bugün

alışık olmayan bir kişiyi şekilden şekile sokma kapasitesine sahip yiyecek.
kısırın yanına çok yakışan turşu, yalnız ağızdaki yangını söndürmek için arada domates yenmesi uygun olur.
burundan alev fışkırması hissettiren hede.
acı yemekten dili tenekeleşmiş acısız yemeklerden tat alamayan insanların vazgeçemedikleri yiyecektir.
çok güzel bir acı biber turşusu çeşidi için (bkz: jalapeno)
alakalı olarak;

(bkz: allah kimseyi basurla terbiye etmesin)
yerken iki kere düşünülmesi gereklidir... birinci sebep: yerken ağzınızi ve midenizi ızdıraplara sokar. ikinci sebep: çıkarırken nereleriniz yanar hayal edin.
sonu çeper sızlamasıdır.
hemoroid sebebi.
yeme olayına mazoşist bir boyut katan yiyecek.
kuru fasulyenin yanında mükemmel giden, yeme kapasitesini ikiye katlayan yiyecek.
alakalı olarak

(bkz: her girişin bir çıkışı vardır)
(bkz: gümrükte sorun var gümrükte)
sürekli tüketildiğinde, metabolizmayı hızlandırır, yağ yakar, zayıflatır.
mideyi sağlamlaştırır, mide kramplarını azaltır. bağırsaklardaki bilumum asalak ve parazitin canına okur, hepsini temizler. kabızlığı giderir, sık sık tuvalete çıkartır. ilk başlarda ağızda uyuşukluk yaratır ama alışınca yemesi zevklidir. özellikle sivri olanları * daha acıdır ve daha güzeldir. dürümcülerde verilen küçük tombul arnavut biberi acı sayılmaz. başlangıç olarak acıya alışana kadar kullanılabilir. tek kötü tarafı, bağımlılık yapar, müdavimi olduktan sonra herhangi bir yerde yemek yerken, fellik fellik acı biber ararsınız. öyle ki biber olmadan yemek tatsız tuzsuz gibi gelir. giderek acı eşiğiniz yükselir. örneğin pulbiberin tadı tatlı gibi gelmeye başlar. bir de neticede turşu olduğundan bol bol su içirir. etli taze fasulye, türlü gibi sebzeli yemeklerin yanında harika gider. ve sofrada acı biber varsa ya yoğurt ya kola mutlaka olsun, acısını birazcık keser. *
işkembe çorbasının yanına en çok yakışandır. bağımılılık yapar.
berrak marka olanı içlerinde en iyisidir.
(bkz: berrak acı biber turşusu)
(bkz: olsa da yesek)
(bkz: red hot chili peppers)
girişi güzel çıkışı alevli olan turşudur.
yerken iyi güzelde son aşamada bünyeyi kötü zorlayan gıda. sadece malum işi yaparken yaksa yine iyi. çıktıktan sonra 1 saate yakın yanmaya devam eder.
acı olduğu bilindiği halde sapıkça bir iç güdü ile yenmeye devam edilen turşudur. insan her defasında " bir daha yersem ne olayım? " diyip yer mi bunlardan? üzerine limon ve tuz ekleyince gayet lezzetli olan turşu çeşididir ayrıca.
en sevdiğim çerezdir...
daha geçen gün yiye yiye mide kramplarından geberiyorudum...
bida töbee dedim ama , yoğurt yesem bile yanında yiyorum

ayrıca nohutlu - tavuklu pilavın yanında şahane *
candır, ciğerdir.
yerken güzel olup cıkarması bela olandır.
hilelisi ciddi sağlık sorunlarına yol açan, güvenilmeyen yerden alınmaması gereken yiyecek türü.
acı yiyemeyen bir insan olarak her seferinde yanımda kütür kütür yiyenlere özenmişimdir. ama küçük bi ısırıkta bile beni mahveden minik turşudur. hiç benim kalemim değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar