bugün

gerçek ismi Giuseppina Pasqualino di Marineo olan, sanat dünyasında pippa bacca diye bilinen, 33 yaşında, milano'dan beyrut'a kadar yürümek isteyen bir ablamızdı.

ablamızdı diyorum, çünki gebze yakınlarında iken, kendisinden bir daha haber alınamamış.

önemli iki ayrıntı var; ablamız gelinlikli ve otostop çekiyormuş!

edit: arabesk filmine güldük, ama bu film içimizi kararttı...keşke film olsaydı!
(bkz: gösterelim anam) * *

edit; bu ne arkadaş ya. aynı anda herkesin aklına bu mu gelir. ne meaklıymışız göstermeye, şimdi farkettim.
Dün geceki haber bültenlerinde, arabesk filmi eşliğinde sunulmuş olan haberdir.Hatta daha ileri gidip kamyoncularla ropörtajlar yapılmıştır.
italyan sanatçı, gelinlikle italya'dan beyrut'a ulaşmak için yola çıkan bunu otostop çekerek yapmayı planlayan sanatçı. daha doğrusu sanatçıydı..
gebze yakınlarında kaybolduğu haberi geldi bir kaç gün önce, şimdi de gebze yakınlarında cesetinin bulunduğunu öğrendik.
nasıl bir ülkede nasıl insanlarla yaşıyoruz biz?

barış için çıktığı yolculuğunu tamamlayamadı..

edit:imla
tecavüz edilerek öldürülmüş, bu ülke de yaşadığıma utandım.
insanın ülkesinden utandığı zamanlar olur mu? Olur. Bu hiç de öyle münferit bir olay değildir. Yılbaşında turistleri taciz edenler de akla geldikçe yetiştirilme tarzında, eğitimde ve kültürde bir yanlışlık olduğu düşünülebilir. Üstelik hep bunların kişisel olaylar olduğuna vurgu yaparak kendimizi kandırıyor ve bür sonraki rezalet için zemin hazırlıyoruz.
kelimeler bogazimda dugumleniyor. saat 2:00 gibi tam yatmak uzereyken, son bir kez haber okumak istedim, ntvmsnbc.com sitesini actim, evet tam karsimda yaziyordu: "italyan gelin ölü bulundu". evet, bundan korkuyordum, hem de cok. Ne yapacagımı bilemedim, midemin bulandıgını hissettim. Tiksindim insanlıktan. iyimser düşünüyordum, bu kadar insanlıktan cıkmış kişilerin hala yaşadıgına inanmak istemiyordum belki. Tek başıma gece yarısı taksim'den geldiğim günleri düşündüm, korktum, ne cesaretmiş dedim.

Düşünüyorum da, bu halti yiyen insanlıktan çıkmış yaratık, dünyaya faydalı olabilir mi, bu kişiden beklenilen birşey olabilir mi, hayır! idam cezası gereklidir, bu kişiler ölmelidir, neden yaşasın, nedir yani? insan olma hakkı mı, özgürlüğü mü? Bırakın...
ha siktir ya. gel de küfretme. ne uğruyorsun be abla buraya. gerçi nereden bileceksin. haberin yok ki içimizdeki orospu çocuklarından. bilsen hiç uğrar mıydın?

şimdi, ''bu olay münferit olaydır, bir piçin yediği boku bütün ülkeye mal etmeyelim'' yalanlarını geçelim arkadaşlar. amına koyim bir değil, iki değil. böyle bir sürü olay yaşadık. bu orospu çocuğu bu kadına tecavüz ettiyse, diğer bir orospu çocuğu yılbaşında turistleri taciz etti. başka bir orospu çocuğu sokak başında sevgilimize, kardeşimize laf attı. başka biri döndü yanındaki arkadaşına ''ulan şunun göte bak, ne sikerim'' dedi. ne farkları var bunların birbirlerinden. hepsi aynı nazarımda. hepsi orospu çocuğu. değil mi arkadaş? yalan mı?

bir de gurur duyarız. vay be biz şöyleyiz. biz böyleyiz diye. kusura bakma adamım, biz hiç bi sikim değiliz...

edit: bu kadar küfürlü bir entry girdiğim için tüm sözlükten özür dilerim...
büyük bir ironinin kurbanı.
barış için, savaşa hayır demek için yola çıkıp barış götürmek istediğin memleketlerde öl. çok ironik. bu memleketlerde neden barış olmadığının bir nedenini çok kötü bir yolla öğrenmiş. böyle olduğunu bilseydi yine de yapar mıydı?
hakikaten büyük bir ironi, filmi çekilmeli, kitapları yazılmalı. yazılmalı ki ne zıkkım olduğumuzu elalem görsün de kendini paralamasın barış diye boşu boşuna.

barış ha?
"gerçekten arzulanmaya değer barış, insanın kendisiyle sürdürdüğü fikir savaşıdır." (joseph beuys)
hani insan, hani fikir?!
bu olay bence tarihte yazılmış en iyi trajediye ilham kaynağı olacak kadar anlam yüklü. çok yazık.
Bu elim ve vahim olay karşısında gerçekten edecek küfür; Diyecek söz, sözcük bulamıyorum. Gerçi elden başka ne gelebiliyor ki. Bu Türkiye'nin Dünyadaki imajını zedeleyen ne ilk, ne de sonuncu olay. En basitinden hatırlarsınız, her yılbaşı gecesi Taksim'de gördüğümüz malum görüntüler ve sanki başarılı bir şey yapmışçasına kameralara sırıtan mahlûkatlar. Bu kadar olandan sonra kendi şahsi fikrim olarak şunu söyleyeceğim; yurt dışında yaşayan birisi olsam sittin sene Türkiye'ye gelmem, gidene de engel olurum. Dünya'nın önde gelen önemli federasyonlarındaki kişiler yerinde de olsam; Expo 2015, Avrupa Basketbol Şampiyonası, efendime söyleyeyim Dünya Yüzme Şampiyonası da neymiş ? En dandik organizasyonu dahi Türkiye'de yaptırmam.
Sonra şu niye böyle oluyor, neden böyle diye soruyorlar. Böyle insanların yaşadığı ülkeye her şey mubah arkadaş.
Hele Türkiye'nin Avrupa Birliği Üyelik Süreci mi ? Ha Ha, o da ne ?
gelinlik yolculuğu adı verilen proje sürdüğü müddetçe üzerlerindeki beyaz gelinliği yıkamayacaklardı. gelinliğin üzerindeki lekeler, yakın tarihleri savaş ve iç savaşlarla geçen ülkelerin izlerini taşıyacaklardı. *
en iğrenç lekeyi o gelinliğe süren bir yaratıkla aynı havayı solumanın verdiği hırsla haklı bir küfür savurmak varken etrafa, susup utancımız içinde boğulmamız gerekliliğini bize hatırlatan gelinlikli kız. aklı ..kinden çok az çalışan bir millet olduğumuz gerçeği ile karşımızda işte. hani diyordum belki bir şeyler düzeltir şu aptalca gidişi. bu milletin insanlıktan zerre haberi olmadığını bir kez daha acı da olsa görmemi sağlayan barış yolcusu. affet bizi "pippa bacca" hem bir türk, hem bir erkek olarak.
tanım: barış şehidi.

bizler daha önce de gördük bu tarz olayları. taksim meydanında bi tarafları avuçlanan turistleri gördük, 13-14 yaşında, kapısının önünde ip atlarken kaçırılıp tecavüz edilerek öldürülen çocukları gördük, doğu'yu eğitmek gibi kutsal bir görev için oraya yerleşen ve mesleğinin ilk günlerinde, eğitmek için gittiği insanlardan birinin tecavüzüne uğrayan öğretmenler gördük. biz * bunları her gün görüyoruz; otobüse bindiğimizde ağızlardan akan salyalardan midemiz bulanıyo, gece 21.00 dan sonra eve girmemiz gerektiğinde sokakta, minibüste vb. bulunduğumuz her dakika içimiz hopluyo.... biz bunları her gün yaşıyoruz.

bu olay, bu ülkede doyurulmak bilmeyen bir cinsel açlığın varlığını gösteriyor.

"bir hayvan oğlu hayvanın yaptığı iğrençlik tüm ülkeye mal edilmemeli" (!) sen gel bunu, pippa bacca'nın ailesine anlat, sen gel bunu yılbaşında bi tarafları avuçlanan, o hayvanların elinden zor kurtulan turistlere anlat, sen gel bi de bunu ağrı'da badana yapmak için evine çağırdığı kodumun çocukları tarafından tecavüze uğrayan türk öğretmen kızımıza ve ailesine anlat...
Bütün haftasonumu skip atacak bir habere konu olmuş insan. yapanların acı çekerek, yavaş yavaş, yalvara yalvara ölmelerini diliyorum.

doğa olarak dünyanın en güzel fakat beşer olarak kişi başına düşen or*spu çocuğu, sapık, vatan için kurşun sıktığını sanan a*cıkağızlı, kıt beyinli yüzdesinde hemen hemen birinci sırada olmaktan derin üzüntü duyuyorum.

ailesinden ben utanıyorum, ben özür diliyorum.
Üzerinde gelinliği ile otostop yaparak barış turuna çıkan, gebze'ye kadar gelmeyi başarabilen, ancak gebze'de tecavüz edilerek öldürülen, sonra da gömülen italyan kadını.

Uzun uzun yazmaya gerek yok.

Her zaman söylediğimiz gibi, türkiye bitmiştir, türk halkı diye birşey kalmamıştır.

Son çırpınışlar bunlar.

Gerisi hikaye...
bu ülkede 17 aylık bebeğe tecavüz ediliyor. annelerin boğazı kesiliyor.sürekli orası burası bombalanıyor, ve hala hiç birşey yapılmıyor. yakalananlar bile bir-kaç yıl içerde tatil yapıp çıkıyorlar. barış için yola çıkan bu kadın şerefsizin teki yüzünden hem gurursuzca tecavüz ediliyor ve sonra öldürülüyor. bunların hesabını kim vericek çok merak ediyorum. her zaman dediğim gibi,"yaşamayı haketmeyenler bu dünyada tutulmamalı".
(bkz: idam geri gelsin kampanyasi)
(bkz: insan olmaktan utanılan anlar)
idam geri gelsin diyenlerin insan hayatının değerini yok ederek daha nice pippa bacca'ların katlini yaratacaklarını bilmemeleri ne hazin. kendisi barış için, hümanizm için yola düşmüş kadının, öldürülüp, öldürüldüğü yerdeki insanlarda tersi fikirler oluşturması ne acı.

idam geri gelsin demek, yeri geldi mi birilerinin öldürülmelerinin hak olduğu fikrini yaygınlaştırmak demektir. bazı insanların öldürülebilir olduğu fikri yaygınlaşınca herkese göre o öldürülebilir insan kategorileri farklılık gösterecektir. pippa'nın katillerine (tamam sadece bi kişi ama eğer tesadüfen o kişiyle karşılaşmasaydı mutlaka pippa'yı öldürecek başka biri daha çıkardı) göre de belki gavur ve cehennemlik bi karının öldürülmesinde bi sorun olmayacaktır.

zor biraz anlamak evet, kasmak gerekiyor azıcık.
mastürbasyon yaparak alacağı sadece 3 saniyelik zevk uğruna, bir kadına hayvanca saldırıp tecavüz etmiş, yetinmemiş boğazlayıp öldürmüş, ölmüş yüzüne baka baka, yanında toprağı kazıp gömmüş bir yaratık için idam geri gelsin denilemezmiş.

böyle dersek öldürülebilir insan kategorileri farklılık gösterirmiş. bunu anlamamız için kasmamız gerekiyormuş.

yapan adam 10 yıl sonra içerden çıktığında, umarım sana bulaşmaz da sen bir yerlerini kasmak zorunda kalmazsın.

gerçi ben idam geri gelsin demiyorum. acı çekerek, yavaş yavaş, yalvara yalvara ölsün diyorum. akşam oturup anlamak için kasacağım sonra.

ekşi sözlükten yüzeysel bir hümanizm dersi almış, aynı şey bir yakınının başına gelse yapanın kanını içmek isteyecek, tatlı su hümanistleri kasıp kasıp öğrenmiş nasıl olsa. bir telefon açarız bize de öğretirler.
(bkz: insan olmaya lanet etmek)
idam geri gelirse katiller artar diyen entel dantellerin kemiklerini sızlattığı kadındır.

Ayrıca, bu kadının hiç mi suçu yok diyen aklı evvelerin de ne yapmak istediğini anlayamadığı kadındır.

Suçu yok.

Tecavüze uğrayan yüzlerce türk kadını, kızı gibi suçu yok.

Eğer ortada bir tehlike varsa ve bu biliniyorsa, bu tehli sebebiyle zarar görmüş insanda suç aramak medeniyetsizliktir, insanlık dışıdır.

Tehlike varsa, bunu yok etmek toplumun görevidir.

Ne yapalım yani, türkiye'nin o bölgesini kurtarılmış bölge mi ilan edelim? Millet girip de tecavüze uğramasın diye karantinaya mı alalım?

Tartışılması dahi insanlık suçudur.

Türkiye temizlenmelidir, Türkiye'deki beyinler temizlenmelidir.

Ya temizlenmeli, ya da yok edilmeli...
nedense beni hiç şaşırtmadı bu olay.kaybolduğu haberini ilk duyduğumda aklıma gelen ne yazıkki doğru çıktı.çünkü bu ülke bu kapasitede orospu çocukları ile dolu.
ülkem benim.
sikinin derdine düşmüş yaratıklar tarafından yaşama hakkı elinden alınan italyan sanatçı. gelinliğine bu ülkede kan düşmüş. haberi okuyunca ayaz kesti oda, gözlerim karardı. ne söylesek boş. gerçi bunun için söylenecek pek birşey de bulamıyoruz ya.
Hayalleriyle uçup giden barış güvercini."barış" adına verilmiş en acı cevaptır kendisi.Umut ettiği barışı öteki dünyada bulmasını umut ettiğim insan.Toprağı bol olsun.
kendisine tecavüz edip de öldürene/öldürenlere tecavüz edip de öldürmek isterdim.

(bkz: barbarım değil mi)
(bkz: demokrasi adı altında insan olduğumuzu unuttuk)
Son haberlere gore tecavuz edildikten sonra oldurulmustur.savas magduru ulkelere dikkat cekmek icin yaptigi gelinlikle italyadan,beyruta gitme eylemi ise gebzede son bulmustur.bu olay munferit bir olay olarak kabul edilse bile,ulkemizde ekonomiden,turbandan,anayasadan daga ciddi sorunlarin oldugunuda gosterir,bu ilk degildir,sonda olmayacaktir.en azindan her firsatta ahlakina bok attigmiz,bizim orf ve adetlerimize zarar verecegini dusundugumuz avrupa'da bile bunlar turkiye'de oldugu gibi gunluk siradan olay degildir.
güncel Önemli Başlıklar