bugün

hiçbir konuda destek olmamasıyla, dertleşmek, paylaşmak nedir bilmeyip, yanına gidip konuşmayı denediğinizde şerefsizliği tutup, yüzünü dönüp, bilgisayardan başını kaldırmamasıyla, tişörtünü giydik diye demedik laf bırakmamasıyla varolunan durum.
kardeşin şerefsiz olması durumu vardır ki dahada içler acısıdır. büyük çocuk olarak her şey sizin üstünüze kalır herşeyin ceremesini siz çekersiniz dememe sebep olan durum.
bi de ortanca kardeş vardır, tam ibnedir.
yaradılıştan gelir.
arabaya bir kere bindirmez, gezdirmez, dolaştırmaz. ne kadar gereksiz arkadaşı varsa toplar, yer, içer, sıçar, para harcar, arabaya gezdirir. "gel kardeşim beraber dolaşalım" demez. eskisi gibi olmaz hiç bir zaman. beraber atarioynadığımız günler uzaktır artık. oturup 10 dakika konuşamazsın, vakit bulamazsın, vakit bulsan bile artık konuşacak bir mevzunuz yoktur. anca birbirinize küfür edersiniz. hep kardeşinin ezik, hatalı ve yanlış yerlerini bulup o konularda üstüne gidip dalga geçer. böyle bir şerefsizdir işte.

edit: o bindiği araba kardeşe geçtiği zaman şerefsizlik nedir anlaşılacak. *
(bkz: tek çocuk olmak) *
'' ... kardesin bilmez, el oğlu bilir'' türküsünün, entry baslıgı yapılmıs halidir.
kardeşin şerefsiz olması daha acıdır. bütün dertlerine koştuğunuz, gözünüzden sakındığınız, mahalle kavgalarında ona elini süren birini gördüğünüzde aslan kesildiğiniz, hayata atılma aşamasında yaptığı hataları ''olur geçer bunlar'' diyerek maddi/manevi savuşturduğunuz, hayata atıldıktan sonra da hep yanında olacağınıza dair söz verdiğiniz kardeşiniz; kendini bir bok sanmaya başlayıp ''sen kimsin ya!'' dediği anda lanetler okumaya başladığınız gün, dünya üzerinde ''şerefsizliğin'' daniskası ile başbaşa kalmak ve uğranılan büyük hayal kırıklığı sonucu güven duygunuzda bir çentik daha açılması ile son bulan olaylar silsilesidir.
(bkz: bir sor neden)
(bkz: kucuklerde saygi denen bir seyin kalmamasi)
abinin banka hortumlaması halinde olabilecek durum.
kardeşin şerefsiz olmasından daha kötü değildir. borc vereceğim diye söz verir, işlerinizi o na göre ayarlarsınız. bi de bakarsınız ki kardeş kaybolmuş. işte böyle şerefsiz kardeşlerde vardır ki bu başlığı açarlar.
edit: başlığı başımıza takıyoduk lan unuttum.
hayatı boyunca kardeşine nasılsın demeyen, dertlerini paylaşmayan, her seferinde abisiyle konuşmak isteyen kardeşe, siktir çeken abidir. paraları yollularla yiyen abiye destek çıkmayan kardeş şerefsiz olur sonra. kardeşe en büyük iyilik olarak sadece yıllar evvel bir bayram çikolatası veren abiye hayranlık duymamız beklenir. ailenin de etkisi büyüktür. o senin abin, atan diyerek bir yerleri kaldırılınca bende bu salakla mı takılıcam diyerek kardeş kaale alınmaz.
en şerefsizi öz kardeşine tecavüz edenidir.

o iti gördüm, görmez olaydım da, buraya da yazmayaydım.

işim gereği böyle orospu çocuklarını arada görüyorum.
hakaret davasının konusunu okuyuncaya kadar sıradandı bu davada. konu; bu itin eniştesine yazdığı mektup içeriğindeki hakaret. e olabilir normaldir demeyin, değildi..

orospu çocuğu bundan yıllar önce öz kardeşine tecavüz etmiş, olay, dava açılmadan, adliyeye intikal etmeden bir şekilde kapatılmış. yıllar sonra eniştesiyle kavga yapan bu domuz, eniştesine yazdığı mektupta "senin altındaki karıyı şöyle yaptım, böyle yaptım" diye sıralamış ve eniştesine göndermiş.

işte budur en büyük şerefsiz abi..
her şeyde kendini ön plana çıkarmaya çalışması kardeşini sürekli kıskanması, düşürmeye çalışması gib pis politikalarından dolayı olur. abi sen şerefsizsin.
Gündüz vakti disari cikmama izin vermedigi halde beni aksam isten almak yerine sevgilisini isten almayi tercih eden abi.
ilkokulda çok hoşuma giden bir nevresim takımı için para biriktiriyorum. isviçre bankaları gibi güvenlikli bir kumbaram var. içine her gün belli bir miktarda para atıyorum..

okulda abimden para istiyorum hemen veriyor. yanıma geliyor, "git kantinden kendine ve arkadaşlarına bir şeyler al, parasını ben veririm" diyor. ulan gel zaman git zaman abim artık benden para ister oldu.

bi gün evde kumbaraya para atacağım zaman çok nahoş bir ses geldi. hemen anahtarı buldum, kumbarayı açtım. içinde sadece biraz önce attığım para vardı. ibneee.

sen gel, kumbaranın arkasındaki menteşe demirini cerrah gibi çıkar. barnah izi bırakmadan kumbarayı hortumla. haha. anneme söyledim tabi ben bu şerefsizi. en son gördüğümde gözümün önünden bir oklava geçti.
(bkz: abi ye orospu çocuğu demek)

görsel
Bence sen varsın ve öylesine yazıyorsun.

Edit: ulan okudum ben bunu bi de.