bugün

an itibariyle olan durumdur. kendisi tahliye olmuştur.
4 yıl 277 günün hesabını çatır çatır alacağı günün gelmesidir.
adaletin geç de olsa tecellisidir ama, göt kılı yavşakları üzmüştür.

bu kararı eleştiren yavşaklar, mustafa balbay'ın içeride tutulması gereği hakkında geçerli bir sebep söyleyebilir mi?
türkiye adına umut verici bir gelişmedir.
ak koyunların üzüntüden dertli dertli melemesine neden olan olay.
adalet ve kalkınma partisinin adaletidir. 5 yıl sonra tecelli eder. 5 yılın hesabını kim verecek.
hukukun üstünlüğünün ne anlama geldiğini dahi bilmeyenlerce eleştirilen karar.

hukuk fakültesinde, ceza muhakemesi dersinde ilk öğretilen kavramlardandır: tutukluluk bir ceza değil, tedbirdir. anayasa tarafından güvence altına alınmıştır. avrupa insan hakları sözleşmesi'nin 6.maddesinde uzun tutukluluk halinin adil yargılanma hakkını ihlal edeceği belirtilmiştir. türkiye, uzun tutukluluk yüzünden avrupa insan hakları mahmesi'nce hüküm giymiştir.

açık ve net bir şey söyleyelim: hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız, hukukçuların bağımsızlığını sağlayın. ideolojilerinizi çatıştıracağınız en son mecra hukuk olmalıdır. hakimleri, savcıları ideolojilerine göre atar, avukatları da bu ideolejilere göre beslerseniz ortaya adalet değil, yıkım çıkacaktır.

geç de olsa adalet yerini bulmuş ve tahliye edilmiştir.
allah'a şükürler olsundur.
şakirtlerin götünden kan alan karar. hoş geldin güzel insan aramıza tekrar
Bu davayla balbay durumundaki butun ergenekon hukumlulerin tahliyesi gereklidir. Umarım emsal niteliğinde bir tahliye olur.
hayırlısı olsun. doğru ya da yanlış. kazanan ülkemiz olsun gerisi hiç önemli değil benim için. inşallah hayırlı olan budur.
şayet iktidarda chp olsaydı balbay menderes in akıbetine uğrardı.
öncelikler hayırlı olsun. yıllardır boşu boşuna dört duvar arasında yaşamaktaydı, Balbay özgür artık.
4 yıl 277 gün sonra gelen özgürlük... Yönetime hakim şarlatanlar nedeniyle bir insandan ve onun ailesinden çalınan 4 yıl 277 gün... Geçmiş olsun Mustafa Balbay.
Kara koyunlulari sevindiren olay.
sonunda adalet yerini bulmuştur...
siyasi bir kararla içeri atılan mustafa balbayın yine siyasi bir kararla tutukluluk halinin sona erdirilmesidir.kck tutuklularının ve teröristlerin salıverilmesine zemin hazırlamak amaçlıdır. yine de esaretinin sona ermesi sevindirmiştir.
tayyip'in cemaat'e attığı goldür. ta 1 ay önce buradan yazmıştım "tayyip sırf cemaat'e gol atabilmek için yine cemaat marifetiyle içeri giren ama tayyip'in de bir dönem işine gelen ergenekon tutukluları, şimdi rüzgar tersine döndüğü için tayyip tarafından serbest bırakacak" diye.
devamı gelecek...
sıra kck ve pkk'lılarda. bu tayyip k.tünü kurtarmak için herşeyi yapar, ve yapıyor da zaten!
Anayasal itiraz hakkı ile dışarı çıkarılacak olan pkk lı itlere kamuflaj olması için yazılan göz boyama hareketidir.
geç gelen adalet, adalet değildir. 3 ay değil 5 ay değil toplam 5 yıl süren nedensiz esaret. çok yazık.
amcam abim tahliye olmuş gibi sevindim...

yaşasın hürriyet...
vermiş olduğu barış mesajlarını anlamladıramadım. ılımlı konuştu. daha mücadeleci bir tavır bekliyordum.
akp'nin adaletini gösterir.
milletvekilliğini artık doya doya yaşayacak olan gazeteci abimizdir.
ergenekon davası sebebiyle 34 yıl 9 ay hapis cezası alan balbay'ın iç hukuk yolları tükenmediğinden dolayı tutukluluk süresinin uzunluğuna bağlı olarak anayasa mahkemesinin verdiği karara bağlı olarak serbest kalması durumu. temyize giden dava yargıtay tarafından onanırsa balbay 34 yıl 9 ay hapis yatacaktır. yattığı dönem düşülerek bir süre daha içeride kalması muhtemeldir. umarım suçsuzdur.
edit: balbay suçsuz bulunduğu için değil iç hukuk yolları tükenmediği ve buna bağlı olarak masumiyet karinesi üzerinden tutukluluk süresine bakılarak anayasa mahkemesi tarafından serbest bırakılmıştır. yani mahkeme tarafından aldığı bir ceza vardır ve yargıtay bu kararı onarsa yeniden hapse girecektir.