başlayanlara veya başlamayı düşünenlere, vazgeçip öğrenme efor ve zamanlarını "blender" isimli açık kaynaklı programa harcamalarını şiddetle tavsiye ettiğim 3d modelleme programı.

macos versiyonu yoktu bir ara aq. oyun sektöründe çalışan birisi olarak hayatınızın en mantıklı tavsiyesini veriyorum size, blender öğrenin.
bir 3 boyutlu modelleme, görselleştirme ve animasyon programıdır.
Nankör program.

Evet evet cidden nankördür ve size küser. Hobi olarak kullanırsınız ve yeri gelir 3-4 ay açmazsınız, ilk açtığınızda tatam... Programı unutmuşsunuzdur. Çizimler nereden yapılırdı nasıl yapılırdı zor hatırlarsınız.
Öğrenciler için ücretsiz olan programdır. Öğrenmek için ilk önce illustrator ve photoshop programlarını bilmek gerekir. bu programı profesyonel bir şekilde öğrenmek gerçekten dünyanın en zor şeyidir. illustratorde yaptığın karakter tasarımına en fazla 150 lira alabilirken burada yaptığın 3d modellemeler 1000 liradan aşşağı satılamaz. Öğrendikten sonra ise aldığınız keyif alabileceğiniz tüm keyiflerden daha ötedir.

(bkz:
görsel
) bu tarz low poly çalışmalarını çizmek ise en çok hoşlandığım alandır. 1 saatimi bile almamıştır ama baktıkça mutlu oluyorum.
Kendi basima öğrendiğim zevkli program. Bağımlılık yapabilir.
öğrenmesi zevkli uygulaması zor olan üç boyutlu modelleme programıdır. erbabı olanların tasarımını bilmeyen biri gerçeğinden ayıramaz. öğrenci arkadaşlarımız için autodesk firması üç yıl ücretsiz lisans desteği sağlamaktadır.
2015 sürümü hakkında bilgisi olan yazarları aradığım program. hayat kurtarıcı bilgilere ihtiyacım var.
Elimde piyasa değeri 600 tl yi geçen paketinden dahi çıkmamış klasik mobilya, ferforje, dekoratif aksesuar ve kumaş tasarımı eğitim setleri bulunan 3d tasarım programı. Uygun fiyata bırakıyorum. ilgilenen yeşillendirsin.
(bkz: cinema 4d)
an itibari ile güzel işler çıkartmaya başladım, http://www.3dokulu.com da ücretsiz eğitim setleri var baya da işime yaradı.ücretliler de şuana kadar gördüğüm en iyi eğitim setleri.
öğrenmeye çabaladığım mükemmel program. (bkz: 3dmodelleme)
kullanışı zor bir programdır.
modelleme programı, oyun yapımlarında modellemeye yarar işimiz düşer bir ara ama öğrenmek lazım bu tarz programları.
grafik tablet olmadan zor oluyor.
Sikik makinelerle öğrenmeye çalıştığımız muazzam program.
3ds maxmi kaldı, sketchup geldi rahatladık vallahi. 1 günde çıkardığını 1 saatte yapıyorsun.
12 senedir kullandığım, uzmanlaştığımı sandığım, üç boyutlu görselleştirme yapmaya ve dijital sanatlar alanında üretim yapmaya olanak sağlayan bilgisayar yazılımı. çok duygusal bir ilişkimiz var. bir softimage değildir, olamamıştır, olamayacaktır.
animasyon ve oyun yaptığım güzide program. biraz karmaşık olsada mantığını anladınmı kolay olan programdır.
toolbarı karışık ve nankör(haşır neşir olmazsınız tez unutulur) olan program.bir photoshop değildir.
bir apaçi photoshop'u değildir.
bi paint değildir.
vray eklentisi ile render yapmayı ve materyal atamayı şölen haline getiren programdır.
mentalray ile birlikte candır canandır bu program, çizimini yaptığınız binanın görsel dizaynı için olmazsa olmazı, ne kadar az poligon ne kadar standart meteryal o kadar hızlı renderdır ayrıcana.
gecenin bir yarısında uykularımı kaçıran program. bol stres yaptırıyor. ayarları kastırıyor. malzeme, ışık, render ayarları deli ediyor. sağ kalırsanız render alırsınız artık. işallah ben de o günleri görürüm ama önce şu çizim odasındaki kızları boğmam lazım abi müzik açmayın asabımı bozmayın çok fena patlıycam. ben değil max suçlu ama.
(bkz: blue screen) özellikle proje yetiştirmeye çalışırken bol bol error verir kendileri.