7 ekim 2007 şırnak saldırısı

çok yavşak bir toplum olduk biz, orada 13 tane benim yaşımda insan şehit oldu. Peki onlar bu ülkedeki bizler için "şehit" olurken türkiye'de yaşayan bizler ne yapıyorduk?

-Necmi saçlarını jöleleyip yırtık kotunuda giyerek akşam taksimde kızlarla buluşmak için son aksesuarı olan küpesini arıyordu.

-Nejla akşamki şirket yemeğine geç kalma korkusuyla arabada dikiz aynasından makyajını tazeliyordu.

-arif askerliğini genel kurmayda yapmak için arkadaşın paşa olan dayısını araya sokmanın hesaplarını yapıyordu.

-ebru akşam bar çıkışında gazetecilere yakalanmak için gazetecinin birisiyle telefonda pazarlık yapıyordu.

-Kemal kendisini arayıp borç isteyen arkadaşını arabasının modelini yükseltme düşüncesiyle reddediyordu.

vs. vs.

Kaç kişi o şehit olanların isimlerini biliyor?

Kaç insan 20'li yaşlardaki erkek kardeşlerininde şu an için askerde gidip şehit olabileceğini düşündü?

Yani artık sıradanlaştı bu konu, fatma teyzenin oğlu şırnakta şehit olmuş. koca kadının bir tanesi, gülü, çiçeği bizler için şehit olmuş.

Kimin umrundaki fatma teyze nin alisi kimi ilgilendiriyor?

Elin hrant dink'i öldürülür. Binlerce insan taksime yığılırız.13 tane insanımız bizim şu anda bilgisayar başında rahatlıkla bu tuşlara basmamız için öldürülür.2 günlük konu olur geçer gider..

Bu başlığında ömrü bir hafta olur.

Artık ne olacaksa olsun.Ben artık şehit kelimesi duymak istemiyorum. artık askere hiç bir insanımız gitmesin. Mümkünse bunların sorumlularını sınırlara ellerinde g-3 gibi ilkel bir silah ve 50 kiloluk sırt malzemeleriyle bekletelim.

23 yıldır bu işi çözemeyen, çözmek istemeyen herkes bir gün hesabını verecektir.ve bu hesap günü çok acı olacaktır.