastten kurtulduğunda, ben rüyam gerçek olmadan ölmeyeceğim demiş.
gururuna, inadına, doğru bildiğinden vazgeçmemesine şaşmamak elde değil.
lider doğdu lider öldü bu adam.
tarihe geçti ama çok acı..
yahudi olmayan her insanda bulunan antiseminist duyguları hortlatabilecek düşünce.
bi gazete çıkarma sevdasıyla yanıp tutuştuğumuz o günlerde hangi sayfaya ne koysak diye düşünürken tamam dedik. her hafta birini tanıtalım, siyası bir lider falan. ee bu hafta.. hitler dedi birisi "ama eleştirmeden tanıtalım" dedi "neden dedim ya neden eleştirmiyoruz adam yahudilerin soyunu kuruttu lan" dedim. adam bana dedi ki nolcak yani yahudiler üstün bi ırkmıydı.!'^^!'+........lan hayvan dünyada üstün ırk mı var?bu kadar hayranlıkta görmedim potansiyel hitlerler var ya çevremizde.
stalin'e hayranlık duyan cahiller kadar aciz değillerdir.