bugün

hasan sas in soguk alginligi nedeniyle kullandigi,daha sonra icinde enerji verici madde oldugu test sonucu anlasilip doping cezasi almasina neden olan ilac.
SOĞUK ALGINLIĞI ENFEKSiYONLARINDA KULLANILan bilim'in bir ilacı
doping yapan sporcuların 1 numaralı bahanesi olan zavallı ilaç.
girip için çok etkili olan ama karacigerde aşırı bi rahatsızlık yaratan esrara baglı olan kişilerin hapın ortadan ikiye ayırıp içindeki tozu kullandıgı için doktorlar tarafından yasaklanan ve piyasadan kaldırılması söz konusu olan ilaç.
(bkz: aferin)
(bkz: pekiyi)
karaciğer ve böbrek fonksiyonları bozuk olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.
alkollü içkiler ve sedatif ilaçlar ile bir arada alınmamalıdır.
motorlu taşıt kullananlar, motorlu makinelerde çalışanlar, yüksek yerlerde iş görenler ve fazla zihinsel faaliyet gösterenler sedasyon açısından bilgi edinmelidirler.
doktor tarafından önerilmedikçe hamile kadınlar kullanmamalıdırlar. aynı durum emziren anneler için de geçerlidir.
alkol ve antidepresanların etkisini artırır.
doz aşımı durumunda (gerçi dozu aşan kişi kafası kıyak olacağından durumdan hiç rahatsız olmayacaktır ama) siz yine de kusturunuz hatta bir-iki şarjör falan çaktıysa siz iyisi mi hemen gidip midesini yıkatınız. (ben bunların belki kafa yapar diye bir-iki tüp diş macunu yiyenlerini biliyorum. şaka değil, bu salaklardan biri arkadaşımdı -r üstelik)
bir donem avrupa'da yasaklanmı$ ilaçtır.
soğuk algınlığına bire-bir gelen ilaç. uyku ve terleme yapıyor insanda.
doz aşımından yararlanılan ilaçlardan birisi. tantum gibi narkotik amaçla abuse edilmektedir. zararlıdır.
bağımlılık yapması sebebiyle, reçeteleri kontrol altına alınmıştır.

buna benzer diğer ilaçlar ise; sudafed, actifed, benical cold vs. muadilleri.
Uyku hali getirdiği muhakkak ilaç , günde 3 tane yazılırsa sabah bunu içip işe gitmek öyle zordur ki.
kodein içerdiği için illegal kullanıma açık, ağrı kesici özeliği için kullananın da pek nadir olduğu söylenen ilaç.
içerisinde kodein bulunduğundan, eczaneden iki ya da üç kutu alınamayan ilaç.
arif erdem'de yine bu ilaç yüzünden doping cezası almıştır.
bunun ford versiyonunun ağır gelir diye yarısını kırarak içtiğimde ( ki denizin ortasın da bundan başka alternatifim yokken karaya en az 6 saat uzaklıktayken mecbur kalıyorsunuz dostlar ) totalde yarım doz da 30 dakika içerisinde ne ateş bıraktı ne burun akıntısı ne ağrı sızı. hatta bir ara yatı durdurup denize girelim dedik. bende atlayıverdim. uyku falan da yapmıyor.
görsel
çok etkili bir ağrı kesici ve soğuk algınlığı ilacı'dır.
1 bardak su ile 2 adet içildikten sonra aşırı uyku yapan grip hapı. dinlendiriyor. yani uyutuyor. böylece hastalıktan kurtulma evren başlamış oluyor.
şahane uyku yapıyor. deliksiz uyutuyor. için içirin. *
Hadi uyku yapması neyse de burun akıntısını geçiriyor mu arttırıyor mu, bir türlü anlaşılamayan ilaç. Hep farklı bir etki yapıyor.
30 dakika bir tane salladığım ilaçtır. tanrı oldum uçuyorum ama baş ağrım geçmedi. ah şu kodein..
Aaaaferin yine hasta olmuşsun ilacı.
Katarin benzeri ilaçtır.
Kafası çok başka olan ilaç.
Bazı durumlarda ağır gelebilir. (benim için şu an örnek olabilir)
Sudafed'imi özledim. O toparlıyordu beni. Bu sızdırıp sızdırıp uyandırıyor.