bugün

(bkz: chiquitita)
(bkz: under attack)
(bkz: head over heels)
(bkz: super trouper)
(bkz: dancing queen)
(bkz: take a chance on me)
(bkz: money money money)
(bkz: gimme gimme gimme)
(bkz: fernando)
(bkz: voules vouz)
(bkz: waterloo)
(bkz: mamma mia)
(bkz: s o s)
(bkz: one of us)
(bkz: thank you for the music)
(bkz: the day before you came)
(bkz: the winner takes it all)
(bkz: i do i do i do)
The winner takes it all adli parcalari mukemmeldir. Piyanoda calinica duygu seli olabilir.
Bu sene başlarında bir araya gelerek nostalji yaşatan isveçli grup. Grup ismi üye isimlerinin baş harflerinden oluşmaktadır. 70'li yılların unutulmazları arasındadır. Babam halen daha mırıldanır atmasyon sözlerle.
ibranice'de baba anlamına gelir.
gelmiş geçmiş en eğlenceli grup, 70lerde annemgil abbayla coşuyormuş, şimdinin... şimdi bile onlar gibisi yokmuş yav, neyse. ben hala seviyorum, eğlencesine dinliyorum, tavsiye de ediyorum.

(bkz: dancing queen)
tersten okununca da aynıdır. düz okununca da aynıdır. soldan okursanız da aynıdır. sağdan okursanız da. bu arada ;

(bkz: money money money)
ABBA grubunun orijinal üyeleri Agnetha Fältskog ve Anni-Frid Lyngstadın önderliğindeki ABBA the Show sahnede yaklaşık 30 kişilik dev bir orkestra ve hayranlık uyandıran showları ile ilk kez istanbulda olacak.

13 Aralıkta Haliç Kongre Merkezinnde sahne alacak olan bu önemli showda Londra Uluslararası Senfoni Orkestrasından 30 sanatçı gösteriye eşlik edecek.
ismini, üyelerinin baş harflerinden alan 1972-1982 yılları arasında popüler olmuş isveçli pop müzik grubudur.

(bkz: agnetha faltskog)
(bkz: björn ulvaeus)
(bkz: benny andersson)
(bkz: anni frid lyngstad)

gimme gimme gimme isimli parçası insanı coşturur.
Gelmiş geçmiş en iyi müzik gruplarından biri.
zirvedeyken dağılmaları, halen onları şuan liste başı yapmaya yetmekte.*
Ülkemizde en bilinen eski yabanci guruplardandir.
yıllanmış şarap gibi olan grup, * şarkıları her dinlediğinizde ayrı bir zevk alıyorsunuz.
dancing queen şarkısı güzel olan isveçli müzik grubudur.
ana dilleri ingilizce olmadığı halde,bana göre dünyanın en iyi ingilizce şarkılarının sahibi isveçli grup. bazı şarkıları insanı coşturabilir,içini kıpır kıpır eder (take a chance on me,waterloo). bazıları alır götürür (dancing queen,knowing me knowing you). bazısı da ağlatır (the winner takes it all). yumuşak,saf müziği özleyenlere tavsiye edilir.
frank sinatra'yı müziğin tanrısı kabul edenler için ikinci peygamber.

ilki için:

(bkz: the beatles)