bugün

Stat dolu olmus..

Her yer inliyor "Sampiyon Besiktasim ne istersen iste benden.."

Takimda ayri bir hava, herkesin yüzü gülüyor..

Bu ara Seref Tribününde bir hareketlilik..

Yıldırım demirören geliyor secimi kazanmanın gururu içinde...

Yönetim - Futbolcu - Taraftar - Teknik heyet.. diye tempo tutuluyor..

Herkes birlik olmus durumda..

Stada gelip.. bilet bulamayanlar var ve maalesef eve gitmek zorunda kaliyorlar..

Tabata'nin 3 asistine, Nihat 3 golle cevap veriyor..

Ve artik Besiktas kenetlenmis durumda, herkes birlik olmus durumda, Besiktasimizin artik sadece oynayacagi 14 resmi var mac.. SAMPIYON OLACAGIZ

(bkz: cok sevdik be abi)
gelin terk edelim.

(bkz: beşiktaş taraftarına çağrı)

http://eksibesiktas.blogs...ktas-taraftarna-cagr.html
karagümrüklülerin gene kapalı tribüne sızma potansiyeli olan maç.
(bkz: 3 ekim 2009 beşiktaş denizlispor maçı)
bünyamin gezer'in yöneteceği karşılaşma.
terk çağrısının en azından şu an için pek bir işe yaramayacağı karşılaşma. kulüp tarihinde ilk kez bütün sandıkları, hem de büyük farklarla, önde bitirmiş bir başkan zaten sevmediği ve temizleyeceğini (!) deklare ettiği tribünler maçı terketti diye maç sonrası istifasını açıklayacak değil. avrupa'da ve kupada badem olduğu için elinde sadece türkiye ligi hedefi kalan beşiktaş'ın oldukça zorlu maç programları olan fenerbahçe ve galatasaray'a oranla daha az yorulup yıpranacağı da yadsınamaz bir gerçek. böyle bir ortamda gençlerbirliği gibi son derece zorlu bir rakibi yenip lige mesaj vermek ve takımın bu yılı da en kötü ikinci bitirmesini sağlamaya çalışmak, kusura bakmayın ama demirören adlı işgalciyi protesto etmek için tribünü terk etmekten daha gerçekçi.

Böyle bir ortamda tribünü terk edip takımı yalnız bırakmak ihanettir. daha öncede belirttiğim gibi ben oyumu murat aksu'ya verdim ama en azından bu maçın başında demirören kişisini protesto edip takımın yoluna taş koymayı mantıklı görmüyorum. maç günü o tribünlerde bir kişi bile kalmışsa, bilin ki o kişi benim.
(bkz: siyah ulan)
normal zamanda maça gelmeyen insanların stadı terk etme kampanyasına teşvik ettiği maçtır.

geçin ya bunları, neyi terk ediyoruz? bu tribün blog sitelerinden kurulmadı. öyle kafasına göre kimse eylem yapamaz.

millet bunlara inanmış, "terk ediyor muyuz?" diye bana soruyorlar. babam bile gazetede bu olayı okumuş, aramızda geçen diyalog şu şekilde oldu;

- 15. dakikada tribünü terk edecek misiniz? ne karar aldınız? gazetede okudum bugün, aslı var mı?
+ aslı yok baba, fotokopisi var. inanma yaa, yok öyle bir şey. orayı sahipsiz mi bırakalım? ben kolayı seçmem bu alkolik dünyada...
- yok öyle bir şey varsa söyle, biz dayınlarla kahvede izleyeceğiz. biz de kahveyi terk edelim.
+ çayınızı içmeden terk etmeyin ama...

hasılı; terk edecek olan varsa kendine çay koysun...
eğer maç sonucu gençlerbirliği lehine olursa sezon sonunda thomas doll'u beşiktaş'ın başında görmemiz mümkündür. gerçi gaziantep'in teknik direktörü değil ama neyse yıldırım demirören bulur bir çaresini.
justin tv den kare kare maç izleyenlerin numaralı tribünden destek verdiğimiz protestoyu anlayamayacakları maç , zekadan sıkıntıları olduğunu dğşünmüyorum justin kasar filan o yüzden anlayamazlar.

saat 20:00 da ordayım.

20:15 te yokum.
beşiktaşın sert protestosu olacak ve umuyorum ceza alacakları maçtır. 1-2 maç seyircisiz verilse çok şık olur.
her boka karşı olmayı tribün yapmak zanneden beşiktaş taraftarının kendilerinden başka kimsenin siklemeyeceği bir protestoya hazırlandıkları maç, he unutmadan tüp kafa win.
protesto yapmak nedir bilmeyen ve aziz başkanlarının sözünden çıkmayanların anlayamayacağı şeyleri yapan tribünün gene ses getirecek atraksiyonlara hazırlandığı müsabaka .
beşiktaş maçlarını izlemek kısır futbol nedeniyle keyif vermese de protesto yapılacak mı görmek ve tribünde gerçekleşebilecek olası olayları izlemek adına izleyeceğim karşılaşma.
ilk yarısı 0 bitecek maç. maç sonucu ise üç ihtimalli maç.

yani beşiktaş kazanır diyemiyoruz malesef.
kazanamaz da diyemiyoruz.

aslında maçın sonucu beşiktaş ın ofansif futbolcularının elinde.

tello, tabata, nihat, holosko, bobo, nobre, yusuf, serdar özkan...

bunlardan en fazla 4 tanesi oynayacak. hepsi de aynı bok. bi tanesi performansının yüzde 50 siyle oynamıyor. buna rağmen beşiktaş yarıştan kopmadı. bu oyuncular ne zaman ki yüzde 70 performansla oynar işte o zaman beşiktaş ın şampiyonluğu kesindir deriz.

şahsi görüşüm şudur; tabata da ısrar edilmeli çünkü tabatasız beşiktaş şampiyon olamaz ,şampiyon olabilmemiz için tek seçenek tabata yı kazanmaktır. bu riski almalıyız , kaybedeceğimiz hiç bir şey yok.
tgs 0-1 olmazsa çocuğumu keseceğim maçtır.
beşiktaş'ın kaybederse başkanlık seçimlerinden sonra yaşayacağı ikinci şok olacaktır.

(bkz: yıkdırım demirören yeteeeeerrrr)
ntv spor tv gol programı yorumcusu mert aydın ın uzun istatistiki açıklamalardan sonra iddaa oynayan kişilere Handikaplı 0* ı 3.20 orandan önerdiği maç.
son bilmem kaç maçtır üst verdiğim beşiktaş maçlarından belki bu defa diyerek tekrar üst oynadığım maçtır. tgs en az 3 olmazsa demiröreni öldürüp beşiktaşı kurtaracağım maçtır.*
Yıldırım Demirören'e nasıl bir tepki verileceğini çok merak ettiğim, ligin 2 kuvvetli takımının zevkli bir mücadele örneği göstereceği maç.
tüm besiktas maçlarının aksine üst bitecek maçtır. besiktas garip bir takım. arada bir gol atacağı tutar, o maçta bu maçtır.
kazanacağımız maç.
klasik sıkıcı beşiktaş futbolu bekliyorum. saçma sapan kaçırılan gol pozisyonları -özellikle %100 demiyorum daha öyle bir pozisyonumuz yok- olacak. golden taraftar hep bir ağızdan yıldırım demirören yeter diye bağıracak. umarım güzel bir maç izleriz de günü kurtarırız. demirörenin 2023 yılına hazırladığı* beşiktaş kazanır.
not: anlamayan ve eksileyen arkadaşlar özelden bi ulaşsınlar.
ilk yarısı 0 bitmeyen ve başarıyla giden kuponumu yatıran maç. beşiktaş'ı uzun süre sonra bu kadar istekli ve hareketli görüyoruz ayrıca.
rodrigo tabata'nın çok iyi oynadığı bir ilk yarıya sahne olan maç. geldiği günden beri söylüyorum, bu adamın kumaşı çok iyi, 2 tane delgado eder diye. son 2 sezonda beşiktaş neredeyse hiçbir şey verememiş delgadodan çok daha faydalı olacak, yeter ki denizli mevkisinde oynatsın ve 60 .dakikada oyundan almaktan vazgeçip, 90 dakika oynatsın. inşallah tabata'nın beşiktaşta ilk defa 90 dakika oynadığı maç olacaktır. ilk yarı itibariyle beşiktaşımızın bir topu da direkten dönmüştür. tabata'nın nihat'a enfes ara pasında ise serdal kulbilge topu kontrol etmiştir. ayrıca, fabian ernst'in doksana giden topunu çıkaran serdar ilk yarının farklı kapanmasını engelleyen isim olmuştur.

edit: ama serdar maçın fark bitmesini engelleyememiştir.*
devre arasında show tv'nin bjk'nin 2-0 önde olduğunu iddia ettiği maç.
hurşut'un beşiktaş yarı sahasında düşürülmesi sonucu verilmeyen faul sonrası beşiktaş 2. golü buldu ve ipler koptu. tabata'nın golü harikaydı gerçekten. şu adamı oynatmayan denizli'ye ders olsun.

edit:imla
tabata'nın bonservis bedelini eleştireyim derken ipin ucunu kaçırıp adamı itin götüne sokan, topçu olmadığını iddia eden küçük hıncal uluç'çuklara kapak olmuş bir maçtır. tabata neredeyse ayağına gelen tüm topları olumlu kullanmış, 2. golün hazırlayıcısı, 4. golün de sahibi olmuştur.

(#7170390) bugünün gelişi geçen haftadan belliydi. önümüzdeki maçların gelişi de bu haftadan. ona göre, entry'leri editlemeye başlayın şimdiden.