bugün

yardımsever türk insanına epey pahalıya patlayacak bir konuktur. kendisine aşti aktarmalı uzay bileti alınıp yolcu edilir. ananeler yaşatılır.
gitar çalmayı bilmeyen uzaylıdır.
kusura bakma be güzelim ama senin gibilerden burda çok deyip gönderilmelidir.
çay ısmarlamak gerekir. üşümüştür garip.
kendisine metro turizmden bilet alınır. Amk metrosu uzaya da gidiyordur.
District 9 gibi filmlerde karşımıza çıkan uzaylıdır. Ama söyledikleri bu kadar anlaşılır bir dilde olmaz.
(bkz: district 9)
zavallıdır. garibandır. hemen bir inşaat işi falan yaptırın. işporta işi de yapabilir. kısa bir süre sonra oraya yerleşir. on on iki çocuk yapar. artık burası uzaylının. abiye yol göründü. acırsan acınacak hale gelirsin abi.
türkiye'de ise, yani bu uzaylı kardeşimizin yolu türkiye'ye düşmüşse, o artık türk'tür. memleketi burasıdır onun, bu da böyle biline. zaten kendisi de iki güne kalmaz çaya alışır, çay içmeye başlar.
(bkz: görev tamamlandı)*
arabayla bırakılarak gönlü alınır. ne yani sizin arabanız uzaya gidemiyorsa ben ne yapiyim.
besini petrol ve petrol ürünleriyse petrolün bol ve ucuz olduğu bir ülkeye bilet alınabilir. daha kolay olacaktır. yada nasa'ya verip kurtulmak dururken niye uzaya geri yollayalım adamı. kaybolur uzayda mk. *
hemşerim memleket nireydi senin, sorusuyla karşılaşacak olan uzaylıdır.
bir gece evinde misafir efilip sabah selametle uzaya gonderilen uzaylidir.
Tırcılara otostop çekerse tecavüze uğraması muhtemel uzaylıdır.
gözümden bir damla yaş düşerken aklıma sen geldin e.t.
Nazım Hikmet memleket, memleket Nazım Hikmet 
Kafiye için yazmadım, hasret sana memleket.

Dizelerini akıllara getirmiştir.
Havadan Ka-fa 1500 geçerken otostop çekmesi gereken uzaylı.
e bi kebap ısmarlarız insanlık ölmedi ya.
o uzayli otostopla gitmek zorunda kalir.
bizim ulkede de uzayli falan demezler tecavuz ederler.
sen milyonlarca isik yılı yolu katet gel, comaristanda tecavuze ugra.
(bkz: e t)

görsel
bir liran var mı abi diye yanınıza yaklaşmasından daha iyidir.
karnını bir güzel doyurup, cebine 3 5 uzaylı kronu konularak misafir edildikten sonra yollanmalıdır. Anadolu halkımızın samimiyeti karşısında adeta dumur olacaktır uzaylı kardeşimiz.
Aslen Mardin'li yada urfalı olma olasılığı yüksek olan uzaylı.
(bkz: District 9)
eğer kısa süre içinde ülkemizi terketmezse ırzına geçilmesi an meselesi olan uzaylıdır. tek temennim başına birşey gelmeden sınırlarımızdan ayrılmasıdır. (bkz: barışın gelini) (bkz: pippa bacca)
Bir keresinde hastane bahçesinde denk geldim. Benim en zayıf anımda 2 genç kız Sakarya'ya gitmemiz lazım burada kaldık diyerek beni etkiledikler ve 30 lira verdim onlara. Daha sonra tekrar otoparka döndüğümde aynı ajitasyonla başkalarından da para istediklerini gördükten sonra verdiğim 30 lirayı geri alıp polis çağırma tehdidi ile dolandırıcı kalktakları oradan uzaklaştırdığım olaya denk bir olayın bir benzeri.