bugün

2 gün önce akşam 18 00 gibi, şırnak yolunda nöbet tutan bir grup asker otobüsümüzü durdurdu. ben yine kimlik kontrolü olur diye düşünüyordum. asker şoföre camını indirmesini söyledi. şöyle hafiften sarışın amma da yakışıklı bi çocuktu asker.

- abi! hayırlı yolculuklar. nöbete denk geldi de iftarı bi 10 dk sonra açıcaz. varsa şayet bize bikaç tane kek ver iftarımızı açalım.

muavin bir kutu keki o askere verdi. araba kalktıktan sonra şoför de ben de birbirimize belli ettirmemeye çalıştık gözümüzden gelen yaşları. belki şu an o şoför de aynı an ı düşünüyordur gözleri dolu dolu. içimizden geçenler de muhtemelen aynı; "ben böyle dünyanın a.q!"
aşağı doğru düşmekte olan ve sonu da belli bir bünyenin, düşerken sağa sola çarpması ve bu çarpmaların verdiği acı gibi bir olay.

neden bu bünye aşağı doğru düşmekte? çünkü ülkenin yarınları aydınlık değil.

yasal yönden sakıncalıdır "gerçek" olanları yazmak. sÂdece ülke başındakilerin gizli gündemlerinde ülke çıkarları olduğuna inanmak biraz zordur, bu söylenebilir.

başbakan televizyona çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!
cumhurbaşkanı çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!
t.b.m.m. başkanı çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!

sÂdece kınarlar, bünye düşmektedir zÂten. onların da gÂyesi halkın düştüklerini farketmemesidir. gerek kitlelerin afyonu olan din ile, gerekse faşizm soslu milliyetçilik ile korunmaya çalışılan bu ülke aslında kalenin içindeki hÂinler yüzünden elden gitmektedir parça parça.

her kafadan bir ses çıkmakta;

- bunlaaar...bizi kuzey ırak bataklığına çekmeye çalışan dış mihrâkların işidir, oyuna gelmeyiniz!
- olası bir kuzey ırak operasyonu yerine diyalogla çözümü ele alalım. ırak, abd, türkiye bir mekanizma kurmalı, en doğrusu budur.

ah bir üçüncü grup var ki allah sizi inandırsın, sözlükte bile var bunlardan;

- bu türk silahlı kuvvetlerinin işi! güneydoğuda terörü bitirmeyen tsk'dır! işlerine gelmez! hatt mÂhsustan çatışma çıkmış gibi yapar, halka "onlara yardım ederseniz ölürsünüz" baskısı yapar! hem erlerimiz savaşıyor, subaylarımız nerde! anca istikrarlı ülkemizin hükümetiyle siyÂset yarışına girmişleeeer!!!

başıma yorganı çekip bir daha hiç uyanmayasım var ata'm!

bazı milletvekillerinin kardeşlerinin düzenlediği saldırıdır.
yarın bunlar çıkıp başsağlığı da dilerler.

"kusura bakmayın bizim amcaoğlu sizin 13 kelleyi almış, olur böyle şeyler kardeş arasında"

allah hepsinin belasını versin.
neredesiniz lan hümanizm çığırtkanları, pkk li de olsa insan insandir desenize.

yazık olmuştur, 13 tane günahsız gencin, şanlı türk ordusu 13 tane mehmetçiğini daha yitirmiştir. Allah teröistlerin ve terörizme destek verenlerin, yandaşlarının, sempatizanlarının belasını versin.
halen özgürlük demokrasi diyorsunuz, halen aihm demektesiniz. halen kardeşiz demektesiniz. hepinizin o at kokulu bedenlerine tüküreyim. hepiniz onun bunu çocuğusunuz.

pek sayın (!) pkk'lılar * *

7 Ekim 2007 tarihinde şırnak'ta 13 askerimizi şehit ettiniz.

Biz neler gördük neler geçirdik, sizin gibi vatan haini onun bunun çocuklarını çok gördü bu memleket.

Hepinizin anasını en yakın zamanda belleyeceğiz. Takibimiz sürmekte.

Kamuoyuna saygı ile; onun bunun çocuğu nursuz pekeke (!) yandaşlarının yüzlerine tükürülerek duyurulur..
lanet pkk nın lanet saldırısı. şehitlerimize allah rahmet eylesin. dtp çıkıp da;
- pkk bir terör örgütüdür, deyip ordu ve milletle hesaplaşmasını bitirmelidir artık. kürt hakları ayrı bir şey, terör örgütüne terör örgütü diyememek ayrı şey. yeter lan pkk dan çektiğimiz.
büyükanıt'ın şehit ailelerine ,gazilere ve gazi yakınlarına verdiği iftar davetine takıldı gözüm önce.
kollarını kaybetmiş bir gazimize kardeşi yediriyordu yemeği..
diğeri gözlerini kaybetmişti, belli ki mayın göz yuvarlağına oldukça zarar vermişti de gözlük takmıştı, öteki bacaklarını... ama olsun dimdikti hepsi.ne içindi peki?.vatan sağolsundu elbette.söz konusu vatansa gerisi teferruattı onlar için. utandım kendimden, garip bir hissiyattı, onlar dikti,ben ise gözüm gördükçe eğildiğimi farkettim.
ve ardından 13 şehidi düşündüm. sustum.mekanları cennet olsun.
çok yavşak bir toplum olduk biz, orada 13 tane benim yaşımda insan şehit oldu. Peki onlar bu ülkedeki bizler için "şehit" olurken türkiye'de yaşayan bizler ne yapıyorduk?

-Necmi saçlarını jöleleyip yırtık kotunuda giyerek akşam taksimde kızlarla buluşmak için son aksesuarı olan küpesini arıyordu.

-Nejla akşamki şirket yemeğine geç kalma korkusuyla arabada dikiz aynasından makyajını tazeliyordu.

-arif askerliğini genel kurmayda yapmak için arkadaşın paşa olan dayısını araya sokmanın hesaplarını yapıyordu.

-ebru akşam bar çıkışında gazetecilere yakalanmak için gazetecinin birisiyle telefonda pazarlık yapıyordu.

-Kemal kendisini arayıp borç isteyen arkadaşını arabasının modelini yükseltme düşüncesiyle reddediyordu.

vs. vs.

Kaç kişi o şehit olanların isimlerini biliyor?

Kaç insan 20'li yaşlardaki erkek kardeşlerininde şu an için askerde gidip şehit olabileceğini düşündü?

Yani artık sıradanlaştı bu konu, fatma teyzenin oğlu şırnakta şehit olmuş. koca kadının bir tanesi, gülü, çiçeği bizler için şehit olmuş.

Kimin umrundaki fatma teyze nin alisi kimi ilgilendiriyor?

Elin hrant dink'i öldürülür. Binlerce insan taksime yığılırız.13 tane insanımız bizim şu anda bilgisayar başında rahatlıkla bu tuşlara basmamız için öldürülür.2 günlük konu olur geçer gider..

Bu başlığında ömrü bir hafta olur.

Artık ne olacaksa olsun.Ben artık şehit kelimesi duymak istemiyorum. artık askere hiç bir insanımız gitmesin. Mümkünse bunların sorumlularını sınırlara ellerinde g-3 gibi ilkel bir silah ve 50 kiloluk sırt malzemeleriyle bekletelim.

23 yıldır bu işi çözemeyen, çözmek istemeyen herkes bir gün hesabını verecektir.ve bu hesap günü çok acı olacaktır.
şimdi herşeyi bir kenara bırakın ve düşünün hayalleriyle, umutlarıyla bir merminin soğukluğunda ölen askerlerimizi. askerliğini antalya da turizm jandarması olarak yapmış biri olarak belki de onları hiç anlayamayacağım. sadece şunu düşünün bir saniyeliğine!!!

düşünün mesela o mermiyi yiyenin kardeşiniz olduğunu ve evinize gelip kusura bakmayın kardeşiniz şehit oldu cenazesini yarın havalimanından alabilirsiniz " vatan sağolsun" dediklerini.

yada düşünün biraz sevgiliniz şehit oldu artık cennete uçtu şehitlik mertebesine ulaştı dediklerini.

çocuğu olanlar var sözlükte biliyorum bir an düşünün oğlunuz öldü dediklerini kahpece bir pkk saldırısında.

dondurun zamanı ve düşünmesi bile kötü diyerek geçiştirmeyin ve düşünün.

- hala dostluk barış insan hakları diyebiliyorsanız insan değilsiniz demektir.

- ya ama çözüm müzakere yoluyla olmalı diyorsanız kendinizi o dediğim kişlerin yerine koyamamışsınız demektir.

- hala bir avuç karakter yoksunun mecliste oturmasına demokrasi diyorsanız pkklısınız demektir.

- ve hala orduya bok atıyorsanız şerefsizsiniz demektir.

ordunun da işi zor hükümetin sözünü dinlese "ne biçim ordu" dinlemese "darbeci" diyorlar.

şimdi kardeşim o şehitler için yapabileceğimiz en iyi şey fatiha falan değil -ki zaten onların buna ihtiyacı olmayacak- en iyi şey ne mi bak arkadaşım anlatayım.

birincisi sen sivil olarak orduna desteğini vereceksin sonuçta sivilsin ama emin ol tek yapabileceğin bu değil.

- pkk yandaşı şarkıcıların -isim verdirtmeyin bana- kasetlerini almayacaksın.
- pkk yandaşlarından alışveriş etmeyeceksin.
- toplum içinde dışlayacaksın. bunlar her yerdeler. görüyorsun biliyorsun.

ha şimdi biliyorum bir iki mal çıkıp diyecek ki kürtlerden bahsediyor yapma arkadaşım eşeğin kıçına sokarım seni.

sokakta pkk ya slogan olmuş şarkıları çalan cafeleri, arabasında gel güneydoğu dağlarına diyen şarkıları dinleyen şerefsizleri ben görüyorsam sende görüyorsun.

bir an düşüneceksin. o merminin beynini parçalamasının ne demek olduğunu. bir anneye oğlunu bir daha asla göremeyeceksin demenin ne demek olduğunu.

bayraklı tabuta sarılmak ne demek bilemezsin. ve umarım hiç öğrenmezsin.

edit: heyecanla yaptığım yazım yanlışları için özür dilerim elden geldiği kadar düzelttim.
13 ana kuzusu, 13 fidan, 13 baba, 13 yiğit şahadet şerbetini içti ne mutlu onlara. akepe vekilleri bu 13 aileye taziyeye gidecek mi?
adı konmamış bir iç savaşın verdiği yaradır, derince açılan...

birkaç gün önce teröristlerden birisi öldürülüyor, ölüsü adana'Da yaşayan ailesine gönderiliyor. tÂziyeye gidenler de dtp üyeleri.

bu teröristler uzaydan gelmiyor, önemli bir kısmını da bu topraklarda aileleriyle berÂber kalan kişiler. kendi çaplarında bir isyÂn, kağıt üzerinde vatandaş vatandaşa kurşun atıyor.

80 darbesinden sonra başlayan terör, elebaşı aponun yakalanması ile "bitti" dedirtmiş ancak birkaç yıl süren sessizlikten sonra(ırak işgÂlinden sonra) "artarak" devâm etmektedir.

çarpışan askerdir ancak avrupa birliği çıkar. der ki; "aşırı güç kullanıyorsunuz"
a.b.d. çıkar. der ki; "kuzey ırak'a giremezsiniz"
tatlısu demokratları çıkar. der ki; "ordu siyÂset yapıyor, siz işinize bakın"

ve adı lÂzım değil başka birisi de çıkar der ki "askerlik yan gelip yatma yeri değil"

tu kakadır ya asker, ölen de odur ama yok işte laf atanı çoktur, şehit haberlerinde "canım cicim" olan mehmet, iş ülke çıkarları hakkında konulara gelince "sen işine bak mehmet"e dönüşür.

peki iktidÂr ne kadar ilgili? bugün bu olaydan önce başbakanın son demeci şu idi;

- türban yasağı aşamalı aşamalı kaldırılacak!
sayenizde rahat uyuyoruz aslanlar sizler de rahat uyuyun.

(bkz: kardeş misiniz kalleş misiniz)
Bunlara rağmen hala hükümeti savunanlar vicdanlarını abd ye, pkk ya satmış insanlardır. akp ye sağlam küfürlerin edilmesi farzdır ve hatta sevaptır. bunca sene ne yaptınız lan terörü önlemek adına? sizin derdiniz hala türban mı lan?! size de, size oy verene de yazıklar olsun!
üzülecek bir$ey yok. allah rahmet eylesin.

eğer üzülürsek, bu orospu çocukları amaçlarına ula$mış olacaklar. bundan sonra yapılacak en iyi şey "gidere gider" taktiğidir. görüldüğü yerde kulakları kesilip canlı canlı ağızlarına tıkılmalıdır.

bu memleket, bu memleketin çocukları, bu memleketi sevenler bu şekilde asla tükenmez. değil 13, 13 bin kişiyide öldürseniz bu vatanın çocukları kanının son damlasına kadar savaşacaktır.

"3. Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır."
(bkz: 5000 yillik kurt tarihi)

yukarıdaki tarihin neresine konulacağı merakla beklenen saldırıdır.
güncel Önemli Başlıklar